Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Bose
Мнения: 244
Регистриран на: Нед 21 яну 2007 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот Bose » Вто 03 май 2011 18:36


Мисля че дойде време и аз да пусна тема за моя автомобил :banana ,а имено VW Jetta с 4-тери врати,шибидах,аларма,тесните брони и мотор 1.6 карбуратор.За името на темата ще стане ясно по нататък защо Individual Olive Green.Всичко започна преди 6 години като я купих от мой съгражданин които я беше внесъл от Германия няколко години преди аз да я купя.Причината за продажбата й не беше заради някакви нередности по колата а за това че човека си има служебна и джетата е стояла само в гаража.Имено тогава почнах да ползвам форума и услугите на феновете в него :bowdown .Тук изкъм да се отклоня малко от темата за да благодаря на хората виновни една моя мечта да стане реалност а имено Иво (kr_1) един от най-добрите ми приятели на които винаги мога да се доверя ,Ясен (за него се отнася абсолютно същото),Петър(alpine)които ми помогна страшно много както със съвети така и с намирането на някои цени неща а и съхранението им докато ме нямаше,Борко (малкия alpine),Волен (карамела)за този човек просто се чудя какво да кажа защото няма да ми стигне темата просто УНИКАЛЕН И НЕПОВТОРИМ,Сашо (sashobass) много добър приятел готов дори и от разстояние да помага винаги,Траян (DEKSTAR)човека оказал ми невероятна помош в един много важен етап,не на последно място и майстора-Желю които изтърпя моите прищявки толкова време,благодаря и на още един човек че ме търпи като отделям 10 часа на колата а на нея 2 става дума за приятелката ми,тези хора които изброих а и тези които съм забравил и ще добавя по късно за мен са много цени и държа да го знаят :обичам ви.А сега обратно в темата ето и малко снимки от момента когато колата дойде при мен :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Не след дълго реших да направя цялостно пребоядисване без да сменям цвета,просто новия беше доста по наситен с перла.Така и така щеше да се боядисва реших да махна и пластмасите по вратите и задните вежди.Винаги са ми харесвали изчистените коли и аз също се стремях към това.По колата нямаще много работа и нещата за около месец станаха.Ето снимки преди да влезем в камерата
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
След като стояхме цяла нощ в сервиза на другия ден рано рано почна сглобяването,и колата вече беше с предна широка броня,чисто бели мигачи за бронята,червени стопчета,изчистена емблема и надпис под багажника и без пластмасите по вратите и задните вежди
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изчаках слънце и веднага направих фото пред блока
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Последна промяна от Bose на Пет 07 мар 2014 0:31, променено общо 16 пъти.




Потребителски аватар
Bose
Мнения: 244
Регистриран на: Нед 21 яну 2007 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот Bose » Вто 03 май 2011 18:37


Понеже бях набавил само прена широка броня след няколко дена търсене намерих и задна,която отиде веднага в сервиза за подготовка и боя.Естествено майстора се справи блестящо и този път и след още няколко дена бронята беше на колата.Заедно с нея сложихме и един накрайник на гърнето за да запълним отвора на бронята
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
След като приключихме с боядисването направихме няколко снимки с различни джанти.Тук е с 15-ки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тук с 17-ки.Без окачване и без преправяне на веждите може само за снимка за нищо друго :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Така колата вече изглеждаше прекрасно и в добър оригинален вид,но липсваха вече по големи джанти.Досегашнете 13-ки бяха сменени с 15-ки на 7.5J с гуми 195/50/15.След като се сдобих с джантите разглеждах снимки на други коли и много ми хареса една снимка на изчистен голф 2 отговарящ идеално на моите критерии за красота.Неговите врати бяха изчистени и дръшките отстранени,това ме накара да направя и моите така,и макар и боята да беше само на година на вратите се завариха ламарини и се измазаха.След това пак в сервиза за боя и нещата вече изглеждаха по добре (поне според мен де,въпрос на вкус :wink: ),също така взехме маска без емблема за джета фронт.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
След като вече имах широк нож и джанти остана да си набавя и халогени на FK,а заедно с тях купих и други мигачи за бронята също на марката FK както и кристални мигачи за калниците In pro.
Изображение
Изображение
По между другото вече се познавахме с Петър(alpine) един невероятен човек,с много вкус,много добра представа за красиво и грозно,човек пълен с идеи и не на последно място добър приятел.Имено в него период от време беше и събора в Търговище.До тогава не бях присъствал но Пешо много лесно ме нави да дойда,а и аз не се дърпах много :lol: .Така и стана запалихме 2-те джети и гас до Търговище.Имено там колата се видя за пръв път.Малко преди да заминем Пешо смени и салона и ми даде неговия стария.Ето и снимките от тогава
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
На събора изкарах невероятно,запознах се с готини хора имено от този форум и наи вече с един човек на име Сашо(sashobass) с които в последствие станахме добри приятели и до ден днешен подържаме непрекъсната връзка,тои е още един човек които вижда нещатата много добре и съумява да прецени кое стои добре на един автомобил и кое не
Скоро продължение :beer

Последна промяна от Bose на Пет 07 мар 2014 1:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот stefan4o » Вто 03 май 2011 18:47


Може би това е първата кола, която без лайсни изглежда повече от добре. :bowdown Предполагам се дължи на факта, че целите брони са боядисани в цвета на купето, иначе не седи естетично според мен. А, колега, да питам нещо. Защо реши да пребоядисаш колата, на първите снимки боята изглеждаше свежо сякаш?
Джетите са ми голяма слабост, просто ги обичам тези коли и не мога да се нагледам на такива красиви автомобили. :beer


ajir
Мнения: 72
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот ajir » Вто 03 май 2011 19:06


Браво колега.Страхотна работа си свършил. :applause:


Потребителски аватар
pavkomk2
Мнения: 428
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 13:38
Автомобил: Jetta mk2
Двигател: 112 PB -- 139 KR
Местоположение: Севлиево

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот pavkomk2 » Вто 03 май 2011 19:15


Мога само да кажа, че това е една страхотна кола. Всичко е бутнато както трябва...но недей да бъдеш толкова скромен :mrgreen: знаеш за какво говоря mhihi
Успех за напред Ичка :beer


Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот kriso_g » Вто 03 май 2011 19:16


Много добра кола :bowdown
Много ми харесва :)
Евала!


Потребителски аватар
alpine_j
Мнения: 253
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 1:33
Автомобил: Golf Country
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот alpine_j » Вто 03 май 2011 19:27


:bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
m-dobrev
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 07 май 2009 13:57
Автомобил: Passat b5
Двигател: 99 AFN
Местоположение: pleven

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот m-dobrev » Вто 03 май 2011 20:16


Евала! :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
all4u
Мнения: 225
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 16:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот all4u » Вто 03 май 2011 21:13


Наистина красива кола, но само едно нещо не ми харесва: - Защо не махна и мигачите на калниците, като маха лайстните :banghead: Иначе всичко друго е на на 6 :bowdown


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот PuShE_ » Вто 03 май 2011 21:58


Струва ми се колегата крие малко от външния вид на Джетката,мисля нея мернах при Благо и Първанката преди месец някаде,но нека колегата да сподели,иначе джетата е един път,преди живеех до колегата и често и се любувах :да:


Потребителски аватар
judasss
Мнения: 1484
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 2:39
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Местоположение: в гаража
Контакти:

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот judasss » Вто 03 май 2011 22:35


mhihi Това май е оня с лъскавия нож mhihi :bowdown
Ама се дърпа с снимките нещо :oops:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот hooligans » Вто 03 май 2011 22:44


Поздравления за темата :)
Колата си заслужава
Браво :bowdown


Потребителски аватар
KR_1
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 20 дек 2007 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот KR_1 » Вто 03 май 2011 23:01


То си пише,че ще има продължение.Който не е бил на крушуна ще види крайния резултат в темата скоро :) :)

Последна промяна от KR_1 на Сря 04 май 2011 21:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот ping23 » Вто 03 май 2011 23:14


Ти ли я пръска....Много добра работа!


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проект Vw Jetta Individual Olive Green

Мнениеот PuShE_ » Вто 03 май 2011 23:43


judasss написа:mhihi Това май е оня с лъскавия нож mhihi :bowdown
Ама се дърпа с снимките нещо :oops:

:да: mhihi



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта