Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 17 ное 2012 22:41


Привет колеги. Имам следния проблем (които предполагам много други имат. В раьона на блока има места за паркиране ,но всеки обича колата да му е "под прозореца" и "пред входа". Постоянно спират на тротоара на двете кръстовища които имаме и съответно видимостта е нулева. Общо взето през седмица ми се "изправя косата" като се засека с някого отсреща. Първото ми питане е как да принудя КАТ да идва да ги глобява? Втория проблем е ,че едното кръстовище е Т ,но без да е изпълнено(асфалтирано) още третия път и се явява 90 гардусов завои ,а не точно кръстовище - дали това ще е от значение за КАТ?




Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Dead man » Съб 17 ное 2012 22:53


Я дай някоя снимка... :012:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 17 ное 2012 23:28


Нямам снимка ,но ето една извадка от ГугълЪрт
Изображение

С червено съм отбелязал местата за паркиране на "милте ми съседи". Между път 1 и булеварда е ясно че е кръстовище. От Гугъла не изглежда много зле ,но в момента паркират по 2-3 коли на гърлото (сега има една) и завоя за излизане е на 120 градуса без видимост на булевард на които се движат колите с 60-90 км./ч.Обикновенно "пръдльото от магазина" си паркира там буса и положението става "руска ролетка".
Път 3 е само черен и между него и път 1 има денивелация и насип. Реалнос ега се получава ,че път1 и път 2 са един и същи път завиващ на 90 градуса.Освен това Път 1 е с наклон нагоре от булеварда и обикновенно хората се засилват по него за да го взмемат (особенно зимата).


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот pepi_iliev » Нед 18 ное 2012 15:04


Ами...Паркинги и Гаражи?!? Няма ли да дойдат като им се обадиш и сигнализираш? :roll:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 18 ное 2012 18:24


Те вдигат по правилата на общинските наредби ,а там доколкото знам казуса с кръстовищата не действа - ако греша някои да ме поправи.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот VWGT » Пон 19 ное 2012 14:08


звъниш на 112 и там обясняваш, че има спрели коли, които пречат на движението и са предпоставка за ПТП. Те са длъжни да реагират, ама дали ченгетата ще реагират вече не е сигурно.
Говорил съм си с хора от всички "канали". Паркинги и гаражи твърдят, че само КАТ може да разпореди преместване извън техните зони. Интересното е че през почивните дни също е така, защото ПиГ не работят тогава и всичко е оставено на "съвестта на гражданите" !? Питал съм ги тогава в събота от синята зона вдигат ли, отговора е ... ъм ъм ъм НЕ!
Питал съм спрял патрул на КАТ, как процедират, когато някой е блокирал движението, отговора беше "ЗВЪННЕТЕ на 112" "..ние нищо не можем да направим" "...на ръце ли да ги носим, ха ха!". Т.е. те нищо не могат да направят завалиите.
Говорил съм неформално с оператор на 112, каза ми че тези сигнали се записват и изпращат към КАТ. Може би като се натрупа количество някой току виж се задействал. Накрая говорих и формално с 112, ама какво се е случило нямам идея, моя казус беше инцидент.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Vlad777 » Пон 19 ное 2012 14:57


Като гледам снимките се сещам къде е това... Звъни на 112 и после ще пишеш какво се е случило...


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот taran » Пон 19 ное 2012 15:11


За тези на тротоара може и в Инспектората на общината,доколкото знам паркирането по троара и зелените площи е в техния ресор.Кофтито е,че няма да изгорят само тези на ъгала...


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 19 ное 2012 17:26


taran написа:Кофтито е,че няма да изгорят само тези на ъгала...

Нищо кофти няма в това - писнало ми е като вървя да потъвам в кал щото някои е спрял на тротоара и е разместил плочките. Айде в центъра е разбираемо защото места няма. Ама в кварталите където места има бол (при нас сме нови блокове всичките с паркинги и гаража и доста свободни парцели отстрани)да страдам щото някои цървул иска колата да му спи под прозореца - айде нема нужда.

Vlad777 написа:Звъни на 112 и после ще пишеш какво се е случило...

Планирам в Събота това да ми е заниманието.Все пак ще следя и за изпълнението на задачата :lol:


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Petrolhead » Сря 21 ное 2012 13:24


за съжаление администрацията няма да ти обърне лесно внимание. особенно след като не си центъра.
тормози ги, дано стане нещо


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 24 ное 2012 13:51


Звъннах на 112 - приеха сигнала директно без да ме свързват към КАТ кото означава ,че те поне трябва да посетят мястото.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот vucata » Съб 24 ное 2012 13:58


Престоят и паркирането са забранени:

1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението, или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;
2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;
3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;
4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние по-малко от 5 метра преди тях;
6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването:
8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавно движещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.

(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:

1. пред входовете на паркове, училища, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
4. на места, определени за инвалиди.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Vlad777 » Чет 14 фев 2013 19:07


Rabbit_TDI написа:Звъннах на 112 - приеха сигнала директно без да ме свързват към КАТ кото означава ,че те поне трябва да посетят мястото.

има ли развитие?


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Паркиране на кръстовище - как да синализирам?

Мнениеот Теодор » Чет 14 фев 2013 21:07


    Rabbit_TDI написа:Звъннах на 112 - приеха сигнала директно без да ме свързват към КАТ кото означава ,че те поне трябва да посетят мястото.

    Те са като колцентър icon_idea Само препредават подадените сигнали към съответната служба :wink



    Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

    Кой е на линия

    Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта