Щети, причинени от зимата

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот musura » Сря 13 яну 2010 11:00


Вече имам нов капак и в очакване на калник, броня и останалите стоки ;)
Прикачени файлове
13012010302.jpg
13012010303.jpg
13012010304.jpg




KoKo88
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 3:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот KoKo88 » Нед 24 яну 2010 3:47


И аз да се похваля с пасата на баща ми :) То май не си е от зимата,ами от моята глава ама айде хаха :) Скъсанно жило на ръчната,по принцип не замръзват,но тва е оригиналното има си щампите,и го опънах много рязко(така че си мисля че е от мен :D),другата щета е отпредната броня спойлера отдолу,загубих едната част,като се прибирах вчера сутринта от съседния град Добрич и беше го навяло до 1 метър на места,и моя беше задачата да разбивам преспите... Пасатко зимата много върви,представям си ако беше синхро :)))


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот Peteff » Нед 24 яну 2010 3:59


за сега - да чукна на дърво - само замръзнала течност на чистачките . дано няма друго че м****а си е***о


KoKo88
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 3:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот KoKo88 » Нед 24 яну 2010 4:03


Хаха дано колега нищо не ти се случи,че с тоя пасатко и паричките за части няма да са малко :D


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот znainainai » Нед 24 яну 2010 4:26


musura написа:
jamesdav написа:Абе хич не е малко... Какво стана? :(


Дадох повечко газ за да хвана зеленото на светофара и на следващият завой веднага след кръстовището попаднах на голямо заледено петно, завъртях се и прас в един бус ;)

Сър нищо лично ама за тази щета сам си си виновен. Не е виновна нито общината нито леда нито зимата нито спирачките на голфа. Какво спечели че не изчака 1мин на светофара? Ядове посред зима да си правиш колата. Зимата се кара по-бавно и не се гони зеленото че от другата му страна може да има нещо оранжево със голямо гребло :twisted: За сега щети няма (да чукна на дърво) надявам се и тая зима да е безаварийна. А на всички колеги които лъзгат и си мислят че са дрифтъри ще дам един безплатен съвет който ако отбягнат ще им струва скъпо. "Правете си маймунджулъците на места на които няма да застрашите живота и автомобилите на 3-ти лица градовете не са полигон за простотии и сцеплението не е като лятното :!: "
Особенно по кръстовищата и светофарите е ужас там такъв лед лъсва че не е истина. И като се случи някой който си мисли че като е настъпил мотора да работи на ограничител ще тръгне :banghead: :banghead: :banghead:
Правете си сметка къде спирате да няма после удариха ме както бях паркирал ама това че си в завой или на 5м от завоя и от другата страна може да дойде някой последовател на кен блок не го мислите.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ БЕЗАВАРИЙНА ЗИМА :D


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 24 яну 2010 7:58


Колегата Znainainai e адски прав относно дрифтаджиите в града, вчера за малко да ме изхвърли от пътя един такъв, но уви имах късмет, и се надявам повече хора да се усетят или да не им замръзва сивото вещество че лошо за околните. Та засега е добре, няма инциденти и така се надявам да бъде :bishop Нека всички шофираме разумно и минимум 10 метра дистанция че не се знае тоя пред нас какво ще му хрумне :screwy
Та относно колегата отфорил темата, Пич знам какво е да имаш кола отвън на улицата, моята докато не беше в гараж всяка сутрин имаше изненади по нея, я без огледало я без чистачки, счупена антена, одраскана. Но най-кофтито е че зимата цялата е в лед, и някой може като нищо да я халоса! Но без зимни гуми да караш в снега и да се прайш на шафьор е грешка! По-добро нещо от Гаража няма, но лошото е че не всички имаме този късмет!

п.п Майката му е Пълното Автокаско! :да:


Goldorak
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 04 юли 2006 9:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот Goldorak » Нед 24 яну 2010 9:16


IceHeart написа: моята докато не беше в гараж всяка сутрин имаше изненади по нея, я без огледало я без чистачки, счупена антена, одраскана.



Кофти работа, която все не мога да си обясня. Що за малоумие да посягаш на чуждо и то безпричинно - да се трошат чистачки, антени и т.н. И какви са тея кретенчета, които се занимават с това? Скучаещи хлапета, "добронамерени" съседи...


По темата - от студовете единият автоматичен механизъм на задната врата спря да бачка, и съответно вратата си стои заключена. Нека се стопли, пък ще я свалям кората да видя дали мога да го оправя, ако не на майстор.


Потребителски аватар
kusho
Мнения: 288
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот kusho » Нед 24 яну 2010 9:46


hitman0013 написа:
sharko_11 написа:аз спирам колата у центера и пешком на два километра до нас че има там до нас много дарвета и лед :063:

без коментар

Изкарай една зима в Силистра, тогава ще разбереш защо колегата прави това :banghead:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот kris11 » Нед 24 яну 2010 14:02


Блокирал механизъм на предна дясна врата. Не се заключва за зъба вратата - все едно няма брава.Съветите със силиконов спрей и проникващо масло не помогнах.
Ще почакам да се постопли времето малок и в 1 гараж ще бая със сушоар и 1 малко калориферче.Вчера опита в гаража беше неуспешен -колкото е температурата навън - в гаража е с 1 гардус надолу.
Обърнал съм я сега с вратата към слънцето с надежда черния цвят да помогне , но силно ме съмнява в тоя студ минус 11.

Mihail_Dimov Колега твоето писание го знам. Проблема е, че няма гараж с добра температура под ръка тия дни.

Последна промяна от kris11 на Пон 25 яну 2010 18:07, променено общо 1 път.


Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот Mihail_Dimov » Нед 24 яну 2010 14:25


kris11 написа:Блокирал механизъм на предна дясна врата. Не се заключва за зъба вратата - все едно няма брава.Съветите със силиконов спрей и проникващо масло не помогнах.
Ще почакам да се постопли времето малок и в 1 гараж ще бая със сушоар и 1 малко калориферче.Вчера опита в гаража беше неуспешен -колкото е температурата навън - в гаража е с 1 гардус надолу.
Обърнал съм я сега с вратата към слънцето с надежда черния цвят да помогне , но силно ме съмнява в тоя студ минус 11.


И при мене имаше такъв проблем, пак при предна дясна врата, само че нещеше да се отваря. 1 седмица карах без да я отварям, през декември когато бяха студовете. При мене се оправи като 1 ден поради големия сняг и трудности при почистването на колата, 20 минути колата работи на място, вдигна температура и затворих 4те врати и надух парното на 4. Така 10-15 минути, вътре стана като в сауна и като след това карах още към 20 мин при постоянно работещо парно. След като спрях колата пред блока я заключвах и отключвах пробно към 5 пъти и петте си се отваряше и затваряше без проблем. В един сервиз ми казаха че това е от централното, нещо замръзвало и било нормално за зимата особенно ако е била намокрена преди да замръзне съответната врата. Недей се мъчи със сила да го затваряш че най-много счупиш нещо. Ако искаш пробвай в гаража да работи 20 мин и направи като мене.

Пиши после да видиме какво е станало ;)


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот musura » Нед 31 яну 2010 22:32


Отново съм в играта ;)
Прикачени файлове
23012010308.jpg
23012010309.jpg


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот Dead man » Нед 31 яну 2010 22:35


Няколко точици по предното стълко от камъчета на колите около/пред мен... :banghead:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот musura » Нед 31 яну 2010 22:44


znainainai написа: Сър нищо лично ама за тази щета сам си си виновен. Не е виновна нито общината нито леда нито зимата нито спирачките на голфа. Какво спечели че не изчака 1мин на светофара? Ядове посред зима да си правиш колата.


Нищо лично, но ядовете са си мои, нали? Не съм се оплаквал, нито съм молил за помощ или съвет за конкретната ситуация. Както се казва, каквото сами си направим, никой не може да ни го направи, но това не ознчава, че останалите трябва да се чувстват длъжни да ни поучават, нали?

Ако бях имал нужда от съвет бих бил написал "Дали някъде сбърках?" или "Трябва ли да бързам за зелено?", ама не ;) не съм написал това.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот parno » Пон 01 фев 2010 7:14


счупих една дръжка за врата :)


s.atana
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 12:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Щети, причинени от зимата

Мнениеот s.atana » Пон 01 фев 2010 13:03


Счупена тръбичка(пластмасова)на щеката за масло.При -6 градуса реших да проверя нивото.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта