Каква ще ви е следващата кола?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот nikson85 » Вто 17 апр 2012 20:01


Най хубавата кола е чисто новата, защото само караш 5 години без да купуваш нищо. :lol: И после следва изваждане след петата година. А след десетата година се води сервизна каручка.




Потребителски аватар
RO$$KO
Мнения: 454
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 15:04
Автомобил: VW MK6 GTI
Двигател: TSI EA888 2009
Местоположение: София

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот RO$$KO » Вто 17 апр 2012 20:12


nikson85 написа:Най хубавата кола е чисто новата, защото само караш 5 години без да купуваш нищо. :lol: И после следва изваждане след петата година. А след десетата година се води сервизна каручка.

в много голяма грешка си парвите пет години е такова изваждане в тея официални представителства че нямаш ни наи малка представа.там за обслужване зимат толкова колкото нормален сервиз зимат за основен ремонт.да не говориме и за уменията им.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот nikson85 » Вто 17 апр 2012 20:15


RO$$KO написа:
nikson85 написа:Най хубавата кола е чисто новата, защото само караш 5 години без да купуваш нищо. :lol: И после следва изваждане след петата година. А след десетата година се води сервизна каручка.

в много голяма грешка си парвите пет години е такова изваждане в тея официални представителства че нямаш ни наи малка представа.там за обслужване зимат толкова колкото нормален сервиз зимат за основен ремонт.да не говориме и за уменията им.

е само сменяш маслото, но то е пълна синтетика и се сменя на 30 000км. :banana и не дай се боже нещо акумулатор да сдаде багажа и това е.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот brabus » Вто 17 апр 2012 20:24


Или пък не дай си боже се появи дефект в дюзите и от централата (производител) кажат - Лошо гориво! Не се покрива от гаранцията!
Ха сега 6 бона за дюзи и подмяна във фирмения сервиз, за да не падне цялата гаранция на колата mhihi


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот Velko » Вто 17 апр 2012 20:25


Следващата ми кола искам да има голям дизелов мотор с много конски сили, а самата кола да е мъничка mhihi


Потребителски аватар
RO$$KO
Мнения: 454
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 15:04
Автомобил: VW MK6 GTI
Двигател: TSI EA888 2009
Местоположение: София

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот RO$$KO » Вто 17 апр 2012 20:28


nikson85 написа:
RO$$KO написа:
nikson85 написа:Най хубавата кола е чисто новата, защото само караш 5 години без да купуваш нищо. :lol: И после следва изваждане след петата година. А след десетата година се води сервизна каручка.

в много голяма грешка си парвите пет години е такова изваждане в тея официални представителства че нямаш ни наи малка представа.там за обслужване зимат толкова колкото нормален сервиз зимат за основен ремонт.да не говориме и за уменията им.

е само сменяш маслото, но то е пълна синтетика и се сменя на 30 000км. :banana и не дай се боже нещо акумулатор да сдаде багажа и това е.

ти на на твоита кола ремаци ролки филтри дискове накладки тампони и мн. други работи не сменяш ли????освен 1 масло


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот kris11 » Вто 17 апр 2012 20:31


Velko написа:Следващата ми кола искам да има голям дизелов мотор с много конски сили, а самата кола да е мъничка mhihi

И такъв квадратен ще си го натаралежиш, че нямам думи. Минах по пътя с Орелче -на 52000км долу турбо и ЕГР - не се признава от гаранция -горива Назад само 1870 лв . Дизел повече никога в БГ.
Масло, филтри - цена по 2 в Каргоекспрес. Радиатор за антифриза - над 380лв в Каргото / унгарски/
Унгарски със същите надписи на кашона в ф-ма "..." = 109 лв с ДДС


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот Velko » Вто 17 апр 2012 20:35


Ако ми го пожелаваш не е добре.В момента карам дизел и нямам такива впечатления да хвърля долу каквото и да е.. ;) Мисля си за поло с 1.9 150 коня мотор :D


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот nikson85 » Вто 17 апр 2012 20:38


RO$$KO написа:
nikson85 написа:
RO$$KO написа:
nikson85 написа:Най хубавата кола е чисто новата, защото само караш 5 години без да купуваш нищо. :lol: И после следва изваждане след петата година. А след десетата година се води сервизна каручка.

в много голяма грешка си парвите пет години е такова изваждане в тея официални представителства че нямаш ни наи малка представа.там за обслужване зимат толкова колкото нормален сервиз зимат за основен ремонт.да не говориме и за уменията им.

е само сменяш маслото, но то е пълна синтетика и се сменя на 30 000км. :banana и не дай се боже нещо акумулатор да сдаде багажа и това е.

ти на на твоита кола ремаци ролки филтри дискове накладки тампони и мн. други работи не сменяш ли????освен 1 масло

Сменям за сега ми е излезнала половин чисто нова кола ,а има още куп работи за смяна където рано или късно ще обадят.
И като тегля чертата излиза, че ще дадеш още някой лев в повече и ще караш чисто нова кола. Следващата кола ще е чисто нова кола.
Тя след време ще иска и да я боядисам и ще фръкнат едни 1000лв.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот AmW » Вто 17 апр 2012 23:00


Като изкочиш 5к на година за каско, ГО и данък ще теглиш чертата пак...
Ама да караме по темата...


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот rokera671 » Нед 22 апр 2012 13:39


AmW написа:Като изкочиш 5к на година за каско, ГО и данък ще теглиш чертата пак...
Ама да караме по темата...

Така си е!За нова кола трябва да взимаш не по малко от 1000 и даже нагоре лева.И аз съм го мислил.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1077
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот eng » Нед 22 апр 2012 15:37


Нова кола според мен в Бг не си заслужава-вярно новото си е нова ама не и за Бг, пътища горива и други шитни и тя новата вече не е толко нова.Аз с моята 20 годишна кошница като мина през копка и ми става баси гадното камо ли нова кола да имам.УжасТ.Ама всеки си има предпочитания.Макар че сигурно ако имам нова Дачия няма да ми е толко жал, ама с нов пасат некси ше ми е гадно.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот rokera671 » Нед 22 апр 2012 15:42


Даваш един чувал пари и като излезе от магазина си няколко хиляди назад.Поне за мен не е .Но има богати хора които могат да си го позволят и не мислят като мен.


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот 2.4I » Нед 22 апр 2012 16:16


rokera671 написа:Даваш един чувал пари и като излезе от магазина си няколко хиляди назад.Поне за мен не е .Но има богати хора които могат да си го позволят и не мислят като мен.

Относно нов автомобил - нещата в родината ни са така устроени ,че „обикновения" човек по принцип си е прекаран ,дори и в това отношение ,защо - колега по-горе е обяснил 1 момент с задължителното обслужване в „х" сервиз с „у"% по скъпи консумативи от пазарните ,като видиш ли все ти натякват ,че щото колата била гаранционна ,то труда е безплатен (поне при мен бе така) ,2 -рия момент е ,че повечето нови коли се взимат на лизинг ,което върви почти задължително с автокаско ,гражданска и тнт. пак от тях (разбирай Х 2) ,следващия тънак момент е стойноста която може да се компенсира от данъци с цената + признати разходи за ... За фирми до 35-40 от дадената стойност за 5г. период (включвам ДДС ,приспадане от данък печалба ,амортизационни ,консумативи и пр. ) много зависи от конкретния автомобил ,от кой се купува ,къде се регистрира ,кой ти е счетоводител и пр., а за обикновения трудещ се човек остава една голяма... Така добре е измислено как и кой какво да потребява ,че няма на къде ,щото кой ще купува с мерак 2-та ръка на Европата ,ми ние и такива като нас .
Относно конкретно по темата ,т.е. каква ще е следващата ми кола - вероятно Немска ,може и Българска но там въпросителните ще са мнооого.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква ще ви е следващата кола?

Мнениеот AmW » Нед 22 апр 2012 23:59


rokera671 написа:
AmW написа:Като изкочиш 5к на година за каско, ГО и данък ще теглиш чертата пак...
Ама да караме по темата...

Така си е!За нова кола трябва да взимаш не по малко от 1000 и даже нагоре лева.И аз съм го мислил.


Когато започна да взимам около 5000лв на месец бих се замислил за нова кола... и то нещо по скромно...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: spallding86 и 60 госта