Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Чудомир » Вто 19 май 2009 10:20


Дай ми координати на тия момчета на лично, ако може...Мерси!




Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот longora » Вто 19 май 2009 15:36


martines78 прави си! Точно заради изграденото име и това че е голяма фирма занимаваща се със скипи коли се има доверие което за жалост е неоправдано. В автомивката на Citycar положенето е трагично... със всеки изминал ден намирам нови и нови дефекти и най-много ме дразни че ме лъже оня малоумник ( то май аз съм по тъп че отидох там ) Лъже ме че се опитал да полира фара ама пластмасата била загряла ( фара не е пипнат и с парцал ), според мен лъже и за полирането на джантите защото хич не ми изглеждат полирани ( мисля че ако са полирани трябва да лъщят малко повече и да са гладки на допир ), закарах му я за да си оправи тавана и задния подлакътник ( не е пипнато нито едно от двете ) като за тавана се оправдава че бил износен ( как се износва таван не знам .. верно че съм дълаг ама не ходя по тавана ) Двигателя се разбрахме да не го мие, но да го забърше ( забърса го след като отидох втория път с мокрия парцал от подсушаването на колата ). Обяснява ми че била полирана със 6 пасти ( може да си е мил зъбите 3-4 пъти и 1-2 да е минал колата ) Моля ви за да съм сигурен, кажете ми как да разбера със сигурност дали са полирани джантите ?
П.П. Надявам се тази тема да се разпространи и по другите форуми за да се разбере колко са немърливи "професионалистите" от Citycar и да няма никой друг опарен!


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Audi_RS* » Сря 20 май 2009 17:33


Днес си оставих мойта в Софавто в Студентски.По-принцип исках само пране на седалките без тавана и долу на пода, но се оказа, че има програма за още 50 лв и с нея сега ще ми я пастират, ще полират джантите, ще изперат седалките и пода, ще измият двигателя и там имаще още мазане брони, уплътнения и разни такива. Утре ми казаха, че ще се обадят да я взема, та ще напиша няколко реда да ви информирам за качеството на услугата :)


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот houzeboy » Чет 21 май 2009 5:27


Аз сериозно съм разочарован от Софето в студентски, по темата за пране на салон.
За миене са ок, доволен съм. Октомври миналата година им оставих голфа да го перат вътре целия + външно.
Дадох им колкото ми казаха, на финала от целия салон, ми бяха изпрали само седалките и то визуална разлика нямаше.
Освен, че изчезна гадната миризма на някой италиански дебел гъз, който е карал колата =)
Седалките бяха още мокри, стелките също и трябваше да подсетя човека ако е удобно да ми мине гумите с препарат!
Цяла седмица колата ми не можа да изсъхне, а не е приятно да караш с найлон под задника =)
Но! За комплексно са номер 1 =)
Търся къде да си изпера салона отново, качествено и да я пастирам. Мисля да посетя другото Софавто, там никога не съм оставал разочарован дори когато карах и добрия стар Вартбург =)


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот stoqn_g60 » Чет 21 май 2009 10:19


houzeboy ,akо е бил новак момчето може да я претупал,но идва другото ми питане защо аджеба шефа е я е върнал за оправяне на забележките???Реакции като "Много ми хареса" или " Пълна отврат,никога няма да стъпя" не ме изненадват.Нормално е ,все пак сме различни.Щом си видял,че има забележки да си виканал управителя и да изясните случая,ти си си в правото.Ако са ти ги прали седалките с гъбата и шампоана,няма как за 1 ден да изсъхнат,щото като попие в плата и надолу...Трябва да си ти обяснили как да я изсушиш,на сянка не на пряка слънчева светлина.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Милослав » Чет 21 май 2009 11:06


Добре де - ако тези две места не са читави - Къде да си изпера салона?


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Audi_RS* » Чет 21 май 2009 11:32


чакай не бързай, следобяда или довечера ще сложа снимки и ще кажа за салона как е, може да е било единичен случай това да е недоволен някой. моя салон беше с много петна, материята ми е такава, че вода да капне и си остав акато петно... имаше и разни други та ще видя как са се справили. Жалко само, че не се сетих да я снимам преди/след процедурата...


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Милослав » Чет 21 май 2009 11:56


Audi_RS* написа:чакай не бързай, следобяда или довечера ще сложа снимки и ще кажа за салона как е, може да е било единичен случай това да е недоволен някой. моя салон беше с много петна, материята ми е такава, че вода да капне и си остав акато петно... имаше и разни други та ще видя как са се справили. Жалко само, че не се сетих да я снимам преди/след процедурата...


Моя салон е светъл и вероятно е много подобен на твоя.
Качвал съм се със шушлеково яке докато вали и капките още седят на облегалката ... като капне вода и остава петно - нямам идея какво чудо е това, но факт.


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Audi_RS* » Чет 21 май 2009 16:29


Милослав написа: като капне вода и остава петно - нямам идея какво чудо е това, но факт.


Точно това питах момчето като си взех колата, каза че е от мръсотия, бил много мръсен и така ставало. Като се замислих наистина ми се е случвало и на други места при много голямо замърсяване при капка на вода да остане петно, ще видим сега дали ще се появят.

Иначе като цяло съм много доволен. Пипнали са навсякъде където е могло. На вън всичко беше пастирано и гладко, както си трябва. Джантите полирани и чистички, намазани с нещо... черните брони, всички гумени уплътнения и въобще всички пластмаси външни, вътрешни и в двигателното отделение бяха намазани.За прането на седалките нямам никакви забележки, всичко е излязло няма и едно петънце, а преди бяха доста заради тая вода.. супер са. Пода не го огледах много, но май на местата където има ъгълче не са го почистили перфектно, но пак е много много по-добре от колкото преди. Беше черен, пода а седалките избледнели... мислех, че салона ми е захабен та се оглеждах да си купувам нов, а то ми бил доста читав. за тавана нямам впечатления, щот ми беше увиснал на няколко места и им казах да не го перат него, изпрали са сенниците и са уникално бели (и тях забравих да снимам, ама утре). Като цяло съм доста доволен... липсва ми едно памучно парцалче от микрофибър, ама ще го преживея :) В обобщение - доволен съм, за парите които дадох мисля, че е доста добре свършена работата... ето малко снимки (леко прашна даже, че я покарах преди да я снимам) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=379951 Парола 234

ПС. а да и салона е доста влажен. Оставих я в гаража с отворени врати и стъкла та до утре дано изсъхне. :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19728
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Vlad777 » Чет 21 май 2009 17:59


каква е цената и какво включва?


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Audi_RS* » Чет 21 май 2009 21:04


125 лв. без ДДС, ако искаш фактура 150лв. Включва миене вътре-вънка, пране вътре на всичко + багажника, пастиране от вън, полиране джанти, измиване двигател и там още мазане на всички гумени уплътнения, също броните черните ги мажат с нещо, по двигателя всички пластмаси и маркучи също са ги намазали всичко що е пластмаса или е гума е намазано.Ако имаш път към студентски се пусни на стената са написани с големи букви програмите, тая е най-скъпата от тия на стената...


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот stoqn_g60 » Чет 21 май 2009 21:19


Много добре е измита колата,и особено мотора :shock :shock :shock ,за тия пари е доста на далавера


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19728
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Vlad777 » Чет 21 май 2009 23:04


Ще мина да погледна.

На мен ми трябва пране вътре - под, кори, седалки, таван.

Вънка, при двигателя и в багажника не пребивавам mhihi

Само се притеснявам да не ми се разлепи тавана от миенето...


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот stoqn_g60 » Чет 21 май 2009 23:10


Vlad777 написа:Ще мина да погледна.

На мен ми трябва пране вътре - под, кори, седалки, таван.

Вънка, при двигателя и в багажника не пребивавам mhihi

Само се притеснявам да не ми се разлепи тавана от миенето...

Какъв ти е тавана,колега :roll: .Той не се пере с гъба и шампоан,а с препарат , пръскалка и четка.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране и пастиране - Софавто или Ситикар бихте препоръчали ?

Мнениеот Милослав » Чет 21 май 2009 23:11


Vlad777 написа:Ще мина да погледна.

На мен ми трябва пране вътре - под, кори, седалки, таван.

Вънка, при двигателя и в багажника не пребивавам mhihi

Само се притеснявам да не ми се разлепи тавана от миенето...


Ми да си свалят токчетата дееба, моя таван си е чист :)
Влади, ако ходиш запитай за цена - пране под, седалки и кори (за тях се колебая все още ...)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: newgeneration и 62 госта