Шкодата на Стуци

Раздел за най-стойностните и цялостни проекти!
Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Съб 09 яну 2021 1:25


OZ RACING ALLEGGERITA HLT 5F (18", 8j, et48, 5x112) :11 - тук оставам безмълвен и оставям снимките и клиповете сами да говорят за себе си. Само ще кажа, че ги исках от много време насам!

с65.jpg

с68.jpg

с69.jpg
с69.jpg (82.75 KиБ) Видяна 4503 пъти

с67.jpg

с70.jpg



Double check на теглото, да не ме лъжат тия жабари ;)


Ето едно видео, за да се видят от различни ъгли някои детайли:

Последна промяна от Стоянчо на Съб 09 яну 2021 15:11, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Съб 09 яну 2021 1:27


one finger, baby :th_up :
с71.jpg
с71.jpg (66.19 KиБ) Видяна 4503 пъти



ЧЕСТИТА НОВА 2021г. НА ВСИЧКИ!
с64.jpg
с64.jpg (76.51 KиБ) Видяна 4503 пъти


п.п. монтаж идния месец ;)

Последна промяна от Стоянчо на Съб 09 яну 2021 11:00, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот group® » Съб 09 яну 2021 2:00


Благодаря, че ми връщаш вярата във форумите с тази тема! Зареди ме! :Mr Green Fun
:respekt :bowdown :th_up

Респект за труда и резултата с колата!
Респект за труда да ни представиш цялото приключение по този як начин!

А сега с тези не черни OZ какво правим? :mhihi


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Съб 09 яну 2021 8:08


group® написа:А сега с тези не черни OZ какво правим? :mhihi

Хаха, ами решението ми уж бе добре обмислено :Mr Green Fun Цветът на OZ-ките е "star silver", който много прилича на цвета на боята на колата. Затова няма да има драми. Или поне на това се надявам :rolleyes Ето едно предварително налагане, за са се види грубо комбинацията:
IMG_20210101_145527~2.jpg



Най-накрая трябваше да се погрижа и за спирачките! Не е като да не изчетох няколко денонощия информация, за да стигна до още изначално ясния избор, но също така признавам, че имаше една междинна спирка, която се наричаше ATE Ceramic в комбинация с АТЕ Power Disc (нарязан с две преплитащи се елипси). Изключително много ми допадна и идеята за минимизирането на brake dust-a, което било типично за въпросните накладки. И точно почнах да ровя за добра цена и ми попадна инфо, че баш производителят сякаш не препоръчва тази комбинация. Това така не можеше да остане и направо завъртях една шайба до Германия. Вдигна ми един клет немец, който на въпроса дали говори английски, отговори "Ко?! Нье!" :D След като го убедих някак, че ще питам нещо съвсем елементарно, вика "добре, питай, ама говори бавно". Разбра ме веднага и категорично отсече, че те не препоръчват съчетаването на тези накладки с посочените дискове. АТЕ Ceramic трябвало да се използват само с обикновения им, гладък, диск. Името Ceramic, ми обясни, че реално няма много общо с истинската керамика... Идеята на въпросните накладки не била да коват мъжката, а да доставят комфорт при спиране, каквото и да означава това. Бях се изкефил на идеята за Power disc-a и тия като ми секнаха ентусиазЪма реших, че комбото ще бъде друго. Отново прерових нета за отзиви от различните съчетания между Цимермани, АТЕ, Текстар, ТРВ, Брембо и т.н., но накрая поръчах това, от което НИКОЙ не се е оплакал:
1610172413529.jpg


монтаж - идния месец


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 09 яну 2021 8:26


Ей че хубава тема! Добре дошъл! За дисковете и накладките защо занимаваш немците, Жорката не ти ли ги обясни тия работи. Говорихме го надълго и на широка и чаках да звъннеш да ти го кажа от първа ръка.


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Съб 09 яну 2021 10:05


DoH_KuXoT написа:Ей че хубава тема! Добре дошъл! За дисковете и накладките защо занимаваш немците, Жорката не ти ли ги обясни тия работи. Говорихме го надълго и на широка и чаках да звъннеш да ти го кажа от първа ръка.

Добре заварил! Да, Жорката ми го каза, просто реших да им звънна, за да го имам като информация от източника :) Вече така правя - директно звъня по чужбината, за да няма недоразумения. Така близо половин час си гуках и с един сейлс мениджър от OZ Racing, защото никъдя из сайтовете я няма цялата истина "за нещата".


Ето едно ускорение от 0-200к.ч. Не е wow, просто за да се добие някаква ориентировъчна представа за вървежа ;) Тук все още не е монтиран интейкът, а джантите са Борбетите, които не са от най-леките. По-натам ще замеря отново.


Ето и едно с доускорение от 80-200км.ч.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот joro_kem » Съб 09 яну 2021 10:12


Добре дошъл! Браво за усилията, автомобилът е страхотен.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот ssssl » Съб 09 яну 2021 23:34


Стуца, записвам се за темата :th_up


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот dobrin » Нед 10 яну 2021 10:29


Майко мила! :11
Адмирации за усилията, прецизността и доброто представяне! Един истински ФЕН личи тук! Следя и аз ...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 10 яну 2021 19:57


СтоЕне, мархаба бре!
:mhihi


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Вто 02 фев 2021 17:18


Дойде ред за ъпгрейд на ъпгрейда :) От 9 инчова медия, минах на 10+ инчова, със следните параметри:

Андроид 10
CAPACTIVE 1280x720 QLED (Quantum Dot Light Emitting Diodes) Screen with 2.5D arc glasses
CPU: UIS7862 Octa-Core 1.8Ghz.
4G SAMSUNG LPDDR4 RAM Memory
Built In 64GB Inand Flash
Support QLED LCD Screen
Support 4G SIM Card
Built-in Wireless CARPLAY
Mirror Link for Android Mobile+iPhone
1080P HD Video
Picture in Picture Function
Built-In WiFi Module
Amplify IC TDA7851
Radio IC NXP6686
Max External Memory HDD - 500 GB

..., но така или иначе, аз само Торк и Уейз ще ползвам, та ъпгрейдът е по-скоро визуален, лично за мен :)

Ето така изглежда изделието:
1.jpg

2.jpg

3.jpg


А така изглеждат монтажистът @JORDITO и асистентът:
4.jpg


Монтажистът причинява за пореден път това на таблото:
5.jpg


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Вто 02 фев 2021 17:22


...но всичко е за добро, по дяволите! ;)

6.jpg

7.jpg


Ето сравнение между новата и л@йното за оригинално вграждане:
8.jpg
8.jpg (76.63 KиБ) Видяна 3899 пъти


А сега няколко снимки, онагледяващи разликата между старата (9") и новата (10+"):
9.jpg
9.jpg (85.76 KиБ) Видяна 3899 пъти

10.jpg


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Вто 02 фев 2021 17:24


11.jpg


Ето и едно клипче:


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Вто 02 фев 2021 17:32


Дойде моментът за ежегодното обслужване на моя глезльо, а покрай смазочните материали и филтри, посещението на сервиза ъпгрейдна допълнително Супърба.

Хората по принцип не са фенове на сервизите, което често се дължи на горчив опит от знайни и незнайни "професионалисти". За мен ТРАНСЕКСПЕРТ не е като останалите сервизи. Там се чувствам напълно спокоен за автомобила си, а също така се радвам и на много приятелско отношение. Винаги всичко ми се обяснява, получавам отговори на питанията ми и нещата ми се казват в прав текст. Кеф ми прави да посетя самата сервизна база, да полафим преди, по време и след интервенциите с Евгени, да си изпия кафето на втория етаж, през което време да позяпам образа от камерите на телевизора. Супърбът за първа година вече не е гаранционен, поради което необходимостта от посещението на официалния сервиз отпада, а ежегодното обслужване директно го премествам в ТРАНСЕКСПЕРТ. Казвам "ежегодното", защото дори когато колата беше гаранционна, именно там монтираха усиления съединител и ъпгрейднатия интеркулер. Там обслужвам и колата на бащата, а когото и да съм пратил натам за каквото и да било, недоволни никога не е имало.

Ето как протече днешното ми посещение:

1. В 08.30ч. най-нетърпеливите вече сме там. Винаги мия колата преди посещение в сервиз, дори само от уважение към хората, които ще работят по нея. Днес не направих изключение, като вчера вечерта я измих, ама пусто сутринта валнал лек дъждец, точно колкото да я омърлям докато стигна до сервиза...
2.jpg


2. Както вече споменах, настаних се на сепаренцето баш пред телевизора :)
3.jpg


3. Не след дълго, любезните домакини започнаха да подреждат масата :)
4.jpg
4.jpg (83.72 KиБ) Видяна 3893 пъти


Впрочем, тази година за пръв път минах на 5w40, в случая Motul 8100. Освен, маслен филтър и този на купето, смених и спирачна течност, и горивния филтър.
5.jpg


4. Първо захванаха спирачната система - смяна на ОЕМ дискове и накладки, с които я изкарах от шоурума преди 6 години (с навъртяни до момента малко над 66000км) и замяната им с дискове и накладки EBC Yellowstuff.

Често дочувам подмятания, че видиш ли като съм си тунинговал колата, значи й топя лагерите от юркане. Ако това беше така, дисковете и накладките щяха наистина да бъдат за смяна. Случаят не е такъв. Пускам снимки, на които грубо може да се прецени в какво състояние е ОЕМския комплект. Ето дисковете, като в ляво се вижда лекото ръбче на преден диск, а при задните ръбчето визуално не е доловимо, а само на допир може да се усети:
6.jpg
6.jpg (74.1 KиБ) Видяна 3893 пъти


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Шкодата на Стуци

Мнениеот Стоянчо » Вто 02 фев 2021 17:37


...ето и старите, заводски накладки:
7.jpg
7.jpg (69.87 KиБ) Видяна 3892 пъти


Минахме и през обсъждането дали да бъде сложена медна грес между главината и диска. За който не е наясно, функцията й е превантивна - да не корозира каналът (маркираната част на снимката) между диска и главината, като по този начин се предотвратява повдигане на диска заради корозията, което от своя страна е предпоставка да се усетят вибрации след време. Аз заложих на гресирането, че иначе ето как изглежда мястото след 6 години:
8.jpg


Любопитен момент е сравнението между теглото на 312mm предни и 288mm задни ОЕМ дисковете и афтърмаркет EBC-тата. Имайте предвид, че сравняваме употребявани ОЕМ дискове, от които е паднал част от фрикционния материал и въпреки това предните дискове на EBC са с 1.400кг. по-леки от ОЕМ-ския диск. Unsprung weight reduction, baby :) При задните нещата са "на кантар".
9.jpg


EBC-тата вече са монтирани - в ляво са задните, в дясно - предните. Много са яки докато са с черната боя :)
10.jpg



Върни се в “Цялостни проекти”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта