Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот longora » Съб 16 май 2009 12:40


Ще взема да я видя и аз тази автомивка Енигма :) Колега amikus не всички имаме възможността и мястото за да си ги изперем сами .. пък и времето. Моята кола примерно я оставих в петък сутринта а ще я взема в неделя следобяд ( беше голяма кочина :) ) Не искам да мислиш че ти се заяждам.. просто споделям моето мнение .. :)




Потребителски аватар
amikus
Мнения: 828
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот amikus » Съб 16 май 2009 13:23


Колега Longora вчера я изпрах в обедната почивка тъй че имаш ли желание всичко става!Пастирах я миналата година пак в обедната почивка и тия дни мисля пак така пп 1 час ми е почивката.Мога и снимки да пусна който невярва.


Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот rosy » Съб 16 май 2009 14:41


Баце ела и мойта в обедната почивка да я пастираш mhihi

Това нали е форум за взаимопомощ :roll:

Последна промяна от batmilko на Съб 16 май 2009 14:44, променено общо 1 път.
Причина: вдигаш си левъла - честито


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот freestyler911 » Съб 16 май 2009 15:38


amikus написа:Колега Longora вчера я изпрах в обедната почивка тъй че имаш ли желание всичко става!Пастирах я миналата година пак в обедната почивка и тия дни мисля пак така пп 1 час ми е почивката.Мога и снимки да пусна който невярва.


добре де, ни пране за 1 час може да се свърши нито пастиране.
1."Переш" с пяна и парцали (за мене това е по скоро забърсване, не пране) , или с препарат и перяща прахосмукачка (след такова пране, август месец колата съхне около 3 часа, и е хубаво да се демонтират седалките.
2."пастираш" с "паста костенурка" , което всъщност няма нииииищо общо с пастирането, а си е просто вакса , която за 1-2 измивания я няма... или пастираш с 2-3 номера пасти (ПАСТИ, абразивни) и накрая ваксаш с костенурка или нещо по добро???


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот kaiser666 » Съб 16 май 2009 17:54


За пране не знам,но за пастиране: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... &start=165


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот longora » Нед 17 май 2009 9:23


Колега amikus не знам каква кола имаш, но аз на моята за 1 час не мога да и направя миене вътре вънка.. да не говорим за пране. Пък и с тая кожа и алкантара не знам как ще се справя с чистене ( защото според мен първо нямам необходимата подготовка, нито оборудване за пране или пастиране на автомобил ) Напълно съм съгласен с колегата freestyler911 . А иначе колкото до момчето от BMW форума, работата му е много добра, но ми идва малко далечко .. :)


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Чудомир » Нед 17 май 2009 10:54


longora, можеш ли да направиш няколко снимки на това как са ти почистили седалките, защото имам същия салон и се чудя дали подлежи въобще на някъкъв вид "почистване"? Мерси предварително!


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот longora » Пон 18 май 2009 9:06


Колега Чудомир снимки ще направя може би утре защото днес връщам колата за рекламация.. Уж при познат и много добър професионалист, но останах неприятно изненадан. Цялата процедура ми струва 300лв - 6 пасти и цялостно пране на салона. Боята наистина е по-добре, но очаквах повече като за 6 пасти. Салона е що годе добре като се има впредвид че колата седя 3 дни в Ситикар, а са пропуснали да изчистят тавана, задния подлакътник, щората на багажника, предните кори на вратите, коланите и да полират единия фар.. Моята седалка от почти черна отново е бежова, но имам забележки отностно мокета .. в ъглите където се е сабирала мърсотията все още си е мръсно и като ги попитах ЗАЩО .. бил много захабен мокета и не можел да се оправи ( е да де ама те така казаха за една гумичка която седи в джоба на шофьорската врата която снощи си изчистих сам, и от много захабена си стана като нова ). Днес като отида мисля да ги накарам да си я изчистят като хората, но в никакъв случай тази услуга не струва 278лв .. а може би 150 - поне според мен на толкова отговаря качеството. На майка ми колата беше изправан с квартална автомивка за 2-3 часа и 60лв и може би е по-добре измита от моята кола... Не бих препоръчал Ситикар на никой колега от този или който и да било форум или познат. Малко ме е яд че не си отидох в Софавто...
П.П. Все пак евала правя на момчето което ми ми колата, защото ми се обади и ми се извини няколко пъти за неудобството което ми е причинил и ми каза когато имам време да мина и да я оправи...


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот stoqn_g60 » Пон 18 май 2009 10:09


Аз ти препоръчвам Софавто,понеже вече 15 години са на пазара и там се работи възможно най-прецизно,а Сити Кар е също една от водещите ,но поне според мен още не се е наложила.Най-добре сравни цените и си направи равносметка :wink:.Ето резултата от пълна козметика и пастиране с 3 пасти:
Изображение
Изображение

longor,ако решиш да отидеш в Софавто драсни едно ЛС :wink:


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот longora » Пон 18 май 2009 10:59


stoqn_g60 за жалост всичко вече свърши ... за напред само в Софавто ще ходя !!! След морето ще мина през Софавто за една процедура... Аз принципно щях да си отида в Софавто, но мой колега ми каза че имал познат в Ситикар и бил много добър .. Ще кача снимки на колата утре или вдруги ден, но резултатът общо взето е същия като при теб, само че на мен ми е доста по-скъпо ...
П.П. Когато пак дойде време ще ти драсна едно ЛС .. Мерси!!! :)
П.П.2 По какво мога да позная дали джантите са полирани ?


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот stoqn_g60 » Пон 18 май 2009 16:22


Поне докато бачках в Софавто ги полирахме първо с киселина да падне голямата гняз и после с някакъв лосион за джанти.Но има разлика от полиране на лети и железарки имай го в предвид.Еми за отличителни белези преди и след интервенцията не се сещам,но ги огледай преди да я оставиш и след това,сам ще се убедиш.Между другото в Софавто,вероятността да я претупат е минимална,за това ти казах ,ако ще ходиш драсни ЛС за инструкци :lol: .Бих желал да видя какво са сторили на твойта,ако може детайлни снимки за да преценя м/у двете автомивки.Благодаря предварително!!!


Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот rosy » Пон 18 май 2009 16:24


[quote="stoqn_g60"][/quote]
Колега аз ще ходя в Софавто, давай инструкциите :)


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот longora » Пон 18 май 2009 21:09


stoqn_g60 нали не трябва да се мие няколко дни след пастиране, а сега след тези дъждове е мръсна .. в сряда ще я измия и ще я снимам. Нещото което ми направи впечатление е че където не беше боядисана добре колата ( малки фугички ) сега се вижда много повече защото в самите фуги явно е влязла паста .. обяснявам му на тоя дето ми ми колата .. ТОВА ГО НЯМАШЕ ПРЕДИ .. а той ми спори че това е издрано отпреди .. не ми беше пипнал двигателя !!! Обясни ми че горели компютрите на тия коли като се мие двигателя и не било хубаво да се мие и днеска като му го закарах им е теглил по един парцал на пластмасите ( аз ще си го измия по-добре ) Пълен нещастник !!! Никой да не ходи в Ситикар НИКОГА ... аз се опарих .. надявам се друг да не се !! Наистина има разлика в колата като цяло ( салона най-вече и боята що годе ) но това което са направили не струва повече от 150лв ...


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот stoqn_g60 » Пон 18 май 2009 21:24


Ами не е хубаво веднага след пастирането да се мие,между нанасянията на пастите може и е задължително,но след това трябва да се изчака известно време.Много зависи кой я е пастирал,от това което чета смея да твърдя,че си се нахендрил бая жестоко.С две думи си си дал парите на вятъра,ако ми беше намерил място за изява ,сега нямаше да :banghead: ,но човек се учи от грешките.Това за мотора е така,не всички автомивки го мият,или ако го мият е на отговорност на собственика така е и в Софавто.Инак там завивахме алармите и другите неща и правехме мотора все 1 излиза от конвейра.Ако имаш други въпроси дай на ЛС,щото май темата се превърна в чат :wink:


martines78
Мнения: 37
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 7:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот martines78 » Вто 19 май 2009 9:07


Здравейте колеги, чета и се чудя какви са тези цени 220-300лв. Никога не бих дал толкова за тези процедури поради простия факт че в последно време качеството на услугите е занижено толкова много и имат клиентела заради изграденото си име от първите години. Имам двама познати които се намират в гр.Радомир /на 40км от София, след Перник/ едното момче е специализирано само в пастирането минава колата но наистина с 4-5 вида пасти в зависимост от това колко е захабена боята на колата и взима 50лв, другия е специалист в прането на автомобили и за 50лв пере цялата кола /таван, кори на вратите,мокет,седалки,багажник/ + измиване на двигател, почистване на джанти с препарат и външно измиване. И така равносметката е 50+50+20гориво = 120 качествена услуга. Момчетата подготвят почти всички коли на местните търговци които продават на Горубляне или Дупница



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: newgeneration и 60 госта