Златен талон при отнета книжка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
hcng
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 2:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Златен талон при отнета книжка

Мнениеот hcng » Пон 29 ное 2010 17:56


Интересно ми е, дали мога да си изкарам златен талон, при положение, че нямам отнети точки повече от 6 години, но ИМАХ ОТНЕТА КНИЖКА :> Това, ако стане ще е голям парадокс. До колкото знам изискванията за златен талон са именно пълен комплект точки. Знам, че звучи абсурдно..




Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот joromnt » Пон 29 ное 2010 18:45


Някъде бях че точките не се въстановят автоматично както се говори. Трябвало молба да се пуска някаква в КАТ. Първо това провери.


Потребителски аватар
Bankina
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Bankina » Пон 29 ное 2010 18:52


Възможно е да ти откажат "Златен талон", но ще ти дадат удостоверене (списък на прегрешенията) и в зависимост от това от колко време нямаш нарушения могат да ти направят еди каква си отстъпка. Зависи и за какво ти е била отнета книжката. Точките не са единственото условие. Предполагам за по-ниска цена на ГО се бориш? :) В общи линии, както казва една бивша колежка от Алианц - "Тия талони ги дават само на жени и полицаи!"... :lol:


hcng
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 2:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот hcng » Пон 29 ное 2010 18:53


На мен не са ми взимали точки за нарушението, което извърших. Направо ми взеха книжката + наказателно производство. :cop :insane Става въпрос за алкохол :oops: Тъй като нямам фишове, актове и тн, нито отнети точки и нарушението е минало по наказателния път, има шанс да не се усетят и да ми дадат талон. За това питам.


Потребителски аватар
Bankina
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Bankina » Пон 29 ное 2010 19:06


Това само там ще го разбереш. Отиваш в КАТ, търсиш някой женски хипопотам зад гишето, усмихваш се чаровно, казаваш, че си за златен талон. Онова ми ти туловище тамън ще си помисли, че и е вързало, ще ти даде талона и беш да те няма, че току виж и е дошла почивката и ще трябва да до плащаш в натура! :kissy: :maaad:


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Alek » Пон 29 ное 2010 19:40


Bankina написа:Възможно е да ти откажат "Златен талон", но ще ти дадат удостоверене (списък на прегрешенията) и в зависимост от това от колко време нямаш нарушения могат да ти направят еди каква си отстъпка. Зависи и за какво ти е била отнета книжката. Точките не са единственото условие. Предполагам за по-ниска цена на ГО се бориш? :) В общи линии, както казва една бивша колежка от Алианц - "Тия талони ги дават само на жени и полицаи!"... :lol:



Аз не съм полицай и имам златен талон от 3.5 години.


Потребителски аватар
Bankina
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Bankina » Пон 29 ное 2010 19:42


Alek написа:
Bankina написа:Възможно е да ти откажат "Златен талон", но ще ти дадат удостоверене (списък на прегрешенията) и в зависимост от това от колко време нямаш нарушения могат да ти направят еди каква си отстъпка. Зависи и за какво ти е била отнета книжката. Точките не са единственото условие. Предполагам за по-ниска цена на ГО се бориш? :) В общи линии, както казва една бивша колежка от Алианц - "Тия талони ги дават само на жени и полицаи!"... :lol:



Аз не съм полицай и имам златен талон от 3.5 години.



:) Това е в кръга на майтапа. :) И баща ми има. :)


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот altanivan » Пон 29 ное 2010 20:26


Bankina написа:Възможно е да ти откажат "Златен талон", но ще ти дадат удостоверене (списък на прегрешенията) и в зависимост от това от колко време нямаш нарушения могат да ти направят еди каква си отстъпка. Зависи и за какво ти е била отнета книжката. Точките не са единственото условие. Предполагам за по-ниска цена на ГО се бориш? :) В общи линии, както казва една бивша колежка от Алианц - "Тия талони ги дават само на жени и полицаи!"... :lol:



Колега да разбирам ли че при златен талон ,колата която е на твое име ще е с по-ниска гражданска отговорност ли ? Ако е така ще е много добре :applause: :applause:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Ljubon » Пон 29 ное 2010 21:29


Alek написа:Аз не съм полицай и имам златен талон от 3.5 години.

Кажи ако обичаш каква е процедурата за вадене, че и аз искам да се сертифицирам с тази хартийка. Доколкото ми е известно, при наличие на такъв талон ти се разминава едно нарушение. За отстъпки при ГО не съм чул да има?


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот znainainai » Пон 29 ное 2010 21:54


Златен талон що е то?
Минимум 6 г. без НИКАКВО нарушение НИТО ФИШ НИТО АКТ :!: :!: :!:
Каква ми е далаверата да имам златен талон на гърба му пише :idea:
Как се вади?
Ми отиваш във КАТ по местоотчет подаваш молба за издаване на златен талон и ако отговаряш на условията ти го издават :deal
Как изглежда ами ей така :oops:
Изображение
Изображение

п.п.
Ljubon написа:...За отстъпки при ГО не съм чул да има?

Има колега има миналата година си направих Г.О. със 50лв отстъпка заради тая оранжевата хартийка :012:


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Layer » Пон 29 ное 2010 22:00


да попитам аз:
като подновяваш книжката пак ли трябва да си сменяш талона?
или си остава същия -- златния.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот znainainai » Пон 29 ное 2010 22:03


Подаваш си молба за пре издаване на златен талон иначе ония "лелки" на гишето ше ти дадът син кат нищо :banghead: Няма значение че им връщаш златен те са някви киборзи и правят всичко машинално на 1000 сини има един оранжев така че трябва да си го искаш :wink:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Ljubon » Пон 29 ное 2010 22:03


znainainai написа:...

Мерси за инфото колега! :bowdown Явно с едно ходене и веднага няма да стане. Това с точките нещо не ме блазни, но ако има отстъпки в ГО ще си вадя.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот znainainai » Пон 29 ное 2010 22:09


За тая година незнам дали ше има отстъпки по Г.О. ама и заради точките си струва щото като го видят шапките и ги респектираш. Има такива дето не са виждали златен талон попадал съм на такъв погледна го и каза: "Кво е това бе дай си талона" :063:
И 5 мин му обяснявах какво е и за чии Х.. го имам mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Bankina
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Bankina » Пон 29 ное 2010 22:31


altanivan написа:
Bankina написа:Възможно е да ти откажат "Златен талон", но ще ти дадат удостоверене (списък на прегрешенията) и в зависимост от това от колко време нямаш нарушения могат да ти направят еди каква си отстъпка. Зависи и за какво ти е била отнета книжката. Точките не са единственото условие. Предполагам за по-ниска цена на ГО се бориш? :) В общи линии, както казва една бивша колежка от Алианц - "Тия талони ги дават само на жени и полицаи!"... :lol:



Колега да разбирам ли че при златен талон ,колата която е на твое име ще е с по-ниска гражданска отговорност ли ? Ако е така ще е много добре :applause: :applause:


В Алианц го има. Миналата година на баща ми за колата 1600сс му беше 120лв. Аз вече не работя там, но ако искате мога да ви свържа с колежка, която да отговори на всички въпроси за цени и т.н. :beer



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта