focus-news.net написа:Национална служба "Борба с организираната престъпност" (НСБОП) предяви обвинение срещу производителя и търговец на горива Георги Самуилов, съобщиха от МВР. Днес в НСБОП, в присъствието на Георги Самуилов и неговите адвокати, му бе предявено обвинение за извършване на престъпление. Според обвинението в периода от 2005 година до средата на март тази година той е допуснал да се произвеждат недоброкачествени и нестандартни горива, неотговарящи на установените изисквания за качество. За извършеното престъпление в закона е предвидено наказание до 3 години лишаване от свобода./съгласно член 228 от НК/.
На 15 март 2006 година при спецоперация на НСБОП на територията на 8 региона в страната бяха извършени проверки на близо 20 обекта - офиси, бензиностанции и петролни бази, между които и рафинерията в с. Белозем, собственост на Георги Самуилов. По време на обиските антимафиотите иззеха множество проби от наличните горива, както и от обекти на фирми-контрагенти на “Инса”. След проведените изследвания и заключения на експерти от Главна дирекция “Контрол на качеството на течните горива” се установи несъответствие в качеството на петролните продукти в повече от 80% от случаите.
Продължава събирането на данни и доказателства, относно участието на други лица и фирми в разпространението на нестандартните горива от фирмите на Георги Самуилов. Извършват се проверки и за съпричастност към извършване на данъчни нарушения.
Специализиран екип на НСБОП ще извърши проверка на всички доставени петролни продукти и техните крайни получатели. В действията ще се включат служители на Националната агенция по приходите и Дирекция за контрол на качеството на течните горива.
На петролния производител и търговец е наложена мярка за неотклонение – 10 хиляди лева, уточняват от НСБОП.
Агенция “Фокус” припомня:
На 15 март 2006 г. при акция на НСБОП петролната рафинерия "ИНСА ойл", намираща се в с. Белозем беше уличена, че произвежда дизелови смеси със съмнително качество. Според експерти от Главна данъчна дирекция, собственикът Георги Самуилов годишно е печелел около 50 млн. лева от търговията с горива. По време на разследването са разкрити няколко схеми за митнически измами при внос на горивни смеси от Румъния, декларирани като най-евтината горивна фракция мазут. За да се прикрият злоупотребите проби от горивата най-често въобще не били взимани, показва полицейска проверка в митница Русе. Наред с това Самуилов вкарвал нефт през пристанище Варна, от който произвеждал дизел и бензини в рафинерията в с. Белозем.
За феновете на INSA :)
- musura
- Сър
- Мнения: 7129
- Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
- Автомобил:
- Двигател:
- Местоположение: Голям Поровец
За феновете на INSA :)
- Vlad777
- King of the Road
- Мнения: 20273
- Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
- Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
- Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
- Местоположение: София
- Контакти:
Re: За феновете на INSA :)
focus-news.net написа:На петролния производител и търговец е наложена мярка за неотклонение – 10 хиляди лева, уточняват от НСБОП.
focus-news.net написа:Според експерти от Главна данъчна дирекция, собственикът Георги Самуилов годишно е печелел около 50 млн. лева от търговията с горива.

Върни се в “Общи автомобилни дискусии”
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта