'Лилава перла' - synchro - Пробуждане

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
lino__
Мнения: 169
Регистриран на: Вто 16 дек 2008 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот lino__ » Чет 16 дек 2010 17:08


[quote="butsefal
Дайте ми идея по какъв начин да запълня дупката която ще остане горе (докъто събера парички за мониторче и двд)
Copy of DSC00136.JPG
[/quote]

Или с фабричната пластмаска или с джобче от Мерцедес примерно :wink:




Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Чет 07 апр 2011 18:29


МОЛЯ МОДА Да заключи темата - нещата по проекта са много зле - отивам сериозно към ребилд, а и финансите са кът.... да заключи пък по натам дано да имам щастието да си завърша колицата!


venho
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 14 май 2009 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот venho » Пон 20 юни 2011 23:12


хаа лъжеш проекта продължава :П


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Вто 21 юни 2011 17:20


продължава но с изключително бавни темпове... затова искам темата да се закрие - като свърша живот и здраве - ще се направи нова компактна и подробна.


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Сря 21 сеп 2011 22:09


един лек ъп.... да споделя какво оспях да постигна това лято ей так без да искам...
Успях да сложа най сетне ел стъкла, сложих лекинко един Дигифиз до 8к оборота, намерих си и моторчета за фаровете, в следствие на което се наложи да сменя и стойките на фаровете, защото оригиналните стойки на дектаните нямат големия "отвор" където се монтират машинките. намерих в началото на годинате една каквада е широка броня(която ще бъде сменена че е под всяка критика). Понеже горепосочената бронявзех в комплект с основата и мигачите (които си бяха оранжеви) директно я монтирах и на следващиуя ден игра трансперантния спрей за мигачите. Едва наскоро преправих горепосочените мигачи да гонят лекинко идеята за кристално опушените мигачи - вчрно не са като фабричните, но поне се вижда доста повече когато мига крушката отколкото когато сиопушил стъклото и спираш светлината.
Като цяло нещата който постигнах това лято не са много, като се има в предвид че все още тази замя се ползва за работа... иии като споменах работа другото което се случи това лято е това че си купих едно мк2 1,6 чист тумор SYNCHRO. което възнамерявам да наглася за работа та да си вкарам настоящтата кола в гаража и да я пръсна на съставните части и да направя всичко което искам и както искам.... да имам време да подредя всички кабели който съм напускал и те така.... много работи съм наумил и имам ясна концепция за колата. Предстоят едни стопове които съм си харесал, но най вероятно ще си направя свой модел преди да се стигне до желаните, предстои смяна на врати с такива с широк джам (причината е в 2 неща - по предното положение наогледалото както и това че искам сенник на вратата "въздухобран"), предстой и затапване на 3/5- тата врата - еми така ми харесва повече, предстои и леко надуване на праговете (имитиране на обема от пласмасовите но в никакъвслучай ПВЦ, всичко ще бъде ламарина заварена плътно и намазана както си требе ..., ще се раздуват калници (мъъъъъничко), трябва да си направя (намеря) кора за под двигателя, Трябва някой ден да сбъдна и най смелата си мечта, въпреки че ми миришат чорапите сега за това но все пак - КОЖЕНО ДЪЛБОКО РЕКАРО С ПОДГРЕВ - без значение от кой точно модел на фау ве ще е ... всичко се препасва... Никъде из темата не съм споменавал но едно от първите неща който направих по колата си е да си преправя чистачките, но не както повечето да ги направя с едно рабо (защото ми е грозно) а ги направих така че самите пера на чистачките да покриват колкото се може по-голяма част от предното стъкло. и последно което се сещам което е на дневен план е да си преправя предния капак, но кога и какво ще се получи не мога да кажа, всичко зависи от изключително много фактори от който най важния е финансите.
Та така... с пари всеки знае как се прави... бутам по малко и колкото мога.
И ВСЕ ПАК да не забравяме че имаме и семейства който са предимство пред хобитата ........... : само VW


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Сря 21 сеп 2011 22:20


имам 2-3 сравнително нови снимки в гаража където все още не съм направил гореспшоменатите мигачи.


Потребителски аватар
pavkomk2
Мнения: 428
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 13:38
Автомобил: Jetta mk2
Двигател: 112 PB -- 139 KR
Местоположение: Севлиево

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот pavkomk2 » Нед 25 сеп 2011 22:45


Продължавай напред колега, харесва ми замисъла ти... :да:


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Нед 25 сеп 2011 23:03


благодаря колега, днес се сдобих и с врати с целия джам които са с затапени дръжки. Трябва ми малко време дапомисля дали да ги оставя така или да сложа дръжките от ауди (както първоначално бях замислил) но времето ще си покаже.


Потребителски аватар
pavkomk2
Мнения: 428
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 13:38
Автомобил: Jetta mk2
Двигател: 112 PB -- 139 KR
Местоположение: Севлиево

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот pavkomk2 » Пон 26 сеп 2011 23:02


butsefal написа:благодаря колега, днес се сдобих и с врати с целия джам които са с затапени дръжки. Трябва ми малко време дапомисля дали да ги оставя така или да сложа дръжките от ауди (както първоначално бях замислил) но времето ще си покаже.


Зависи какво гониш.. сток или нещо по така. Помисли добре ако питаш мен най-добре си е сток. :)


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Пон 26 сеп 2011 23:57


При всяко положение колега няма да е сток, защото всеки знае колко са кекави оригиналните дръжки на мк2 - до скоро бях на тема дръжки от ауди - дори ги имам вече, но сега май остават на заден план и измислям начин как да си отварям така направените врати(без дръжки) дори и когато няма ток в колата и почти съм го измислил, само господ малко време да ми даде да си поиграя та да видим дали ще ми се получи.


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Съб 22 окт 2011 20:55


Здравейте колеги отново. Бавно но славно нещата се движат. От няколко дена вече съм горд собственик и на кожено плитко рекаро. За съжаление така и не ми остава време във светлата част от деня та да направя някоя и друга снимкчица да постна. Надявам се утре да ми остане малко време и да направя една малка сесия..... :lol:


venho
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 14 май 2009 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот venho » Нед 23 окт 2011 0:30


да не забравиш с интерес ще 4акам :drunk


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Нед 23 окт 2011 20:53


Така - ето и обещаните снимки:
на тази снимка се вижда споменатия по горе мигач (десния е същия) http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t ... 409258.big
На тези 2 снимки се вижда и Digifiz-а, който за съжаление има проблем че му липсва зелената бленда вътре (тъпанарите преди мен са я изхвърлили и едвам го реставрирах до това положение някой ако има излишна или има идея как да си направя да свирка) http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t.518442.25409239
http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t.518442.25409266
на една от снимките видях че съм забравил да споделя с вас че вече имам и реглаж на фаровете :lol:
Тук се вижда капчето което сътворих да запълня дупката където стояха касетофона и панела за парното както и цялото оформление нацентралната част от таблото http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t.518442.25409289
На следващите снимки се вижда новия салон, като искам да поясня че предните седалки са извадени от колата, защото правих есенно-зимно почистване mhihi http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t.518442.25409252
http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t.518442.25409246
http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t.518442.25409278


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот butsefal » Нед 23 окт 2011 20:55


забравих да кача и още нещо за което искам съвет - къде аджеба да сложа това дисплейче че така ми е мнооооого грозно...
http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t.518442.25409273


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Проект 'Лилава перла'

Мнениеот iliankocov » Нед 23 окт 2011 22:46


butsefal написа:забравих да кача и още нещо за което искам съвет - къде аджеба да сложа това дисплейче че така ми е мнооооого грозно...
http://butsefal.snimka.bg/tuning/golf-t.518442.25409273

според мен най - добре го вгради в духалката :oops:



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта