Ауди а3 съвети???

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
ktashkov
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 13:15
Автомобил:
Двигател:

Ауди а3 съвети???

Мнениеот ktashkov » Пет 07 сеп 2012 14:41


Здравейте!
Купих си Ауди а3 131 1.9тди 2001 година на 131 хил. км. Имам няколко въпроса, но не можах да ги задам в ауди форума, въпреки че се регистрирах. Дава ми грешка постоянно. Реших да пиша тук, защото моята кола е горе долу същата като VW голф 4.

Като за начало още като я купувах ме наплашиха, че някаква помпа дюза се чупела лесно на този мотор или нещо такова... не съм вещ изобщо, някой би ли ми обяснил? Колата е със лети джанти 17'' орегинални на ауди и нови гуми едно от нещата, който ме грабнаха, е че с тях изглежда много добре. Като ходих да и сменят консумативите(които ми излязоха към 800лв), човека каза, че с тези джанти ходовата част заминава много по-бързо, вози по твърдо, вдига разхода и т.н.
Чудя се дали да си бартеросам 17'' за 15'' лети и да сменям само гумите или да си купя стоманени 15'' за зимата само? Какво ще ме посъветвате, кое е по евтиния вариант?
Има теч от казанчето на чистачките, но не съм я карал още да го погледнат.
Радиото съм се решил да го сменям. То е орегинално Ауди симмфони 1 с касетка и СД, но не чете mp3 и няма USB вход. Поръчах си Пионер DEH-1400UB, както и панела скриващ останалото пространство. Притеснява ме дали ще са савместими буксите отзад и най-вече как да извадя орегиналното радио? Има специални пластини(ключове), с който се вади, но аз ги нямам. А пък и в мойто градче няма майтори да се занимават с това. Някой автоджамбазки трик да знаете или някой ако има от тези ''клечки'' да му ги наема за да свърша работа? А да колата има и CD changer, който също ми е излишен заедно с радиото, дали ще мога да ги продам тези джаджи?
Друг проблем, е че едната облегалка на задната седалка е заяла и не може да се свали и да се товарят по-големи товари.
На таблото в средата има две мониторчета, от които работи само долното, това е защото е по-нисък клас оборудване ли? Работещото мониторче е кристализирало, или там както се казва... дава изображението на полвина.
Книжките, който дойдоха с колата са на италиански, има ли такива на английски и още по добре на български?
Ами това е, ще съм благодарен на всякаква помощ или съвет! :)




Потребителски аватар
kr1sh0
Мнения: 202
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 11:39
Автомобил: BMW
Двигател: 335d
Местоположение: София

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот kr1sh0 » Пет 07 сеп 2012 18:53


Като съвет ще ти кажа че ПД моторите страдат, като им се сипва кофти нафта.. Гледай от по-известните бензиностанции. Не се занимавай да слагаш чип и т.н., ако те удовлетворява вървенето, че турбото и маховика си отиват бързо, бързо :bishop . Другите дреболиики ще си ги оправиш със времето, аудиото е лесна работа да се свали, а буксите се преправят по схема, или според зависи дали и 2те са с евробукса или еднакви от старите и т.н. Ченджъра го пусни за търговия, като се информираш за цената и ще се продаде и той. А за 17ките.. КЕФ цена няма, а дали ще сменяш лагери на главина на 70000 или 55000.. разликата не е огромна, за разхода, да и той се дига.
Успех с колата и много да те радва.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19727
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот Vlad777 » Пет 07 сеп 2012 19:46


Честито за новата придобивка! За зимни гуми обезателно си търси ето тези джанти ("телефонни шайби" - оригинални за ауди А3 - 5x100/15"):

Изображение

15 цола. Много са леки и супер здрави. Аз от 6 години карам с такива и не са изправяни никога, а са перфектно прави. Във форума такива вървят 150-250 лв. комплекта. Стоманени 15" са около 120 лв - не си заслужава.

Лятото караш с гуми 225/45/17, а зимата 195/65/15.

За радиото - най-добре си карай с оригиналното. Ако решиш да го сменяш - кажи какво търсиш - аз имам интерес.

Дай снимка на таблото с "мониторчетата". Възможно е да е изгоряло едното.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот Милослав » Пет 07 сеп 2012 20:09


Според мене с мониторчетата е драма с пикселите.
Относно гумите - Влади е казал.

Радиото аз не бих го сменил. Моето е с касетка :) Ама си има и УСБ модул.


ktashkov
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот ktashkov » Съб 08 сеп 2012 20:48


Значи scare :
1. Хубава нафта.

2.Купувам "телефонни шайби" - оригинални джанти за ауди А3 - 5x100/15''(ако някой продава да сподели); Четох някакви класации, че Continential са на първо място за зимни гуми марка, така ли е? Така де като си купя джантите трябва да ги оборудвам със читави зимни гуми.

3. Радиото съм се решил да го сменя със сигурност heavy metal zork . Свалянето на орегиналното радио е проблем :? .

4. За мониторчетата и другите работи ще я закарам да и оправят дреболииките. Кола на 11 години е, но все пак искам всичко да е точно.


Потребителски аватар
focke-wulf
Мнения: 218
Регистриран на: Нед 28 окт 2007 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот focke-wulf » Пон 10 сеп 2012 16:07


Честито!
Сега малко по ред на въпросите:
Относно джантите - и аз се бях засилил за телефонни шайби за зимата, но повечето, които се предлагат са в отвратително състояние. Верно, че са джанти за зимата, но според мен тези джанти изглеждат много добре само когато са в добро състояние - лъскави отвсякъде. Все пак взех доста запазени черни железарки 15ки от Голф 4. Моя съвет е да скочиш на най-добрата оферта откъм цена и състояние, оригиналните 15ки са екстра за зимата. Както ти каза Vlad777, карай си лятото 17-ките. Сложи някоя снимка на тия 17-ки, че ми стана интересно, защото аз се сещам само за AVUS-а от S3 и петолъчките, а вторите се срещат доста рядко.
Правилно си решил за смяната на радиото, пробвай да потърсиш в ауди форума, ако не импровизирай. :mrgreen:
Обаче знай, че каквото и радио да сложиш - с оригиналните колонки, даже и подобието на subwoofer в багажника, ефекта в тази кола ще е минимален.
Облегалка на задната седалка и на мойта А3-ка беше заяла нещо и не искаше да се отключи, но бях на зор и с малко повече бутане напред назад стана работата.
И относно книжките - колегите от Ауди форума са направили цяла тема - има ги на английски и на руски - http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=45910


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот Dead man » Пон 10 сеп 2012 18:32


Колега,лятото карай на 16ки с гуми 225 на 50... Малко по-глоям е шанса да не си направиш балон с 17ките...


Честито за колата.

И дай малко снимки.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот Милослав » Пон 10 сеп 2012 21:14


focke-wulf написа:Честито!

Яла да ти пусна подобието на суббуфер, което е в багажника, да се видиш у свирня.
Ама с оригиналното радио. Не случайно му се препоръчва да не си маха транзистора, а да си закупи УСБ модул.
Ама всеки си знае него си .... питане - получаване на съвет - правене на това, което индивида си е наумил :)
Класически случай.


Потребителски аватар
focke-wulf
Мнения: 218
Регистриран на: Нед 28 окт 2007 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот focke-wulf » Пон 10 сеп 2012 23:17


Милослав написа:
focke-wulf написа:Честито!

Яла да ти пусна подобието на суббуфер, което е в багажника, да се видиш у свирня.
Ама с оригиналното радио. Не случайно му се препоръчва да не си маха транзистора, а да си закупи УСБ модул.
Ама всеки си знае него си .... питане - получаване на съвет - правене на това, което индивида си е наумил :)
Класически случай.

Е, в А6-цата сигурно свирнята е ОК. Ама това далеч не важи за А3 със хубавите пластмасови кори и цялото това произведение на немската инжернерна мисъл - CHORUS с 6-те колонки и съба става само за слушане на радио Хоризонт. :063:
Иначе за за класическия случай си прав.


Потребителски аватар
sando_jilata
Мнения: 197
Регистриран на: Пет 25 мар 2011 1:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот sando_jilata » Пон 10 сеп 2012 23:35


Честито за хубавия избор!
Дисплея ще ти го оправят колегите от тоя форум,а за радиото има трик,ако има по две дупки от лява и дясно бъркаш с по два пирона във всяка дупка и притискаш на вътре и ще откачиш крачетата.


ktashkov
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот ktashkov » Чет 13 сеп 2012 21:31


Милослав, да си имаме уважението, обаче явно не съм ''класически случай'', най-малкото защото не съм питал за съвет дали да си сменя радиото или не, а дали ще са съвместими буксите и как да извадя орегиналното радио. Орегиналното радио наистина не го харесвам, а даже не знаех, че има и суббуфер това чудо обаче явно не рабити или е много слабо в тази кола. Новото радио също има изход за суббуфер, така че ако работи ще го подкарам.
А за ваденето на радиото едни пластинки са направих си ги и ще видим дали ще успея да го извадя.
Имам само една снимка в момента ето я:
http://postimage.org/image/5hh2k2jof/ Това е снимка от деня когато я купихме, до другата седмица колата не е при мен. Тогава ще кача още снимки и ще Ви покажа как е станало радиото.
Стоманени джанти ще са за зимата и какво ще кажете с тези гуми да се оборудват http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/34062/ добре ли ще е? Някакви наблюдения ?
Благодаря на всички VW group колеги, които писаха и ми честитиха да Ви се връща ;)


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12867
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 13 сеп 2012 21:47


Орегиналното радио


facepalm facepalm facepalm


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот Милослав » Пет 14 сеп 2012 12:30


Приеми моите извинения.
Бъди здрав, желая ти безсмъртие!


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот Dead man » Пет 14 сеп 2012 14:20


Гумите който си избрал са супер.Взимай ги смело... :deal :да:


ktashkov
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди а3 съвети???

Мнениеот ktashkov » Вто 11 дек 2012 16:51


Здравейте, мина доста време, през което бях и все още съм щастлив собственик на а3-ката. Оправих си доста от проблемите по нея и сега ще ви споделя за някой от тях:

Повреди ми се километража, свалих го и го изпратих в София, с едното ми отремонтираха и дисплейчетата.
Купих си стоманени джанти 15'' и нови зимни гуми. Нямам проблем със снега, но се убедих, че колата се държи много по-добре със 17-ките в завой на асфалт и за това се отказах да си ги продавам!
Сложих си новото радио, едвам намериха панел в сервиза, накрая един от а4 и успяха да напаснат с малко препилване, стана много добре. Доволен съм и от звука. Няма го гадното пращене от трансмитъра вече.
Преди да сложа зимните гуми, колата мина на сервиз: смениха ми всичките тампони, маншони, накладки и чистачки. Отпушиха ми дюзата на задната чистачка. Сложиха ми и стандартните х7 крушки на късите, защото нищо не виждах с китайския ксенон, вероятно слаган в афтокъщата за да вдигнат цената.
Останаха само:
1.Не можах да оправя задната седалка да се сваля.
2.Прозореца на дясната врата стига почти до горе и прищраква преди да се затвори.
3.външната температура не ми се изписва никъде.
Искам да попитам и проблем ли е ако я вкарвам в гаража със сняг.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kiko26 и 54 госта