Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Никола.Веселинов » Пон 12 авг 2019 12:33


Здравейте,

Търсих из форума тема, както и в нета, доколкото английския ми ми позволи, но не намерих отговор на въпросите си ... Ето я ситуацията:


    Имам VW Golf 4 - 1.9 TDI 131 hp
    Искам малко да разчупя отзад визията, като смятам да го постигна като сложа накрайник на ауспуха, но доста въпроси изникнаха като взех да го мисля ...
---------
    Първо - моите ауспуси са два.
    Второ - закривени са надолу.
    Трето - нямам изрязано в бронята както например на тази снимка: http://www.gtt.uk.com/wp-content/upload ... st-tip.jpg

Моите изглеждат така:

    По първия въпрос се чудя дали просто трябва да си взема 2 накрайника, или има някакъв двоен? :gruebel
    По третия въпрос мисля, че това би било решение, но не ми е много красиво...
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1MK2eJpXX ... 2-2003.jpg
    По втория си въпрос изобщо не знам какво да правя - според мен би изглеждало тъпо някакви алуминиеви накрайници да висят надолу, вместо успоредно на земята .... склонен съм да си резна бронята, просто дайте малко яснота по въпроса, който е минал през това моля :)



Също така ако ида някъде където продават ауспуси предполагам, че ще ми го монтират, нали? Както и рязането на бронята ако е нужно....

Благодаря предварително!! :drunk




Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Никола.Веселинов » Пон 19 авг 2019 8:43


Хайде колеги, моля някой да сподели опит с подобна ситуация или съвет ... Благодаря предварително! :)


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 19 авг 2019 9:04


На доста дизелчета съм виждал от VR6 накрайник.Ма там и добавка за бронята слагат.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 20 авг 2019 13:04


Бих предпочел по-елегантно решение с надграждане на това, което имам, а не да купувам допълнителни неща.
Добре, тъй като никой не иска да сподели по-подробно поне ми кажете моля дали ако ида в някой център за ауспуси ще ми направят нещата от А до Я, тоест да я оставя така както е и да си я взема със завършен вид с накрайници...


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Stoyanov_Vw » Вто 20 авг 2019 17:15


Аз бих пробвал при някой, който се занимава с ауспуси като предварително сваля добавката от бронята. Така той на спокойствие ще ти сложи каквито накрайници си избереш. След това с готовите накрайници и добавката отиваш при бояджия, той реже, напасва, боядисва и монтира вече готовата добавка.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Никола.Веселинов » Сря 21 авг 2019 9:43


Stoyanov_Vw написа:Аз бих пробвал при някой, който се занимава с ауспуси като предварително сваля добавката от бронята. Така той на спокойствие ще ти сложи каквито накрайници си избереш. След това с готовите накрайници и добавката отиваш при бояджия, той реже, напасва, боядисва и монтира вече готовата добавка.



Ахаа, става въпрос за тази част, нали нея наричате добавка от броня:

Последна промяна от Никола.Веселинов на Пон 21 фев 2022 16:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Bai Sando » Сря 21 авг 2019 11:03


Точно така,продават се направо изрязани според вида оптика която искаш да постигнеш.Аз бих сложил от V6 накрайници заедно с добавката.Ще изглежда по-добре от тези които си намислил и стърчат на долу.При първия бордюр ще ги отнесеш на задна.


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Супер Ицо » Сря 21 авг 2019 11:08


Аз бях с такава обикновена добавка без прорез за накрайник. Купих си една бурия с 100мм изход и изрязах добавката. Ако се направи както трябва изглежда добре. Заиграваш се малко с шкурката да изгладиш ръбовете и все едно е излязла така от завода :Mr Green Fun
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Никола.Веселинов » Сря 21 авг 2019 14:20


Bai Sando написа:Точно така,продават се направо изрязани според вида оптика която искаш да постигнеш.Аз бих сложил от V6 накрайници заедно с добавката.Ще изглежда по-добре от тези които си намислил и стърчат на долу.При първия бордюр ще ги отнесеш на задна.


Звучи, че ще стъпи на доста лев и то за толкова безмислена цел :D

Но на колегата Супер Ицо ми допадна идеята - без бояджии, без уговорки, чакане, нерви, а и най-вече "built, not bought"...
А тоя голф какъв е ? Защото при мен излизат две тръби и то сочещи надолу, май при теб е друг случая?
Също така я кажи удряш ли го понякога в бордюри, както спомена колегата Bai Sando?

Инче ти с Metal clamps ли ги хвана на сток тръбата:
https://4.imimg.com/data4/LA/QY/MY-4539 ... 00x500.jpg
или по този регулируемия начин:
https://ibazar.focus.bg/photosbazar/b1/ ... 656ced.jpg

и също така 56мм ли трябва да търся.... мега много въпроси за такава дреболия :D


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот golfmk1 » Сря 21 авг 2019 14:32


Аз съм със V6 визия на мойта печка.Купих си добавка за бронята V6 и накрайници от S3 които са същите като при V6 и стана супер.Нещо такова https://www.4tuning.ro/poze/old-school- ... =1&slide=9


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Накрайник(ци) за ауспух на TDI

Мнениеот Супер Ицо » Сря 21 авг 2019 17:27


Аз си смених цялата генерация, крайното гърне не е стоково, а е афтърмаркет,води се straight through, кюмбе, бурия или както искаш го наречи :biggrin и колата реве като самолет :mhihi . Бордюри не удрям. Ако не ти е проблем малко да вдигнеш шума, можеш да си купиш друго крайно гърне като моето например или двуцевка. Не са чак толкова скъпи.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта