Смяна фарове с лупи и ксенон Б5 - Решено!

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Apokaliptiko » Сря 21 ное 2012 19:52


:да:




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот radi_nrj » Сря 21 ное 2012 19:53


На хубава лупа 35W свети напълно достатъчно и слагането на 55W е меко казано изгъзица. Така губиш едно от предимствата на Xenon-а - ниската консумация.

Ксеноновите системи 55W са предвидени за OFF ROAD и са забранени за използване на пътищата. Ако си сложиш 55W ксенон ще си поредния недоклатен профан, който го е§е за правилата.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Apokaliptiko » Сря 21 ное 2012 20:12


Всеки знае себе си.........


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот BruDoNe » Сря 21 ное 2012 20:34


Като се замисля 55 вата е супер за дълги :) :Mr Green Fun


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот feikot » Сря 21 ное 2012 20:37


Абе аз не знам и колко повече свети 55 вата от 35,доста хора са на мнение,че е само търговски трик.Но определено е бе з значение като е на лупа.

ПС За дълги да ти кажа и 35 определено свети повече от нужното.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Apokaliptiko » Сря 21 ное 2012 20:42


BruDoNe написа:Като се замисля 55 вата е супер за дълги :) :Mr Green Fun


Май мен визираш с последният си пост?На късите съм с 35 вата,на дългите съм с 55 вата.От както съм с тия фарове на дали имам и 20 включвания на дългите светлини./не говорим дали съм карал на тях/


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот BruDoNe » Сря 21 ное 2012 20:52


Apokaliptiko написа:
BruDoNe написа:Като се замисля 55 вата е супер за дълги :) :Mr Green Fun


Май мен визираш с последният си пост?На късите съм с 35 вата,на дългите съм с 55 вата.От както съм с тия фарове на дали имам и 20 включвания на дългите светлини./не говорим дали съм карал на тях/

Не. А и като предлагаш на другите да си слагат 55 вата на късите ти защо си си сложил 35 вата ? (това не е заяждане) :P


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Apokaliptiko » Сря 21 ное 2012 20:58


При мен така се случиха нещата.Фаровете ги купих на 4 месеца и бяха и на дългите и късите с готова Ксенон система.И съм правил сравнение на 35 вата и на 55 вата,имах възможност да сложа да пробвам 55 вата на на късите.Мога да кажа дори,че доста се консултирах с колегата Feikot /за което съм му благодарен за съветите/относно фаровете на Пасат Депо с лупа.Тъй като той бе един от първите,които ги смени.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот feikot » Сря 21 ное 2012 21:21


Apokaliptiko написа:.Мога да кажа дори,че доста се консултирах с колегата Feikot /за което съм му благодарен за съветите/относно фаровете на Пасат Депо с лупа.Тъй като той бе един от първите,които ги смени.


:beer


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Soze13 » Сря 21 ное 2012 21:30


Абе като недоскивате си продайте колите и ходете на очен лекар :smackbum Никой не е длъжен да става жертва на вашите недъзи!
Ей сега се прибирам от майната си и ми пламна главата от недоскив "тунери". Категорично трябва да се забранят 55W ксенони извън офроуд, както и ксенони на рефлектори. Следващият път, когато някой ми блесне с 55W на дълги и на рефлектори, може и да имам време да хвърля нещо по тях.

П.П.
Едно време имаше медицински прегледи преди да се вземе книжка и ако недовиждаш, инвестираш в карта за градския транспорт.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Apokaliptiko » Сря 21 ное 2012 21:45


Абе като недоскивате си продайте колите и ходете на очен лекар Никой не е длъжен да става жертва на вашите недъзи!
Ей сега се прибирам от майната си и ми пламна главата от недоскив "тунери".

Колега тук не пишем кой,къде е ходил с какво са го светнали,тук пишем за едни Келвини и ватове им казват.


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Soze13 » Сря 21 ное 2012 21:58


Аз пък говоря за балканската простотия. "На мен ми е добре, ония отсреща да си сложат слънчеви очила"...и това съм го чувал.
Категорично съм за забраната на ксенони на фарове с рефлектори и на такива над 35W! Може ли да ме задължават да слагам колан при положение, че застрашавам само собствения си живот ако не го сложа и да оставят разни неграмотни слепци да си играят с живота на другите?!
40 километра един сопол с ксенони на рефлектори на стогодишната си бангия караше зад мен и в момента, в който реших, че съм се отървал от поредния цървул събрал 100 лв за китайско менте, срещу мен изкочи негов брачед, ама на дълги... :banghead: и като че ли се бяха наговорили тази вечер среща на слепците на пътя, с още няколко такива се разминахме и ако не бях пристигнал, следващия щеше да получи шише с вода в решетката.

П.П.
За келвините и ватовете аз мога да те понауча малко, защото това се учи, не се практикува с отвертка на китайско менте в гаража.

Последна промяна от Soze13 на Сря 21 ное 2012 22:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Apokaliptiko » Сря 21 ное 2012 22:01


Има голяма разлика обиквен рефлектор,лупи и т.н.Аз ги срещам всеки ден такива водачи, но какво да се прави.Както и да е това е друга тема на разговор където не трябва да се води тук.

Последна промяна от Apokaliptiko на Сря 21 ное 2012 22:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот BruDoNe » Сря 21 ное 2012 22:03


Soze13 написа:Аз пък говоря за балканската простотия. "На мен ми е добре, ония отсреща да си сложат слънчеви очила"...и това съм го чувал.
Категорично съм за забраната на ксенони на фарове с рефлектори и на такива над 35W! Може ли да ме задължават да слагам колан при положение, че застрашавам само собствения си живот ако не го сложа и да оставят разни неграмотни слепци да си играят с живота на другите?!
40 километра един сопол с ксенони на рефлектори на стогодишната си бангия караше зад мен и в момента, в който реших, че съм се отървал от поредния цървул събрал 100 лв за китайско менте, срещу мен изкочи негов брачед, ама на дълги... :banghead: и като че ли се бяха наговорили тази вечер, среща на слепците на пътя, още няколко такива ме разминаваха в насрещното и ако не бях пристигнал, следващия щеше да получи шише с вода в решетката.

П.П.
За келвините и ватовете аз мога да те понауча малко, защото това се учи, не се практикува с отвертка на китайско менте в гаража.

Колега ти май си за друг раздел -> viewtopic.php?f=61&t=37749&hilit=%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Soze13 » Сря 21 ное 2012 22:07


Apokaliptiko написа:Има голяма разлика обиквен рефлектор,лупи и т.н.Аз ги срещам всеки ден такива водачи, но какво да се прави.

Ти на дългите с ксенон ли си? На рефлектор ли е? Знаеш ли какви поразии съм виждал заради това, че някой се е забавил със секунда-две да превключи на къси? Карам от 21 години и винаги съм бил толерантен и рядко избухвам, но винаги съм искал да му напъхам фаровете където слънце не огрява на някой такъв.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта