Corrado Roadster ????

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Corrado Roadster ????

Мнениеот djdarkness » Съб 07 мар 2015 1:41


Колеги попаднах на снимки на въпросното корадо.
corradooox1.jpg
4815.jpg
56472858.jpg
image04.jpg

И го обсъдихме с 1 тунинг фирма и могат да го направят, Външен вид, подсилване не купето и прочие. Проблема е КАТ. Какво се случва след това. Възможно ли е да се регистрира това нещо. Защото вече се променят и броя места, броя врати, без таван и т.н. Има ли някакъв възможен начин да се узакони. И ако не се узакони какво следва след като бъдеш спрян за проверка или минаваш преглед ! ! ! Много ме запали този проект и дано има начин да го направим реалност :)




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Corrado Roadster ????

Мнениеот radi_nrj » Съб 07 мар 2015 20:04


Май ще е по-лесно да си го закараш в Германия, да мине TUV и регистрация и след това да си го внесеш в документи отколкото да се разправяш с местната Dekra :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Corrado Roadster ????

Мнениеот djdarkness » Съб 07 мар 2015 21:03


току що се чух с чичо ми, който е бивш катаджия в София и ми даде следната информация. Това се води промяна по конструкцията на автомобила и е напълно възможно да се узакони. Трябва да се издаде протокол и да мине технически преглед в Агенция Пътна Администрация София.
Раздел III
Издаване на удостоверение за изменение в конструкцията на
регистрирано пътно превозно средство
Чл. 36. (1) За издаване на удостоверение за изменение в конструкцията на регистрирано пътнопревозно средство собственикът му или упълномощен негов представител подават заявление по образец
(приложение № 3) до изпълнителния директор на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация".
(2) Лицата по ал. 1 прилагат към заявлението:
1. описание на ППС;
2. описание на направеното изменение в конструкцията на ППС;
3. протокола за изменение в конструкцията на ППС, издаден от техническата служба;
4. копие на документ за регистрация на ППС;
5. документ за платена държавна такса.
(3) Лицата по ал. 1 заверяват с подпис и "Вярно с оригинала" копията на документите по ал. 2.
(4) (Изм. – ДВ, бр. 31 от 2014 г.) Изискването по ал. 1 не се прилага за случаите по чл. 20, 22 и 25а.
(5) Когато към заявлението не е приложен един или повече документа по ал. 2 или представените
документи са с нередовности, Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" предоставя на
заявителя 14-дневен срок за представянето на липсващия документ или отстраняването на нередовностите.
Чл. 37. (1) (Изм. – ДВ, бр. 31 от 2014 г.) Изпълнителният директор на Изпълнителна агенция
"Автомобилна администрация" или оправомощено от него длъжностно лице в 10-дневен срок от
подаването на заявлението по чл. 36, ал. 1 и приложенията към него или от отстраняване на непълнотите
или нередовностите по чл. 36, ал. 5 издава удостоверение за изменение в конструкцията на регистрирано
пътно превозно средство, когато:
1. пътното превозно средство отговаря на описанието, придружаващо заявлението;
2. изменението в конструкцията на ППС отговаря на описанието, придружаващо заявлението;
3. протоколът за изменение в конструкцията на ППС, издаден от техническата служба, е със заключение
"допустимо изменение в конструкцията на ППС".
(2) Удостоверението по ал. 1 се издава по образец (приложение № 4) и е валидно само за територията
на Република България.
Чл. 38. (1) В срока по чл. 37, ал. 1 изпълнителният директор на Изпълнителна агенция "Автомобилна
администрация" или оправомощено от него длъжностно лице отказват издаването на удостоверение за
изменение в конструкцията на регистрирано пътно превозно средство, когато:
1. не е представен един или повече документа по чл. 36, ал. 2 или нередовностите в представените
документи не са отстранени в срока по чл. 36, ал. 5;
2. е представен неистински документ или документ с невярно съдържание;
3. протоколът по чл. 36, ал. 2, т. 3 е издаден от лице, което не е техническа служба по чл. 26, ал. 1;
4. пътното превозно средство:
а) не отговаря на изискванията по чл. 37, ал. 1;
б) създава сериозен риск за безопасността на движението по пътищата, за замърсяване на околната
среда или за нанасяне на сериозни вреди на здравето на хората, независимо че отговаря на изискванията по
чл. 37, ал. 1.(2) Отказът по ал. 1 се мотивира и подлежи на оспорване по реда на Административнопроцесуалния
кодекс.
Чл. 39. В Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" се създава и поддържа база с данни с
информация за издадените удостоверения за изменение в конструкцията на регистрирани пътни превозни
средства. Данните се съхраняват 10 години.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Corrado Roadster ????

Мнениеот nokiangage » Съб 07 мар 2015 21:15


Това Corraro май е дело на едно френско тунинг ателие, за което бях гледал филм дали по Хоби или някой друг канал и ако помня правилно имаха и друг много брутален проект с Golf. Надявам се реализацията да е възможна без тонове бюрократщина при нас и ми е интересно дали може някакъв мек таван да се измисли?

ПС. Не знам защо или е само при мен, но горният край на прозореца ми изглежда някакси недовършен... :rolleyes


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Corrado Roadster ????

Мнениеот djdarkness » Съб 07 мар 2015 21:16


аз си мисля за твърд таван от 2 части като при карера гт
05_Carrera_GT_km-05-por_02.jpg


Потребителски аватар
jorocrazy
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Corrado Roadster ????

Мнениеот jorocrazy » Пон 09 мар 2015 21:11


Узаконявах наскоро кола , на която бях сменил мотора с друг тип и ме накараха да мина през т.нар. Декра.
Струваше ми 240 лв при тях за протокола , след това ме изпратиха в ДАЙ , там дадох още 100 лв, и отново в КАТ . Именно изменение в конструкцията бяха вписали в протокола си Декра.


Потребителски аватар
djdarkness
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 17:25
Автомобил: Corrado
Двигател: 9a
Местоположение: Димитровград

Re: Corrado Roadster ????

Мнениеот djdarkness » Вто 10 мар 2015 15:04


Мерси за полезното инфо. Всичко е ясно като цяло. Мислим тавана как трябва да стане, там ще е уловката.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта