Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот kristianatanasov » Сря 16 мар 2011 14:58


stannii написа:Здравeйте колеги.

Колега оправи си местожителството!!!
Все пак столицата се казва СОФИЯ!!! :lol:




Потребителски аватар
danail_3
Мнения: 66
Регистриран на: Пон 02 ное 2009 8:58
Автомобил: Skoda Octavia estate LK
Двигател: AGU с АГУ
Местоположение: село Бързия обл. Монтана

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот danail_3 » Сря 16 мар 2011 15:37


Карал съм такъв компакт около 2 години, че накрая (преди да го бартеросам) даже му сложих и газ. инжекцион та:
1 во - за возията - този пич дето ти каза че вози като в каруца леко се е пообъркал - учудващо добре вози за размерите си (в момента карам Ситроен Ксантия и возията е сравнима)
2 ро - За двете години които съм го карал не съм имал никакви ядове с него от към техническа поддръжка.
3 то - за 2 те години имах 5-6 катастрофи (повечето по моя вина и то все зимата и при положение че беше обуто в чисто нови гуми) (за тези които ще кажат че не мога да карам - може и така да е , но след като го смених за мазда 323 Ф и в последствие със Ситроена не съм имал произшествия) мнооого си върти дупето (не само на сняг ами и на мокро)
4 то за разхода (жената е от далече - 400 км) та извън градско (със скорост около 100) - разход 6/100, около 140 - (само веднъж щото бях пишлиме и се заядох с едно друго такова) 8/100, след газовия инж. извън градско 8 / 100 газ, градско 11/ 100 бензин (на газ градско не съм карал градско).
След последната катастрофа (1 месец след като инвестирах в него 1300 лв за газ. инж.) се уплаших доста и го бартеросах за мазда 323 Ф от която нямам мн. впечатления но за 6 м. и около 10 000 км пак никакви ядове.

Надявам се да съм ти бил полезен!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот forski » Сря 16 мар 2011 15:37


[quote="tarikat89"]то няма майстори за японките щот не се развалят :D :lol:

като цяло мазда 323 или тойота корола е по добър избор от голф,по мека возия,по добро управление,по здраво окачване и двигатели,по малко скърцащи и тропащи пластмаси..голфа е мн дървен а полото още повече..
а относно частите може да са маалко по скъпи но за сметка на това се сменят доста по рядко и от там идва по евтино да караш японка..
части има навсякъде вече,а дори и да няма до 1-2дена с поръчка ти се доставя каквото си пожелаеш..
вече не сме 90год та да няма части за тях..[/quote




Колегата ме изпревари с отговора :да:
Мазда 323 или Тойота Корола,Маздата бензинова 1.5 90к.с. а Тойотата без значение :да:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 16 мар 2011 16:16


За парите на Голф 3 най-добрата кола е Сивик 6та генерация, но след като 2 години се джурках с хонди, повече няма да взема за себе си. Поддръжката си остава ТЕГАВА!!! Ако не те бърка да потропва и да е поизгнила в крайна сметка може и японка да вземеш. Те никога не спират да вървят ама и по-трудно се държат в перфектно здраве :да:


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот ALESYZ » Пет 18 мар 2011 15:38


Тук прочетох как 1,6 Голф 3 101 кс., вървял повече от 3-та серия 100 кс. Незнам, но за беда имах точно такъв Голф и се дърпах с точно такова БМВ на магистралата Карнобат-Бургас. И не можех да го бия ни на ускорение, ни на макс. скорост, държа да кажа, че Голфи си вървеше перфектно. Онзи направо се подигра с мен. Живия свидетел беше една ужасена личност с мен, на път за Бургас. Толкова за вървежа. Това не е много женска кола колега, вземи на жената едно Поло и да си го кара с кеф. Не й трябва 100 коня кола за начертания от тебе маршрут.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 18 мар 2011 18:07


ALESYZ написа:Тук прочетох как 1,6 Голф 3 101 кс., вървял повече от 3-та серия 100 кс. Незнам, но за беда имах точно такъв Голф и се дърпах с точно такова БМВ на магистралата Карнобат-Бургас. И не можех да го бия ни на ускорение, ни на макс. скорост, държа да кажа, че Голфи си вървеше перфектно. Онзи направо се подигра с мен. Живия свидетел беше една ужасена личност с мен, на път за Бургас. Толкова за вървежа. Това не е много женска кола колега, вземи на жената едно Поло и да си го кара с кеф. Не й трябва 100 коня кола за начертания от тебе маршрут.


Вървят 1 към 1, разликата на Калояново е половин кола и то зависи кой как ще тръгне. 100 коня са си 100 коня - при атмосферен мотор трудно ще се случи нещо особено :beer


stannii
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сoфия

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот stannii » Съб 19 мар 2011 0:57


Ами колеги какво да ви кажа. Гледах въпросният Compact и останах много приятно изненадан от това колко запазена може да бъде една кола 95г. Двигателят просто не се чуваше-нито на газ нито на бензин. Ходова част и салон много добри да не кажа перфектни, имаше само на едно място на предния капак леко ожулен лак и тук таме някоя драскотина, но никъде не видях ръжда. Но наистина сте прави-това не е кола за жена. Волана малко трудно се върти, сравнено с моя Б4, съединителя също е по-твърд, задното предаване си "казва" своето в някои по-остри завои. С една дума кара се... как да кажа, малко "по-тегаво" отколкото очаквах.А и цената, която ми искат не е много ниска според мен, въпреки газовия инжекцион-3500, но може би има защо. В крайна сметка се отказахме от този вариант, въпреки че жената много го хареса.Продължаваме да търсим Поло или Голф, а защо не и Сеат Ибиса.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот H2O » Съб 19 мар 2011 21:52


Ако е в добро състояние го вземи бре! 3500 с газ си е напълно нормално.Даже не е скъпа.BMW си е добра машина.Колата е с верига.Само от там си с 400лв.напред.Не се плаши,частите са почти колкото другите коли!


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот ALESYZ » Пон 21 мар 2011 15:58


Колега, газовия инжекцион си е газов инжекцион и си има цената. Според собствените ти думи за видяното, не мисля, че цената на колата е висока.


P.S. Аз за Калояново незнам. Споделих случка на пътя с визираните в темата коли. Честно казано си мислех че ще му разкажа играта на тоя, ама не стана. Чудеса не, просто човека караше отпред, пък аз не можех да го стигна.


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот stanev11 » Вто 22 мар 2011 10:38


да не си се гонил с 1.8,че понякога трудно се чете надписа.
На бмв-то огледа ли му праговете,че там много гният и лесно се прикрива,иначе е по кола от голфа и полото,никой не може да ме убеди,че кола с предно има по добра возия от кола със задно предаване(говоря за кола без спортни окачвания).Както си забелязал ,по трудно се кара ,но е с по комфортен салон и возия.
Учудвам се защо се хвърляш на кола около 100коня за жена ти,мисля,че 75к.с. са оптимален вариант,на които отговарят-поло 1.6моно,голф 3 1.6 :1.8моно,сеат ибиза 1.4,като второто и третото са за предпочитане.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот vinixxx » Вто 22 мар 2011 19:13


stanev11 написа:да не си се гонил с 1.8,че понякога трудно се чете надписа.
На бмв-то огледа ли му праговете,че там много гният и лесно се прикрива,иначе е по кола от голфа и полото,никой не може да ме убеди,че кола с предно има по добра возия от кола със задно предаване(говоря за кола без спортни окачвания).Както си забелязал ,по трудно се кара ,но е с по комфортен салон и возия.
Учудвам се защо се хвърляш на кола около 100коня за жена ти,мисля,че 75к.с. са оптимален вариант,на които отговарят-поло 1.6моно,голф 3 1.6 :1.8моно,сеат ибиза 1.4,като второто и третото са за предпочитане.



винаги съм се чудел,какво е предимството на задното предаване.ти казваш возията...ок

ква е логиката задното предаване да допринася за по-добрата возия?????


stannii
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сoфия

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот stannii » Вто 22 мар 2011 20:33


Учудвам се защо се хвърляш на кола около 100коня за жена ти,мисля,че 75к.с. са оптимален вариант,на които отговарят-поло 1.6моно,голф 3 1.6 :1.8моно,сеат ибиза 1.4,като второто и третото са за предпочитане


Колега stanev11, единствената причина да се насоча към БМВ-то е факта, че точно този екзмпляр е наистина много запазен и почти няма забележки, а за да намериш читава кола 95г., независимо от модела, се изисква нещо повече от късмет :). А все пак Compact-а си е компактен, и никой не е виновен на жена ми, че най-малкия двигател на този модел на БМВ е 100 коня :) Но както споменах, вече търсим Поло или Сеат Ибиса. Някои колеги препоръчват и техните японски производни-Мазда 323, Тойота Корола, Хонда Сивик, Нисан Микра, а майстора който се занимава с фирмените коли ми каза, че най-добрия вариант би бил Фиат Пунто - евтин като покупка и още по-евтин за поддръжка. Аз държа да е немско, за жена ми е без значение!


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот mitakathvp » Вто 22 мар 2011 20:52


На колега Космос мисля му е читаво полото viewtopic.php?f=44&t=256796 има и други в Продава погледни ги :Mr Green Fun


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот stefan4o » Вто 22 мар 2011 20:54


vinixxx написа:винаги съм се чудел,какво е предимството на задното предаване.ти казваш возията...ок

ква е логиката задното предаване да допринася за по-добрата возия?????

Виж какво ти представлява задният мост на Вентото, после виж същият на Голф Мк3/Мк4 и сам би следвало да си отговориш на въпроса. :beer Хонда Сивик също вози по-добре от Голф, причината е отново същата - в задния мост :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Дилема: BMW 1,6 compact или Golf 3 бензин!?

Мнениеот vinixxx » Вто 22 мар 2011 21:00


stefan4o написа:
vinixxx написа:винаги съм се чудел,какво е предимството на задното предаване.ти казваш возията...ок

ква е логиката задното предаване да допринася за по-добрата возия?????

Виж какво ти представлява задният мост на Вентото, после виж същият на Голф Мк3/Мк4 и сам би следвало да си отговориш на въпроса. :beer Хонда Сивик също вози по-добре от Голф, причината е отново същата - в задния мост :Mr Green Fun


ами специално венто и голф 3 все си мисля че са с задни еднакви мостове,но каква връзка има това със задното предаване и возията :?: :?: :?:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта