Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Пон 16 юни 2008 8:30


евала ...с окачването е станала чук




Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Пон 16 юни 2008 9:00


Само гумите са малко височки. :roll:


Потребителски аватар
maniaka
Мнения: 370
Регистриран на: Съб 05 ное 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот maniaka » Пон 16 юни 2008 10:04


Браво много е хубава :twisted: продължавай в сущия дух


Потребителски аватар
pianev
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 16:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pianev » Нед 13 юли 2008 0:04


мечтаните джанти!!!откъде си ги набави и на каква цена?Страхотна е!!!


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Мнениеот SixKillerVR6 » Пет 18 юли 2008 22:31


джантите ми изпаднаха от тунинг форума...като нови са...може да се каже че нямат забележка (освен мнооого леко одраскване на едната) Излязоха ми около 410-415 лв с доставка и гуми :twisted: и сум много доволен.

Скоро може да има напредак но засега няма капка време и пари... издирвам си уреди за налягане масло,температура масло вода...абе всякви такива но да са от един модел за да не стане шарения всякаква!!! Ако някой знае нещо на добра цена да казва...ще имам нужда и от инфо за свързване.

Другото е смула и стъкломата и квото си трябва да си направя някой друг панел :) кажете от каде и за колко може да се купи!!??

Благодаря на всички!


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Нед 27 апр 2014 15:06


Ха здравейте отново след дълга пауза :Mr Green Fun

Да не си помислите, че щом толкова време няма инфо тук колата е починала... нищо подобно... просто чакаше да дойде звездния й миг :cool
Ще започна с една молба към модераторите, ако преценят да преместят темата в друг раздел по тяхно усмотрение, понеже тук повече оптичен тунинг от това, което е било до сега просто няма да има. Дръгела от дълго време не е ежедневен автомобил и никога вече няма да бъде и всичко, което се прави по него е с цел реставриране и силови подобрения на всеки детайл.
Работи се мнооого бавно по него поради липса на време и финанси и почти всичко е направи си сам в гаража с подръчни средства.
Да припомня с една-две снимки какво беше преди голямото разглобяване:
Изображение

Изображение

Да успокоя всички предварително... шикозните огледала са отдавна в историята :Mr Green Fun

Съществената част започва...
Колата бе (и все още е) напълно разглобена за изкърпване и подмяна на всичко от което има нужда, както и за изграждане на Roll-cage. Ще се подготвя за планинско и рали като основни цели.

Изображение

Няма да има вече стандартен резервоар, за това и отвора за гърловината изчезва завинаги.

Изображение

Едно по едно се почиства и боядисва купенцето

Изображение

Междувременно се подготвят и спирачките... преди да тръгне да върви трябва да може да спира :c020

Изображение

280 дискове с преходни планки за супортите на апаратите, защото на рокото май няма вариант за директно преминаване към други спирачки освен оригинално вгражданите.

Ремонт и освежаване на апаратите

Изображение

Отзад си остава с оригиналните дискове и апарати с нови шенкели, лагери и всичко каквото може да бъде заменено с ново

Изображение

Окачването за сега си е това, което взех още преди години за колата, макар да ми идва мекичко за нея... в бъдеще ако имам възможност ще го заменя с друго.

Изображение

Изображение

За сега спирам до тук, че нямам много време, но по-късно ще продължа и с подобренията по скоростите и идеите за мотора, които са в ход на изпълнение вече.

Ако някой има въпроси от каквото и да било естество да пита смело тук или на ЛС. Надявам се темата да е освен интересна за широка аудитория, да бъде и от полза за всеки с подобни проблеми, с които съм се срещнал.
Накрая само да вметна, че добичето ще е астматично АБФ-че :Mr Green Fun

Поздрави :th_up

Последна промяна от SixKillerVR6 на Чет 30 мар 2017 13:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот Marto_cafeto » Нед 27 апр 2014 20:05


Давай смело,ще следя с интерес ! :th_up


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Сря 30 апр 2014 18:54


Продължаваме бавно, но славно напред.
Скоростите ще са 2У със 3,94 диференциал и сменени нитове с болтове... в момента с това се занимавам и кутийката ще е напълно ревизирана с всичко ново, което може да се намери и има резон да се смени. По отношение на болтовете за дифа все още не съм купил и приемам съвети и идеи от къде какво може да се намери на възможно най-приятна цена разбира се :biggrin

Изображение

Междувременно подготвям и механични повдигачи... чашки от Форд с долни пулчета от Пежо и къстъм талерки мое производство... талерките още не са готови, но като станат ще има снимки и инфо за тях.

Изображение

Изображение

За сега толкова, надявам се скоро да има съществено развитие по доста от нещата.

Поздрави :th_up


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот Kirocco » Пон 05 май 2014 21:02


Браво. :th_up Каза и отряза. :biggrin Определено ме зарадва, като видях, че си пробудил темата. Знаеш, че ще следя с интерес. :beer


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Вто 06 май 2014 15:38


Нещата бавно, но славно се придвижват напред... :c020
Ето го и изпускателния колектор:

Изображение

И прототип на хидравличната ръчна... като дойде време за окончателен монтаж в купето ще претърпи някои промени по дизайна с цел да е по-удобна, но за сега толкова :Mr Green Fun

Изображение

Помпата е от съединител на Хонда (горна помпа) 94-95 година, дизайна е скалъпен от подръчни отпадъчни железа, които имах под ръка.


Потребителски аватар
chochov_w
Мнения: 418
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 5:29
Автомобил: vw mk3
Двигател: гти
Местоположение: Varna

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот chochov_w » Чет 15 май 2014 15:23


много приятна кола се очертава успех с реставрацията и :th_up


Потребителски аватар
Div Selqnin
Мнения: 346
Регистриран на: Пет 04 ное 2011 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй/София

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот Div Selqnin » Чет 29 май 2014 18:49


мога да изнамеря доста добър чертеж за тези ръчни. също мога да помогна с малко песакоструй и прахово боядисване. Проекта е 1 път следя с интерес!


Потребителски аватар
bulr1dr
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 14:45
Автомобил: Mk1 Cab 1987 + MkV R32 2008
Двигател: от 1600 до 3200
Местоположение: София

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот bulr1dr » Чет 29 май 2014 20:41


Наистина много интересен проект се очертава :th_up Какво е окачването, че аз пък търся нещо по-меко :)


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот SixKillerVR6 » Вто 08 юли 2014 17:13


Напоследък нямах възможност да влизам във форума та ме извинете за късния отговор. За ръчната от любопитство бих видял чертеж, но като цяло вече е готова и е безобразно проста та и чертеж не й трябва :Mr Green Fun Колкото до песакоструй и прахово може и да ми свършиш работа на малко по-късен етап :biggrin
Окачването е JOM купувано отдавна от ebay. На мен ми идва меко, ма незнам другите подобни дали са по-твърди и колко. Скоро очаквайте още снимки :th_up


Потребителски аватар
RISTEE
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 09 юли 2010 20:11
Автомобил: Vw mk2 GT special
Двигател: 1.8 RP
Местоположение: riogrande

Re: Sciroccо Мк2 реставрация и още нещо

Мнениеот RISTEE » Сря 03 сеп 2014 11:25


Абф-а ще е с механика и най вероятно ще си с двойни карбуратори или дросели ? На какво си се спрял ? Успех !



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта