DRL, диодни лентички или късите светлини

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
plamenpet81
Мнения: 353
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 21:27
Автомобил: Vento
Двигател: ABS
Местоположение: Пловдив

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот plamenpet81 » Сря 25 юли 2012 11:23


kris11 написа:това с намалени дълги го няма в предното издание на закона. Има на къси или с включени дневни светлини !!
Сигурно вече ще започнат и да гледат дали не си на дълги.
1г карах с намалени с модул с полевак фарове за мъгла. Е не та не върви обяснявай показвай на необразовнаите , че като включа фаровете за мъгла светят по- силно. Има модели от VAG групата с лампа с 2 нишки Н3 / 25 и 55 Вт/ 25 Вт се използва за днесна светлина. Ама на тъп човек можеш ли да обясниш, че не караш на фарове за мъгла ??? А и мястото на фаровете за мъгла попада точно в параметрите зададени за монтаж на дневни светлини.
в вече стария закон :
1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;. Никъде не пише на дълги с намален интензитет !!


Тогава защо според теб всички коли след 2006 година имат т.нар. дневни светлини.Никой полицай не ми е правил проблем със DRL.Карам вече 2 години със такъв модул.




Потребителски аватар
ludiq1918
Мнения: 340
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 10:02
Автомобил: Honda Civic
Двигател: D14A2 - 1997
Местоположение: Свищов + други ;)

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот ludiq1918 » Сря 25 юли 2012 13:14


Проблема с евтините(тези от 20-40лв) LED дневни светлини е че нямат щампа на стъклото Е4 и сертификат вървящ към тях. И заради това могат да се заядат полицаите и да си отнесеш акт че не си с подходящи светлини. Сертификат ай може да се сканира от някъде и да се понаправи mhihi , ама със щампата на стъклото ако залегнат да я търсят ще имаме проблеми :screwy .


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот kris11 » Чет 26 юли 2012 12:08


plamenpet81 написа:
kris11 написа:
Тогава защо според теб всички коли след 2006 година имат т.нар. дневни светлини.Никой полицай не ми е правил проблем със DRL.Карам вече 2 години със такъв модул.

Ти прочете ли какво пише по-горе в закона ??? предполагам, че ще е така формулиран и в новия закон. - пише къси или днесни светлини - никъде не пише на дълги намален интензитет. Може в следващия закон да го приемат , но засега го няма това с дългите.
Като те спре зеленодрешника - него хич не го интресува как е в другите страни и как е произведен автомобила . Зеленодрешкото се води по закона. Това , че 2г си минавал метър не означава, че няма да имаш проблем в бъдеще.
Намаляват им се рушветите и ще се чудят за какво да се заядат.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот ivo_555 » Чет 26 юли 2012 12:45


И какво пречи като ме спре да си включа късите, в движение от разстояние едва ли ще разбере че това са дълги, после може да се пули колкото иска! Целта е да свети нещо достатъчно силно в предната част на автомобила, просто нека това да са фаровете, щото ако са китайски ЛЕД, е тогава със сигурност ще има проблеми!

Насочил съм се със сигурност към подобен модул, пък ако се окаже проблем, просто ще го свържа към късите!

И все пак как на око ще разбере, че това са намалени къси/дълги, не ли редно това да става с техническо средство?

п.п. Аз това "къси" го тълкувам само къси, без заден габарит, нали?


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот dlug » Чет 26 юли 2012 12:51


ivo_555 написа:
п.п. Аз това "къси" го тълкувам само къси, без заден габарит, нали?


Ако визираш ДРЛ-модула...по желание можеш да си активираш задни габарити или не. Аз лично не съм ги активирал по причини, които съм изложил по-горе


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот ivo_555 » Чет 26 юли 2012 14:04


dlug написа:
ivo_555 написа:
п.п. Аз това "къси" го тълкувам само къси, без заден габарит, нали?


Ако визираш ДРЛ-модула...по желание можеш да си активираш задни габарити или не. Аз лично не съм ги активирал по причини, които съм изложил по-горе



Не, имах предвид написаното в закона, там пише само "къси", за габарит нищо не се споменава уж!


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот dlug » Чет 26 юли 2012 16:21


не, не споменават


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот kris11 » Съб 28 юли 2012 19:48


така е писано, че да се тълкува по няколкомначина . Толкова им стига мозъка дето им липсва дУпетатите. И заради немослиците зеленодрешковците размахват палки и си искат джобни.


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот lozan67 » Нед 29 юли 2012 19:27


Един малко тъп въпрос. ДРЛ когато ти намалява интезитета на светене, намалява ли и с това консумацията. Ако не, не виждам смисъл. Замислил съм да си сложа кръстачка във фара. На нея насочени към рефлектора диоди и така с един куршум два заека. Утре ще взема термометъра да видя колко градуса вдига в жегата фара с включена халогена крушка. И да търся издържащи на такава температура диоди. Не мисля да залагам на дневни светлини с външен монтаж. Крадат ги и трудно се доказва закоността пред органите.


jordanik
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот jordanik » Нед 29 юли 2012 19:39


lozan67 написа:Един малко тъп въпрос. ДРЛ когато ти намалява интезитета на светене, намалява ли и с това консумацията........


Естествено,че намалява!Примерно,ако си с 60W-ви крушки на дългите при пускане на дълги имаш консумация 120W за двата фара,то с включен DRL на 33%,консумацията ти пада на 40W общо за двата фара.
А тая работа с диодите на кръстачката няма да изкара дълго,много се загрява фара и диодите ще пукат,като пуканки.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот kris11 » Вто 31 юли 2012 11:15


lozan67 написа:Не мисля да залагам на дневни светлини с външен монтаж. Крадат ги и трудно се доказва закоността пред органите.

На Голф2 /съдя по гаража/ дневни ЛЕД могат лесно да се монтират в решетката - реже се част от надлъжно ребро на решетката, колкото да се вижда само "стъклото на ЛЕД дн.св. , а не цяляото фарче.


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот eminem94 » Сря 01 авг 2012 11:34


Вчера си купих и си монтирах дневни светлини .Всичко общо ми излезе 30 лева,вързах си ги към габарита,през деня се вижда супер готино ,през нощта да не говорим (става въпрос за визията на колата).... По-късно ще кача и снимки,как се получи .


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот predat0r » Сря 01 авг 2012 11:37


eminem94 написа:Вчера си купих и си монтирах дневни светлини .Всичко общо ми излезе 30 лева,вързах си ги към габарита,през деня се вижда супер готино ,през нощта да не говорим (става въпрос за визията на колата).... По-късно ще кача и снимки,как се получи .

За какви светлини става въпрос колега.. Дай на Лс някакъв линк да видя


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот predat0r » Сря 01 авг 2012 11:49


http://www.autopro.bg/drl-%D0%B4%D0%BD% ... 0%B4%D0%B0 С тези ако карам дали ще имам проблем с :cop говорим габарит + тези


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: DRL, диодни лентички или късите светлини

Мнениеот mirror » Сря 01 авг 2012 17:55


цените ми се струват леко фрапиращи scare
http://storage4.album.bg/196/drl_50a30_29800728.jpg
тия ги взех за 42
доста се чудих за какво са с 3 кабела :roll:
оказа се че единия се връзва към габаритите и като ги включиш DRL-то си гасне като идеята е че като си пуснеш фаровете няма нужда да свети и DRL-то (светва си като се даде на контакт без никакви копченца)и като цяло комплекта е добре направен :да:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vaskatafire и 64 госта