Затъмняване на стъкла

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пон 05 юли 2004 19:12


Ами аз питам, защото сложих сини светодиодни габаритни крушки отпред и отзад на номера.На тъмно е трепач направо, много се кефя как изглежда(колата е тъмно синя).Притеснявах се, че ще стане някоя цигания ама не стана.Малко ме притеснява обаче, че отзад номера не е осветен колкото преди, основният лъч синя светлина пада на асфалта, но мисля, че номера пак се вижда достатъчно ясно 8)
Май само им давам поводи да искат кинти за почерпка :cry:




prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Пон 05 юли 2004 21:49


Споко братле и аз съм така от много време, до сега не съм имал никакв и проблеми стига да не се заяждаш с тях и да се режеш пред очите им 8)


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Вто 06 юли 2004 8:39


Pichaga написа:Наредба І-139/16.09.2002 на МВР-там са точките

http://www.kat.mvr.bg/NAR_I-139.txt


prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Вто 06 юли 2004 10:08


Точка 17, да не забравяте да си слагате каските като карате :lol:


EXO
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 02 сеп 2004 19:02
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот EXO » Чет 02 сеп 2004 20:14


Със ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА (ОБН., ДВ, БР. 20 ОТ 1999 Г.; ИЗМ., БР. 1 ОТ 2000 Г.) Обн. ДВ. бр.43 от 26 Април 2002г.

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
ПРИЕТ С ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 36 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 1996 Г.
Обн. ДВ. бр.25 от 22 Март 1996г., попр. ДВ. бр.72 от 23 Август 1996г.
Чл. 12. Моторното превозно средство не трябва да има отвътре или отвън каквито и да е предмети, които намаляват видимостта или отвличат вниманието на водача, както и предмети с остри изпъкнали ръбове или части, които представляват опасност за водача, пътниците или другите участници в движението.
Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Т.е: за стъклата - имате право ако имате странични огледала да затъмните само стъклата на задните врати! Без предно, задно и на предните врати! Същото и за пердета и т.н.
Относно неони, лампиони и т.н. - ченгетата си го тълкуват както искат и ако не ви оттърва после трябва да си търсите правата по съдебен ред. Но и там не се надявайте много. "не трябва да има отвътре или отвън каквито и да е предмети, които намаляват видимостта или отвличат вниманието" - за това могат да ви глобят заради неон, заради сини фарове, заради какви ли не глезотии които "отвличат вниманието - дали вашето или на околните водачи. (аз лично си имам доста поводи за глоби по колата:) )

Също бих искал да ви кажа че ако искат могат да ви глобят и за сини крушки, за вклучени халогени ако няма мъгла, за халогенни/ксенонови крушки на основните фарове ...

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
(2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра.

и т.н.

(Да не говорим за някой законопроекти които са отхвърлени а други все още са из комисиите в парламента като например: Законопроект за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата
Вносител: Надежда Михайлова и група н.п. (ПГ на ОДС) Дата на постъпване и сигнатура: 19.07.2001 г. 154-01-21 - който ограничава затъмняването на стъклата до 75% и забранява огледалните или отразяващи стъкла където и да са - отхвърлен за наш късмет)


Късмет!

Последна промяна от EXO на Съб 04 сеп 2004 22:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Чет 02 сеп 2004 20:18


2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

ами аз съм комби.
значи имам пета врата-както и хечбеците и по тоя закон щом не е предна и имам 2 огледала мога да си я затъмня!
бих се заял яко с куките ама не остават кинти за затъмняване...


Потребителски аватар
VR666
Мнения: 325
Регистриран на: Чет 08 юли 2004 19:38
Автомобил: VW Jetta
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Ботевград

Мнениеот VR666 » Пет 03 сеп 2004 16:23


NovobranecGT написа:Ами аз питам, защото сложих сини светодиодни габаритни крушки отпред и отзад на номера.На тъмно е трепач направо, много се кефя как изглежда(колата е тъмно синя).Притеснявах се, че ще стане някоя цигания ама не стана.Малко ме притеснява обаче, че отзад номера не е осветен колкото преди, основният лъч синя светлина пада на асфалта, но мисля, че номера пак се вижда достатъчно ясно 8)
Май само им давам поводи да искат кинти за почерпка :cry:


Я обясни за тези светлини.Светодиоди ли са или крушки :?:
Ако са светодиоди, как се монтират във фара :?:

А пък за МВР-тата - не съм ги виждал досега да работят по тъмно.
И да ти видят задния номер, само с гледането ще си останат.Shocked



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта