Бързо изтощаване на акумулатор

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот келеш » Съб 23 яну 2010 14:41


Mihail_Dimov написа: излизам да я паля и пак неще.. върти...върти ама неще да запали...

Колега,след като върти стартера,а двигателя не запалва,не търси причината в акумулатора!
Прочетох темата два пъти,но никъде не си упоменал на колко ти зарежда алтернатора,а ако ти "пада" батерията може и да е недостатъчно зареждане.




Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот Mihail_Dimov » Съб 23 яну 2010 15:23


На 13.8 14 някаде зарежда. Като слагахме акумулатора казаха че алтернатора е добре. Един приятел тази сутрин в 4 се прибра и беше карал доста, сутринта в 9 неможеше да му запали колата... мисля че ще да е от студа. И скоростния лост доста тежко се мърдаше.. абе тегава работа.


standio86
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: UK

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот standio86 » Съб 23 яну 2010 16:34


колега може да се препокривам със някои колега но като ти прави таквиз чакмаци наи напред провери електролита на какъв хал е продават такива мерилки във всички маказини за аксесоари и после търси проблема другаде да не си осъкатиш возилото


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот kris11 » Съб 23 яну 2010 18:46


Щом стартера върти добре проблема не е в акумулаторът , а в комутатор, дистибуторна капачка, палеч, кабели, свещи. Може и компа да се бъзика.
На акумулатор не се сменя електролита !!. Ако е над 2 години си купи нов. Вече продават всякави боклуци -еднодневки . С цчел икономия плочите са много тънки ,разпадат се за 2 години , утайката пада на дъното и се получава саморазряд. А за да върти стартера трябва да има плочи / капацитет/ . И акумулаторите с гел са вече боклуци -през последните 3-4 години се насадих и на полски и на чешки боклуци.
Съвет -когато паркираш -изклщчи всички консуматори / светлини, музика, вентилатора, нагревател заднос стъкло/ остави я така да поработи 2-3 мин и тогава гаси.


Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот Mihail_Dimov » Съб 23 яну 2010 19:45


Абе момчета нз.. преди 2 месеца сменях електролита и ме уверяваха че тая зима проблем няма да има но уви.. Стартера си върти но на 4тия път спира. Ще пробвам като се постопли малко времето.

п.п. Един приятел си взе акумулатор на БОШ преди точно 2 месеца и след 3 дена без да кара колата, имаше същия проблем.


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот келеш » Съб 23 яну 2010 19:54


Mihail_Dimov написа:Абе момчета нз.. преди 2 месеца сменях електролита и ме уверяваха че тая зима проблем няма да има но уви.. Стартера си върти но на 4тия път спира.

Бре колега,има много разлика от 4 пъти да върти стартера.Проблема ти е навсякъде другаде,но не и в акумулатора!
Караш на къси разстояния и въртиш стартера до като не запали или не падне акумулатора,че ти какво искаш?От желязо да е,все ще грохне,как да се възстанови напрежението?


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот titi7707 » Съб 23 яну 2010 21:37


Mihail_Dimov написа:Абе момчета нз.. преди 2 месеца сменях електролита и ме уверяваха че тая зима проблем няма да има но уви.. Стартера си върти но на 4тия път спира. Ще пробвам като се постопли малко времето.

п.п. Един приятел си взе акумулатор на БОШ преди точно 2 месеца и след 3 дена без да кара колата, имаше същия проблем.

колега вземи си реши проблемите с паленето и тогава търси проблема в акумулатора!за бензинова кола колкото и да е студено на бензин трябва да пали от първото завъртване на стартера(все пак караш бензин а не дизел) :012:


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот PuShE_ » Съб 23 яну 2010 23:01


а някой да се е сещал скоро време да притяга или сменя ремъка на алтернатора че при мене като се намокреше и спираше да зарежда без да свири


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот Петър Петров » Вто 26 яну 2010 0:22


Личен пример - от три години карам пасата до работа и обратно - километър и нещо е разстоянието - проблеми не съм имал, даже и днес (обърнете внимание на датата, че беше студ тая сутрин)! Баща ми е същия случай ама е с Нива обаче преди около месец почна да му дава ядове - тестваха акомулацията под товар и се оказа, че си е заминала, така че не е важно особено разстоянието и фаровете, стига да е изправна колата.
Важно е да се знае, че електролит не се сменя! То може да се смени ама ползата от файдата е никаква ;)


Потребителски аватар
wargod
Мнения: 140
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 16:29
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1600 AKL - 2000
Местоположение: Бургас <-> София

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот wargod » Съб 23 фев 2013 23:11


Колеги, акумулаторът ми пада доста бързо. Днес след поредното зареждане, колата запали от раз, но ме притеснява следното: за сефте видях, че след заключване с централното, багажникът ми остава отключен и ме притеснява да не би някой плафон в багажника да си свети и затова да се изтощава толкова лесно акумулатора... четох по разни теми, че това незаключване на багажника може да е следствие от прецакал се кабел в маншона на петата врата - ще го погледна това и дано е от там причината, но все пак ме интересува евентуално ако може да ми кажете кой бушон отговаря за плафоните в багажника. Разгледах един списък с описание на всички бушони, но не намерих съответния. Надявам се, че някой ще може да помогне. Благодаря :)


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот transform » Нед 24 фев 2013 18:44


F38 - Лампа за осветяване на багажника, централна блокировка, капак на отвора на горивния резервоар.


Потребителски аватар
wargod
Мнения: 140
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 16:29
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1600 AKL - 2000
Местоположение: Бургас <-> София

Re: Бързо изтощаване на акумулатор

Мнениеот wargod » Нед 24 фев 2013 18:54


transform написа:F38 - Лампа за осветяване на багажника, централна блокировка, капак на отвора на горивния резервоар.


Благодаря.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, opito2 и 55 госта