VW Golf III GTI Edition - нещо като проект или не съвсем :)

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
snoopgod
Мнения: 670
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот snoopgod » Вто 29 яну 2008 22:20


angell написа:аз да ти кажа пич... филтъра го купих от щатите за 50$
колектора от белгия за 200 евро
чипа от брезел за 100лв.
тръбата и гърнето за 120лв.... гърнето беше настаро
и си продадох стария колектор за 60лв+ 2-те гърнета за още 70лв.
значи към 600лв... но като ги купуваш по отделно и вс. месец по нещо даже неразбрах че съм давал пари... а колата стана мн. яка за каране на фона на каквато беше преди...+ колектора и филтъра винаги ще си възвърнеш парите ако ги продадеш след време...

не знам дали ме помниш ама се бегахме на божура :) тогава беше ли ги сложил тия работи?




Потребителски аватар
angell
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 18 фев 2005 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот angell » Сря 30 яну 2008 13:10


не те помня ... припомни ми кой месец е било и ще ти кажа докъде съм бил с преправките


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Пет 01 фев 2008 0:44


Вече съм без катализатор и съм вреден за Природата,гха-гха-гха!!! mhihi

Следващата седмица - още операции!


Потребителски аватар
Tibi.b
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tibi.b » Пет 01 фев 2008 10:25


Mephistofel написа:Вече съм без катализатор и съм вреден за Природата,гха-гха-гха!!! mhihi

Следващата седмица - още операции!


Стъпка по стъпка всичко ще стане важно че си положил основите :wink:


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Пет 08 фев 2008 17:14


Колеги,какво ще ме посъветвате по отношение на генерацията и гърнетата? В смисъл - къде в София най-добре ще ми помогнат с техническото изпълнение? И тръба на 55мм не е ли много - някъде четох,че на ABF двигател е 50мм stock?


Потребителски аватар
smg
Мнения: 414
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот smg » Съб 09 фев 2008 10:33


Моето мнение се повтаря с някои по-горе. Но и аз съм минал по същия път и да споделя впечатления.
Махнеш ли средното гърне се приготви за голям шум. В началото е приятно, обаче като излезнеш 500км извън града става точно обратното. Не може един разговор да се проведе в движение.
Също така, за да се почуства добре ефекта от чипа трябва да сипваш 100 октана бензин.
С други думи колата става много по-приятна за каране, обаче с цената на шум и скъп пробег. Този вървеж можеш да го постигнеш без такива "клизми" с друг мотор.
Моята с чип, филтър и без две гърнета даде 17,1 на божура.
Според мен е по-разумно да смениш твоя голфа с 16клапанов.
АБФ-а е на 55мм сток
2Е, ADY, EGG на 50мм сток.


Потребителски аватар
Жоро
Мнения: 418
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Мнениеот Жоро » Съб 09 фев 2008 11:14


Не съм на "ти" с тунинга,но специално за генерацията събери повече мнения и съвети и тогава пипай по нея,защтото според мен оказва не малко влияние точно на тия мотори.Аз замених катализатора (здрав!!!) с резонаторно гърне и колата вече не е скоклива както преди това.После колега от форума ми даде съвет да го сменя с тръбичка и е доста по-добре.Решил съм да сложа пак катализатор,убеден съм.Мисълта ми е,че една преработка неминуемо води и до още и почнеш ли няма свършване...


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Съб 09 фев 2008 19:06


Хубаво,нека да не коментираме за "разумно" и т.н. :)

Търся съвети относно подобрението на тази кола,друга нямам намерение да купувам за сега. ;)

По отношение на горивото - откакто този автомобил е моя собственост друг бензин,освен OMV Super 100 не е помирисвал. Продължавам да очаквам мнения и съвети - по отнощение на генерацията най-вече,поне за този момент. Също така - какво мога да очаквам например при смяна на вала като положителен ефект и с какъв точно да го сменя?

Благодаря на всички,изказали се дотук! ;)


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Пет 15 фев 2008 22:14


Така,няма особен интерес,ама аз съм си тъп и упорит! :lol:

Освен горните въпроси - за генерацията (все пак искам всекидневна кола,та многото шум не е препоръчителен - сигурно ще оставя средното гърне) и по отношение на разпределителния вал (видях,че един колега от форума си е взел такъв на Shrick (288 - има ли смисъл и какво да очаквам като ефект),вече имам и нови такива. ;)

Има ли смисъл да се заигравам със скоростите - пренараждане или направо подмяна? Ако подмяна - какви са подходящи?

И малко по външния вид - ще сменям джантите,харесвам си сегашните,но са оригиналните и са доста поочукани и зажулени. :( Та - какво ще ми препоръчате,което може да се купи ново тук,в България? Задължително искам черни на цвят - веднъж като видях как седят на тази кола и не помислям за друг цвят! ;) Мисля си пак да са 15";6,5 - 7 J;5x100. Не искам турски и прочие кашкавали.

Очаквам съвети и напътствия! :)


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот martineli » Пет 15 фев 2008 22:23


трябва да проучиш дали тоя вал 288 става за хидравлични повдигачи или само на механика


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bobby_ » Съб 16 фев 2008 1:35


Един съвет и от мен : Направи си проект! дори и в главата ти или на лист хартия. Отличи всичко с "+" и "-".

.

Последна промяна от Bobby_ на Нед 12 апр 2009 20:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Съб 16 фев 2008 9:50


и това без да се впуска в размисли и страсти 8)


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Съб 16 фев 2008 13:28


@Bobby_,благодаря за съветите! Съществен проблем за мен е,че техническите ми познания относно дискутираните тук теми,не са нужното ниво - т.е. имам нужда от човек,който да свърши конкретните процедури срещу съответното заплащане,разбира се!

Иначе като цяло се е оформила идеята в главата ми - не търся "съзтезателни" настройки,но пък не искам и да минавам с най-евтините решения. Като краен резултат искам кола за всекидневно каране и достатъчно приятна за шофиране. :)

Мисля,че си намерих джанти:

Изображение

Понеже не съм особено наясно с цените - предлагат ми ги чисто нови(в магазин става въпрос) за по 320 лв/бр. Това много ли е като за тях или е нормална цена? Аз така или иначе най-вероятно ще си ги взема, защото ми харесаха много на живо,пък имаше и черни (необходимия ми размер)! :oops:

И последно засега - мислите ли,че е разумно да се доверя на български тунинг фирми във финансов аспект по отношение на доставката на части? Конкретно за разпределителния вал и изпускателния колектор ми е питането. Или е по-удачно пазаруването от ebay например?


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bobby_ » Съб 16 фев 2008 21:28


трябва да си проверя и подредя времето че действам по няколко проекта успоредно и ....... иначе бих се заел да помогна!!!! даже ще ми е кеф :)


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Чет 21 фев 2008 19:47


^ Радостен съм да чуя подобно нещо! ;) Може по-натам,живот и здраве, да те потърся.

Днес малко покупки,по-скоро по оптична линия,и само едно нещо за мАторЯ:

Изображение

Въздушен филтър JR

Изображение

Малко алуминиеви глезотийки на Isotta

И едни фарчета FK Angel Eyes Black ,но тяхна снимка след няколко дни направо на колата. :)

Благодарности на gas ,той си знае за какво. ;)



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта