Нова секира за младите шофьори

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот icoico » Вто 23 окт 2012 15:36


Pirogov написа:... Чудя се докато съм на този свят и в тази "държава" на колко още безсмислици ще се нагледам...


Ми ела в Германия. Млад шофьор плаща 240 процента от базовата застрахователна премия. Ако искаш... :dontknow:




Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот Pirogov » Вто 23 окт 2012 15:38


Нищо не ми говори това. И не се идва току така в Германия или където и да било по света... така че не знам как да приемам поста ти.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот icoico » Вто 23 окт 2012 15:46


Ако моята Г0 В Германия е да речем 1000 евро на година твоята при равни други условия ще бъде 2400. Не дай си боже колата да е мощна- тогава господ да ти е на помощ...


Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот Pirogov » Вто 23 окт 2012 16:17


Аз ако взимам по 3-4 хиляди евра на месец едва ли ще ми пречи това. И как по-точно е разделението там? На години ли, на моточасове ли? Как


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот Presli82 » Вто 23 окт 2012 16:20


Психотест, да покараме на полигон,да ни проверят личностните характеристики, тест на реакции,слух и зрение, и тогава да преценяват кой колко да плаща! Млад, стар пълни глупости.Или си отговорен човек или си шиле...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19166
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот stefan4o » Вто 23 окт 2012 16:20


Pirogov написа:Нищо не ми говори това. И не се идва току така в Германия или където и да било по света... така че не знам как да приемам поста ти.

Приеми го така - лесно нЕма. Всеки си мисли, че тук е ад неземен, а в чужбина е рай небесен. Някои промени освен пълненето на хазната имат и други цели, макар и второстепенни mhihi А именно - застрахователят поема по-голям риск като сключва договор с по-млад шофер, предполагам това е и една от причините за тези промени (които сигурно ли е, че ще влязат в сила?), освен финансовата, както вече споменахме :Mr Green Fun
Pirogov написа:Аз ако взимам по 3-4 хиляди евра на месец едва ли ще ми пречи това. И как по-точно е разделението там? На години ли, на моточасове ли? Как

Такава заплата чисто, за да получаваш ти е нужно да си доста повече от обикновен гастербайтер и да имаш сравнително висока квалификация на труда си. Всеки си мисли, че там парите по дърветата ги берат, едва ли не :lol: Т.е. не си мисли, че в Германия 2400 ойро са жълти стотинки дори и за тамошните стандарти, доколкото зная средната заплата се върти около тая цифра. :wink:


vw101
Мнения: 149
Регистриран на: Нед 10 окт 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот vw101 » Вто 23 окт 2012 16:31


Според мен трябва всички такси- местен данък,винетка и гражданска отговорност да бъдат калкулирани в цената на горивото.Какви са тези глупости аз имам 500 000км стаж,а Първан има 5000км дай той да плаща 10 пъти повече от мен? Още повече ако пътищата са нормални,има маркировка и знаци навсякъде и КАТ си върши работата,катастрофите ще намалеят осезаемо.


Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот ДАНЧО » Вто 23 окт 2012 16:47


То и преди си беше така.От години като отида да сключвам отговорност ме питат дали имам произшествия и от колко години съм шофьор.След това ми смятат това онова, отстъпки и прочие и накрая като ударят чертата става 178 лв. Вече 3-та година плащам толкова.Като тази година плащах 2 пъти :screwy

П.С На 28 г. съм , имам книжка от 2005. До сега нямам никакви регистрирани произшествия :wink:


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот Stefan » Вто 23 окт 2012 17:30


Истината е, че ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО много глупости измисли и ги гласува, само и само да ограбят още народа. Такива абсурдни закони никога не съм предполагал, че ще се гласуват facepalm И това за подмяна на книжката за водачи които имат "С" категория. Че аз като имам "С" и след шофьорския курс не съм се качвал на камьон, за какво да я сменям :!: Да направят ПСИХОТО за тези, които работят като шофьори да се минава по-често, ама нали тогава такива като мен няма как да ги сурвакат :evil:

Като казах "сурвакат" - сега очаквам да приемат и закон - 10% данък от изсурваканите пари на малчуганите на връх нова година mhihi


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот Presli82 » Вто 23 окт 2012 17:39


vw101 написа:Според мен трябва всички такси- местен данък,винетка и гражданска отговорност да бъдат калкулирани в цената на горивото.Какви са тези глупости аз имам 500 000км стаж,а Първан има 5000км дай той да плаща 10 пъти повече от мен? Още повече ако пътищата са нормални,има маркировка и знаци навсякъде и КАТ си върши работата,катастрофите ще намалеят осезаемо.



Така съм съгласен


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот andro_ » Вто 23 окт 2012 18:03


Бре, момци, аз (а сигурно и други) съм плащал около 2400 паунда застраховка на острова (само гражданска отговорност), тъй че тукашните ми се струват що-годе нормални за нашия стандарт. Като не ви кефи застраховката - пеша и не плащаш.
Иначе съм за това да има сериозни отстъпки за водачи без нарушения, както и за лоялни клиенти.
Аз години наред правя ГО, в една компания. Дават някаква отстъпка, за което им благодаря, че не се налага всяка година да избирам най-евтината застраховка измежду всички оферти.
Дано по-високите застраховки имат възпитателна цел.
Но нека бъдат съобразени с бг доходите.


Потребителски аватар
steri
Мнения: 36
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот steri » Вто 23 окт 2012 18:27


scare П :banghead: оредната глупост в наща мила родина.. да караш и подьржаеш кола в bg е безценно..висока цена на горивото, винетки, такси, корупция на пътя ... ненормални закони като каране на фарове целогодишно , сега удариха и гражданската... Питам се до къде ще стигнем ????


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19166
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот stefan4o » Вто 23 окт 2012 18:30


Ти да не мислиш, че в развитите икономически държави е по-малко ценно да имаш кола? Колегите казаха за какви цени на застраховки иде реч, като добавим и ставката на час в сервизите + цените на частите май не излиза да е много евтино удоволствие. mhihi


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот DundyTheCroc » Вто 23 окт 2012 18:58


Да, в чужбина не е евтина, но там първо стандарта им е друг, второ застрахователите не изплащат смешни обезщетения като тук, често само след съдебни дела.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19166
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Нова секира за младите шофьори

Мнениеот stefan4o » Вто 23 окт 2012 19:04


Може ли да помоля някой от колегите в немско да даде за пример автомобил и шофер и цифрата за ГО, после ще видим тук за същите, че с тия "високи стандарти" малко изкарваме нещата не такива, каквито са всъщност. :beer Накрая да не излезе, че тук сме по-облагодетелствани откъм данъци сравнено със средния доход на страната ни. :wink:
Да ама там бачкат за няколко хиляди еврака, а тук бачкаме за по 400 лева средна заплата... И защото им е скъпо могат да си позволят нови коли, а ние се радваме на техния отпадък... Най-лошото е че свикнахме да сме овце мачкани от банда пумияри

Колега, порови малко из нета и виж кой какви евраци взема, стига с тия легенди, че там вземат милиони, а тука мрем от глад. За твое сведение проверих средната заплата на доктор с 10 години стаж без управленческа степен в Западната част от Германия. Можеш ли да познаеш колко му е брутната заплата (която с данъците става доста по-малко)? Аз оставам с впечатлението, че тук едва ли не всеки си мисли, че в немско всеки тийн на 18-19, който е току-що завършил взема 5 000 евро чисти пари :shock А това съвсем не е така. Обикновените бачкатори примерно шофьор някакъв си излезе средно 2400 Евро БРУТНО, като махнеш данъците сам си го сметни колко взема чисто.
Ето линк, да си свериш часовника:
http://www.gehaltsvergleich.com/berufe-e-4.html
Както сам можеш да видиш, средните заплати преобладават с варианти 1ххх, 2ххх, и по-рядко 3ххх и 4ххх. И това, мисля са брутните им заплати. Нетните са незнам си колко процента по-ниско.
Ето и калкулатор на данъци върху заплатата, всеки може сам горе-долу да сметне и да прецени за какво иде реч (удръжките са в порядъка на 20 до 40 процента, доколкото имам информация):
http://www.brutto-netto-rechner.info/

Последна промяна от stefan4o на Вто 23 окт 2012 19:33, променено общо 1 път.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lubomir911 и 63 госта