Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот Дашо » Нед 12 дек 2010 22:30


Няма да бъде трудно да изброя коли, които съм карал с по-хубава возия и динамика от моя Голф, но е факт че толкова време вече съм с него и нямам намерение доброволно да се разделямЕ за сега :wink:
Според мен въпроса на тази тема не е зададен правилно - не мога да сравня А8 4.2 с Голф 3 1.6 на газ и спортно окачване mhihi




Потребителски аватар
eng
Мнения: 1077
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот eng » Нед 12 дек 2010 22:48


eng написа: Лексъс ИС 300 .

лексуса е добър но е пълен shit на сняг /пътни условия различни от абсолютен сух път.просто е неуправляем .3 години го имах и едвам се отървах от него въпреки че смених 7-8 други коли през това преме.иначе за 85к мили само масло и бензин[/quote]
Имам приятели в Канада които за 5-та година освен лексъс друго не карат и то автомат само, че е с по-малкия мотор 250.Живеят в Бритш Калъмбия и там снеговете са сериозни.Освен това друг мой приятел кара Лекс ис 200 и казва че се чувства по-сигурен в него зимата отколкото в А4-та на жена си която е на предно.Задното се кара с нюх.Това е мое мнение, далеч съм от мисълта да разпалвам безмислени спорове.Ако мнението ми е офф топик да се изтрие от модератор.


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот ostavime » Пон 13 дек 2010 18:39


Какво ще рече "Правилно зададен въпрос" ? :) Нима има правилно зададени въпроси, когато не знаеш какво е искал да узнае автора? Всичко зависи от гледната точка на човека, който отговаря и най-вече от отговора в частност.
Ще поясня малко. Както казах, мен ме дразни издигането в култ на марката, което виждам на места и доста често ми се струва неоснователно. Не казвам, че е лошо, защото това отново се свежда до идивидуализма на човека и моето виждане, но просто ме дразни. Колкото до клубната принадлежност... нея я разбирам до някъде.
За това и реших да попитам дали хората, които боготворят марката са карали и други, по хубави коли, за да имат база за сравнение, преди да изказват крайни мнения.
Иначе темата ми не е направена с цел да се похвалим кой какво е карал. То всеки би могъл да направи тест драйв на последният модел на Мерцедес и после като се качи във VW-то си да му се стори като каручка, но аз няма и не разбирам точно момента, в който той се прехвърля от едната в другата и продължава да твърди, че неговата е по-добра и може би дори най-добра... просто защото е негова или не може да си позволи друга, по-добра от тази, която кара в момента. За това и казвам, че има маса субективни мнения. Въпроса ми не е конкретизиран и предполага съвсем свободни отговори, което е нормално защото това е идскусионен форум и тук всеки следва да изказва мнението си, както намери за добре.
Нито пък искам да изтъквам предимства и недостатъци на различните марки и т.н.
Просто исках да видя няколко наистина обективни мнения. ;)


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот Marto_VN » Пон 13 дек 2010 19:05


По-добра от пасатчето не съм карал. Това е супер кола за дълъг път, сняг особено както е с АСР-ра е номер едно в снега,а и в града не е зле, стига да му свикнеш , даже като се замисля е доста маневрена, а и май по добре че е комби ;) поне си виждам "дупето" дето се вика когато давам назад и има доста добра видимост - то цялото в стъкла отзад :lol: .
Има си минусчета , но се преглъщат едното е скъпото окачване - другите минуси ми минаха през джоба :) но не съжалявам и грам.
Двигателя си е супер , даже има хора които да се качвали и са ме питали - ама това дизел ли е ??? :) мърка като малко коте :)

:) понякога имам чувството, че карам малко танкче :)


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот Дашо » Пон 13 дек 2010 21:19


ostavime написа:...

Под "правилен въпрос" исках да кажа тъкмо това, че не е уточнено точно какво се разбира под по-хубава кола. Дали по-нова, по-лъскава, по-мощна, по-икономична, по-сигурна ...
Явно си се опитал да направиш някакъв социален експеримент сред маниаците във форума, но лично за мен въпроса не е зададен правилно, тъй като предразполага само и единствено към субективни мнения. Не могат да се дадат доказателства за това коя кола е по-хубава, защото може би моята за мен е най-хубавата (въпреки че не върви, а вече е прилично изгнила). :wink: :beer


Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот mladvampirTDI » Вто 14 дек 2010 9:35


Винаги, абсолютно винаги има по-добра, по-скъпа, по-.... кола от тази или онази. В този смисъл - да, карал съм доста коли, всяка със своите предимства и недостатъци. Няма най-добра за всички, всеки търси по нещо свое в автомобила. Например, Лада е по-добра за дрифт от който и да е Пасат, и ако човек иска дрифт, Лада е по-добрият автомобил. Но ако друг търси комфорт, дали Лада е пред Пасат.
Та така, марки/модели не се сравняват - всеки има глава на раменете си и избира според своите вкус, финанси и най-вече предразсъдъци.

А колкото до сравняването на Поло с Е класа, или Голф с Х5, ами - :screwy :screwy :screwy


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот forski » Сря 15 дек 2010 12:08


Карал съм и са ме возили в най различни автомобили,всички различни със своите плюсове и минуси едни по-нови други по-стари и т.н.
Бих ти отговорил по-следния начин,ако сега трябва да си купувам кола бих направил следния избор:

За седан бих избрал : SAAB 9-3 Sport Sedan 2.0T
За комби: Аudi A4 1.8T след 2002г.
За хечбек или градска кола: BMW 118i-120i

Oт новите модели на VW не ми харесва нищо oсвен Passat CC,от старите само Passat 5.5 1.8T :)

A издигането в култ на определена марка или модел го има във всеки форум,всеки си хвали неговото.
За сверка влез във форума на BMW и виж за какво иде реч,там VW е нарицателно за автомобил а собствениците им за най големите селяни в света a за BMW се говори като за умрял "или добро или нищо" mhihi :screwy

Последна промяна от forski на Сря 15 дек 2010 12:49, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот nokiangage » Сря 15 дек 2010 12:19


И аз да кажа, най-много ми хареса когато карах последната Е-Класа през 2009...То камери, волана вибрира, колата те следи и предлага да спреш след определен интервал за кафе и не може да я запалиш 15 мин, докато уж не починеш, 7 скорости, държи лентата колата сама, стъклем покрив, автоматик, 200+- коня, абе...Уникална!


Alexandar_yordanov
Мнения: 314
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 17:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот Alexandar_yordanov » Сря 15 дек 2010 12:21


Хората са казали: Има две марки коли - Мерцедес и всички останали. Това е истината. :deal


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот forski » Сря 15 дек 2010 13:08


Alexandar_yordanov написа:Хората са казали: Има две марки коли - Мерцедес и всички останали. Това е истината. :deal


Вече е: Има четири марки коли-Мерцедес,Рено,Нисан и всички останали.Това е истината :lol:
http://www.dnevnik.bg/pazari/companii/2010/04/07/883894_sled_sdelkata_na_denia_mercedes_s_dvigatel_reno_i/


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот ALESYZ » Сря 15 дек 2010 14:04


Истината е всеки да кара това, което може да си позволи. А по темата, преди имах Голф 3, сега карам БМВ 5-серия. Как да ги сравня, освен че имат по 4 колела, един мотор, купчина ламарини? И според мен въпроса е прекален общ и съответно няма изчерпателен и точен отговор.


Потребителски аватар
cenitel
Мнения: 193
Регистриран на: Вто 05 юли 2005 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот cenitel » Сря 15 дек 2010 17:10


Мисля,че като говорим за по-добра кола трябва да се сравнява и самия клас и цел на автомобила.Аз съм карал порше-ест сега ,че е по-добра от ли1ната ми кола.Ама е различна от пасата или голфа.Но са различни коли,дори и бих казал,че има много отделни модели,които са много добри.Но според мен като цяло vw е религия,а не просто кола.


Потребителски аватар
Ivan_GT
Мнения: 765
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 15:31
Автомобил: BMW E39
Двигател: M52B20 98

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот Ivan_GT » Сря 15 дек 2010 17:38


cardan написа:мерцедес ц180 95г.просто нямат база за ставнение с голфа.мерцедеса си е мерцедес.

И какво като е Мерцедес?Немога да си обясня как сравнявате голфа и мерцедеса като са съвсем различни коли-мерцедеса лимузина,а голфа малка градска кола?
Точно за тоя мерцедес мога да ти кажа че возията съвсем не му е на мерцедес!
Ауди А4 96 2.6 куатро има в пъти по добра возия от него!
Голфа е в пъти по устойчив от тоя кораб!
Сравнявай го с кола клас лимузина на същите годинки а не с голф!

Иначе най-доброто което съм карал БМВ М6,М5,но в крайна сметка човек кара това което му е по джоба :да:


Потребителски аватар
Bankina
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот Bankina » Сря 15 дек 2010 17:43


Ами аз Вентото го оставих на баща ми и си взех МБ 124 2.5 ДТ.... Е... по ми харесва от голфа и вентото...


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Колко от вас са карали друга, по-хубава кола от VW

Мнениеот mufin » Сря 15 дек 2010 17:48


Какво ли значи "по-хубава" кола.
Всеки си го разбира както иска или както му изнася....
Карал съм Ауди 100 - хубава хубава,колко да е хубава - кораб, возия , тиха.... но харчи, чупи се и т.н.
Сега съм с две Тойоти - хубави (едната нова) - безпроблемни, нормални коли



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: evg_eni и 65 госта