Освежаването на Бял Голф III :>

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Освежаването на Бял Голф III :>

Мнениеот Exell » Чет 23 окт 2008 17:11


Зравейте на всички :)
Та понеже само аз си нямам подобна пусната тема (вече е факт :wink: ) реших да си пусна една .
Още в далечната 2004 година в главата ми от както съм собственик на колата ми се въртят мисли как би трябвало да изглежда и какво искам да променя по нея за да ми харесва . Да си кажа честно исках продавача да ми докара Опел Астра , но след като видях Голфа се влюбих в него :).
Двигателя ми беше възможно най-малкия и беше загубена кауза да го подсилвам , та реших поне да изглежда добре .
В началото като си платих колата изглеждаше като всеки обикновен Голф 3 (бял) :) . (снимката е от нета понеже нямам толкова архивни кадри (2004-та година) .

Изображение

Покарах я известно време и реших , че е време за промяна . По онова време (преди около 4 години) много писах по Tuning.bg , играеше се НФС и от там естествено беше да взема някои идеи :) Не се гордея с това , но ще ви покажа как изглеждаше колата след първоначалната ми намеса. Първото нещо беше да си затъмня страничните прозорци , понеже така беше модерно . 1 седмица след като си я закупих излетях до Горубляне и си взех следните неща :) ......
Решетка от SiGi tuning , вежда от него и едни пластмаски (много фешън) , които се слагат на капака . Бели странични мигачи и бели предни мигачи . Решетката и веждата си ги пръснах с един спрей от мр.Бриколаж (бял) :) и очаквах цвета да е същия , но уви действителността не беше такава , каквато си я представях :) . , пластмаските реших , че трябва да се открояват на предния капак и си ги шляпнах директно черни :) (все едно са въздуховоди , но не са) . Ето това беше резултата и много се гордеееееех с творението си :roll: :roll:

Изображение
Изображение

Та кефех си се на "нещото" и всичко беше ОК . Познати ми казваха , че "пластмаските" на капака са грозни , решетката и веждата са друг цвят ама мен си ме кефеше и не обръщах много внимание на чуждото мнение :?
Порадвах се на "тунингованата ми " бегачка известно време и един прекрасен ден както си отивах на работа претърпях едно леко ПТП с такси :idea: . Слизам аз и виждам следното нещо:

Изображение

Решетката и веждата бяха раздробени . Съсипах се от въпроси , от къде да си намеря части , да купувам ли такива или ще може да се оправят сегашните и т.н. БулИНС платиха и започнах да си търся познат бояджия за да оправи бъркотията . Попаднах на един чичко дето като отидох при него ме попита ." Какво да я правиме колата , както преди или...." На мен естествено ми светнаха очичките и си казах , че сега е момента да си направя капака от ламарина както си искам и без тва ще се боядисва. (признавам си копирах от prj57 :) ) Попитах чичката дали може да го направи и той каза ДА :lol: :lol: .
Оставих си колата и след известно време ми се обадиха да отида да си я взема . Ето това се получи :) ( купих си и една емблемка на KAMEI :idea: )

Изображение

Таааааа отново бях щастлив , че колата ми е цяла . Много ми се искаше да си сменя стоповете и фаровете (понеже е най-лесно , само ги купуваш и махаш старите) . Един ден се чудех какво да правя и запалих до Горубляне , гледах , избирах и си купих възможно най-грозните стопове , които надали някой от вас си е взел или би си взел някога :) .

Изображение

От тия дето са изпъкнали и все едно карах Линкълн . Аз пак си се кефих и на тях.
В един прекрасен ден един мой познат ми каза ,че може от
Америка да ми донесе нещо . Веднага се сетих за стопове и фарове , избрах си , и той ми ги донесе . Ето това беше резултата с тях :). (Ако се чудите къде е предния нож....откраднат :evil: )

Изображение
Изображение

И така веднага след това пуснах тука снимки и повечето колеги се изказаха , че джантите са прекалено грозни и малки .

Изображение

и трябва да ги сменя , видях една обява в Тунинг.бг и запалих за Велико Търново да си взема новите (стари) джанти . Харесах си ги , след гумаджията вече бяха на колата .

Изображение
Изображение

Общо взето това беше по външния вид , направих си и някои дребни промени (широк нож , ксенон , радио , хубави колонки , интериор) и колата остана в този си вид , понеже нямах време да се занимавам с нея , не я карах много ( имам си служебна КИА :oops: ) (лило знае :) ) и Голфа си го използвах само за извънградски пътувания .
На скоро си харесах едни огледала и решета и реших да пробвам как ще изглежда колата с тях , купих си ги , много важно уточнение е , че този път ги дадох на бояджия и резултата е налице :)

Изображение
Изображение

Имам много идеи , които ще се осъществят скоро . Заради тези мои идеи и тези неща , които до момента съм сътворил с автомобила
си мисля , че има нещо общо с проект , но на много ранен етап , за много голямо време . Ако решите, че темата не е за тук я заключете , но ще ми е много интересно да чуя мнения на колеги от форума
както за колата, така и за романа, който написах :) .
Също така тук искам да благодаря на хората , от които съм преписвал , учил , гледал и слушал :
Аlpine , Gas , Diablo666 , LandWarrior , prj57 , iliev777 , Tyan , L&R и още много знайни и незнайни форумци :) .

Тази кола си я правя , за да ми доставя удовоствие докато я шофирам . Наистина не разбирам хора , които влагат огромно време и финанси за колата си и след това я продават за смешна цена .
Решил съм тази да си е моя докато може да крета или в най-лошия случай , ако е в някой друг пак да е около мен , тоест в семейството .

ППП
Радвам се , ако някой е изтърпял да изчете цялото това послание ,
защото това означава , че съм го заинтригувал поне малко :)

Очаквам мненията Ви :) Поздрави

Последна промяна от Exell на Чет 23 окт 2008 17:46, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
draculas
Мнения: 64
Регистриран на: Нед 07 сеп 2008 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белово
Контакти:

Мнениеот draculas » Чет 23 окт 2008 17:20


Поздравления за труда, колега! Така се прави! Важното е ти да си я харесваш и да ти е кеф да си я караш, а тя наистина е станала бижу!


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Чет 23 окт 2008 17:21


Интересна темичка :) А и колата ми харесва как е станала 8)


Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Мнениеот ivsnara » Чет 23 окт 2008 17:31


Браво колега наистина е станала " Panasonic " чак ти завиждам и аз сам трагнал междо другото по този пат и ще вида до къде ще стигна и в един хубав ден може и да пусна една такава темичка като тебе .... иначе евала.... :да: :да: :да:


jabeto
Мнения: 241
Регистриран на: Вто 30 окт 2007 15:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Мнениеот jabeto » Чет 23 окт 2008 17:58


Колега голфчето е станало екстра.Фарчетата най ме радват. Сега малко га снижи и си готов :wink:


Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Мнениеот SpeeDLine » Чет 23 окт 2008 18:07


Евала колега за ентусиязма. :) Изчетох цялата тема с интерес, защото много харесвам белите коли :)


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Мнениеот T.C.T. » Чет 23 окт 2008 19:25


В началото тръгваш в грешната посока,но после (след удара) почва да ти идва акъла в главата :twisted: .Стремиш се да изчистиш визията и си го постигнал. :wink: Голфчето наистина изглежда много добре.

Браво най-вече за ентусиазма, и продължаваи в същия дух.


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Чет 23 окт 2008 19:40


Колега колата е станала много добре :да: Евала за ентусиязма :kef:


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Мнениеот sashobas » Чет 23 окт 2008 20:30


Изчетох цялата тема.Мога да те поздравя за колата, до тук всичко върви в правилна посока.Няма да ти давам съвети кое ,как и защо а искам да ти дам кураж да продължаваш все така напред дори бавно и сигурно.Резултата е на лице.Ще следя тема и развитието на колата с интерес.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Мнениеот Exell » Чет 23 окт 2008 20:42


Мерси на всички за мненията :wink:

ппп
Сашо в едно нещо си приличаме , че и на двамата колите са от доста време , правят се бавно и по малко и ще си продължат да са си у нас :wink:


Потребителски аватар
GPower
Мнения: 274
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна и у нас

Мнениеот GPower » Чет 23 окт 2008 21:07


Браво колега много добре изглежда Голфонсо,но има още какво да се иска.Знам,че с пари нещата вървят бързо ,но съм сигурен ,че ще постигнеш много.Както се казва бавно ,но славно.Паздравления от мен


Потребителски аватар
The_Game
Мнения: 246
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 21:25
Автомобил: Golf IV
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Ловеч

Мнениеот The_Game » Чет 23 окт 2008 21:36


Много добре се е получило :да:

Сори за оффа но на бед лука каква ламарина се слага точно :roll: :oops:


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Чет 23 окт 2008 23:32


колата е доста готина :wink:
имаш едно голямо БРАВО от мен и продължавай напред :wink:


Потребителски аватар
Skakauec
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 16:54
Автомобил: VW Lupo
Двигател: AMF
Местоположение: Перник/София

Мнениеот Skakauec » Чет 23 окт 2008 23:42


Браво колега супер е колата! Продължавай в същия дух :)


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Пет 24 окт 2008 18:37


Жестока е.... станала е още по-добра.... аз си мислех, че си я продал колега..., слава богу не си... :)



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта