За Фалшивите еърбеци и риска от действията на автотърговците

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот Aprilia » Съб 13 юли 2013 21:23


myrshavija написа:Заглавието на темата е просто безумно. Не намирам по-подходяща дума.
Не оправдавам некоректните автотърговци. Но да ги обвинявате в опит за убийство, да казвате, че едно Ауди А6 от 1998-а може да доведе до смърт, защото му били неизправни беговете ... кво да кажем тогава за колите, които си нямат фабрично - и те ли сеят смърт? Или собствениците на коли с еърбег могат да карат по-безразсъдно, заради тази екстра?
Чудя се как трезвомислещи хора може понякога да раждат такива умопомрачителни мисли.

Много от колите, които нямат фабрично еърбеци, имат други системи за безопасност (макари и да са малко ретро тези системи).
Колегата точно и това обеснява че всеки иска да си купи по-нова кола точно заради тези системи за безопасност (или поне това е една от причините), а дефакто си купуваш кола при която те са изолирани, демек плащаш нещо което не можеш да ползваш. Не рева ли точно ти скоро че са те измамили за някаква стока в някакъв магазин ? Ми че то е същото.... поста ти е толкова абсурден че няма накъде :screwy

Колегата добромирски доста добре е обърнал внимание на проблема, в районите около Враца, Монтана и т.н ТОВА Е МАСОВО ЯВЛЕНИЕ, там голям процент от джамбазите като не могат да намерят еърбеци за някоя нова ударена кола, правят тия цигании. Но разбира се може да се случи навсякъде :banghead Колкото колата е по-нова, т.е по-трудно се намират части толкова е по-голяма вероятността да е 'закърпен' капака а отдолу еърбег да няма.




Потребителски аватар
Joro_
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 20 сеп 2011 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот Joro_ » Съб 13 юли 2013 22:49


За мен темата е полезна. Скоро ще купувам някоя кошница и това ще е едно от нещата, които ще проверя задължително.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот myrshavija » Нед 14 юли 2013 6:32


Aprilia написа:Много от колите, които нямат фабрично еърбеци, имат други системи за безопасност (макари и да са малко ретро тези системи).
Колегата точно и това обеснява че всеки иска да си купи по-нова кола точно заради тези системи за безопасност (или поне това е една от причините), а дефакто си купуваш кола при която те са изолирани, демек плащаш нещо което не можеш да ползваш. Не рева ли точно ти скоро че са те измамили за някаква стока в някакъв магазин ? Ми че то е същото.... поста ти е толкова абсурден че няма накъде :screwy
...
Във ФВ форума сме - хайде да говорим за Голф. Около 1995-а започват да монтират масово еърбег на голфовете. Кажи ми каква е разликата между Г3 С и БЕЗ еърбег - какви други системи за безопасност има? С какво Г3 с неработещ бег е по-опасен от такъв, който никога не е имал? Нека не говорим за коректност и мошеници, излъганите очаквания на хората, които си купуват кола с прикрит проблем! Защото темата ще се разводни много. Аз смятам, че е безумно да се наричат "смъртоносни" колите с неизправен еърбег - точно това и написах. За мен тези коли са същите като тези, които просто нямат. Смятам, че, какъвто и пример за друга система за безопасност да дадеш, няма да е от голямо значение, защото еърбеговете не идват на мястот на друга система за безопасност, която е отживелица. Просто се заяждам в случая да искам пример, защото е малко смешно това, което си написал. :mrgreen
Колкото до моята тема, в която споделих разочарованието си от недопустимото, според мен, отношение на служител в магазина - нека не я намесваме и нея! Защото тази тема(за беговете) не е със заглавие "Голяма част от търговците на коли са мошеници!" - което е вярно и всеизвестно - не всички са мошеници, предполагам, но аз лично съм имал вземане даване с няколко, които влизат в тази категория. Ако си забравил заглавието на темата, погледни пак най-горе на страницата - то е абсурдното, а не мошеничествата на автотърговците! :biggrin


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2168
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот buller » Нед 14 юли 2013 8:03


Колега myrshavija, доводите ти са хаотични и недокрай обосновани.
Ако отидеш да си купиш кола 2-ра или n-та ръка, гледаш какви екстри има, нали?
За някой е важно да има хубави джанти (видимо), за други климатик (видимо, но не се знае дали работи, но може да се пробва); за трети АБС (също полезна система за безопасност - отново може да се тества) или въздушни възглавници - тук тестовете са нежелателни :Mr Green Fun
Е, аз съм от хората, които като си купуват кола не гледат дали има яката музика, а повече системи за пасивна безопасност. Поне, ако нещо се случи, да съм сигурен, че аз съм напраивл възможно най-доброто откъм пасивна безопасност с идеята тази/тези системи да сработят и да предпазят пътуващите - смисълът, с който са поставени в колата.
И тук идва моментът с лъжите от автоджамбазите. Ако той умишлено е прикрил проблем с въздушните възглавници и те са просто "декор", който няма да свърши работата си при удар, то той трябва да носи наказателна отговорност.
Същото е като да си купиш телефон, който е водоустойчив - знаеш, че на хартия е така, но при първата "проба" се оказва че не е така. Е, това ще му е и последното потапяне :c020
При колите и въздушните възглавници говорим за човешки животи и компромиси не трябва да се правят.
Едно е да врътнеш километрите (не че е хубаво), но това е прекалено...


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот Вълчан » Нед 14 юли 2013 20:19


myrshavija написа:Заглавието на темата е просто безумно. Не намирам по-подходяща дума.
Не оправдавам некоректните автотърговци. Но да ги обвинявате в опит за убийство, да казвате, че едно Ауди А6 от 1998-а може да доведе до смърт, защото му били неизправни беговете ... кво да кажем тогава за колите, които си нямат фабрично - и те ли сеят смърт? Или собствениците на коли с еърбег могат да карат по-безразсъдно, заради тази екстра?
Чудя се как трезвомислещи хора може понякога да раждат такива умопомрачителни мисли.

Ти маи нещо не си наред.Кои трезвомислещ човек би мислил като теб.Ами естествено че джамбазина прикрива система за сигурност която е измислена от този автопроизводител да те предпази ...И във екстрите при продажба си пише примерно 6 аербега...... :screwy Въобще какво ми плямпаш не мога да разбера.Да са заминали накладки или аморт разбирам ама да ми разсъждаваш че мисля умопомрачително само защото искам това което е писано като екстри и системи за безопасност да фунционира ..... :stumm Не ги обвинявам във опит за убииство какво ти става... :screwy Същата тази кола нямаше и АВС по незнаини причини....Даже според мен трябва да има ТЕМА за такива потенциално опасни коли които се продават на пазара.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот bobocamaro » Нед 14 юли 2013 20:31


Вълчан написа:ама да ми разсъждаваш че мисля умопомрачително само защото искам това което е писано .

Ми заминаваш при представител за нова кола бе, "приятелю".
Схващаш ли: толко пари - толко изправни бегове.
Кво написа тука ти? Щом за джамбазина ,според тебе, е "естествено" да шунтира беговете?
Аз мисля като мършавия, проблем?
edit: "тук" не е тука, извиневам се. и никога няма да бъде.
Поне не докато пускате теми за избор на "кола" от Дупница & сие :yahoo

Последна промяна от bobocamaro на Нед 14 юли 2013 21:35, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот niks76 » Нед 14 юли 2013 21:25


проблем е да!
тука дават по 5годинки за такива тарикатлъци :cool
предпочитам да знам всичко за бричката ,отколкото после да ходя по болници


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот bmwww » Нед 14 юли 2013 21:37


Ами аз пък имам проблем с това вашето мислене ....... значи ще ми приказвате тука ,че било нормално да пише на колата ,че има бегове ,а те да са шунтирани и ще се опитвате да си налагате мнението,че това било нормално и не трябва да се възмущаваме понеже си купуваме коли 2ра употреба така ли ..... аз досега съм карал само коли без бегове и да ви кажа с тая новата кола като знам ,че ги има се чувствам по-сигурен кой каквото ще да ми приказва ! Не лежа на това уше ,но знам ,че са там и си стоят което ме кара да се чувствам малко по спокоен ! И според мен не е нормално да пише,че има,а то да няма ! От друга страна и аз малко съм към мнението на Мършавия ама не точно...в смисъл под 2ра ръка кола се подразбира да направи човек като мен примерно да иде и да си я купи върната от лизинг .... това вече е възможно най-добрия вариант след купуването на нова кола разбира се.Изобщо не трябва да се сърди човек обаче ,че е купил кола от Горубляне примерно па тя не е имала бег ! Щото хората които държат такива автокъщи са оперирани от съвест още като малки и цял живот са гледали да прецакват хората и да печелат от това ,че са прецакали некой така че те съвест нямат незнам как изобщо има хора дето още живеят с мисълта,че карат коли на 150 000 нов снов със всички екстри !


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот Pokerstars » Нед 14 юли 2013 21:47


myrshavija ....От много време следя глупавите ти изказвания, но тук направо изби рибата! Не може да се излагаш по такъв начин. Изобщо осъзнаваш ли какво пишеш? Имаш нужда от почивка в този форум! Не разбирам защо модератори и администратори не вземат мерки срещу такива като теб, защото повечето ти мнения в последно време целят само заяждане! Автора на темата засяга един много сериозен проблем, а ти пишеш някакви безсмислици. Ходи се лекувай докато все още можеш!
Прикачени файлове
picard-facepalm1.jpg
picard-facepalm1.jpg (21.22 KиБ) Видяна 1608 пъти


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот myrshavija » Пон 15 юли 2013 6:26


"Нашествието на беговете убийци" не може да е сериозен проблем. Може да е само заглавие на нискобюджетна пародия на филм на ужасите.
Ще опитам за последен път:
Не говоря за това дали е коректно или опасно да се прикриват повреди в системите за безопасност. Няма как карането на кола с неизправен еърбег да е по-опасно от кола, която никога не е имала такова нещо. Разликата идва в момента, когато се случи нещо непредвидено и системите за безопасност може да са разликата между това да излезеш почти здрав от инцидента или с наранявания, да не казвам по-лошо.
Но това не прави заглавите на темата по-малко малоумно. Еърбег не може да "сее смърт". Толкова е просто. Не може.


bmwww написа:Ами аз пък имам проблем с това вашето мислене ....... значи ще ми приказвате тука ,че било нормално да пише на колата ,че има бегове ,а те да са шунтирани и ще се опитвате да си налагате мнението,че това било нормално и не трябва да се възмущаваме понеже си купуваме коли 2ра употреба така ли .....
Хайде пък ти кажи това къде го видя!


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот MK4 » Пон 15 юли 2013 9:10


Има много автотърговци измамници - това е ясно.
На пазара втора ръка обаче колите с "шунтирани" еърбеци са малък процент според мен. Проблема на масовия потребител на автомобили втора ръка е че обикновенно гледа да се изтерикати и ако средната цена на един Голф 5 да кажеме 9000-10000 лв, той гледа тия за 7000лв да може да мине по-тъничко, пък да кара по-нова кола. Евтиното винаги излиза скъпо. Ако се пазарува от официалните представители на марката или от големи автокъщи с добра репутация (има такива) шанса да се попадне на подобен проблем доста намалява. Сега вече ако човек гледа да вземе най-евтината кола от Горубляне или Дупница.... ясно е че няма как да са чисти нещата.
От друга страна чисто законово да се преследват и контролират тези действия е много трудно имайки предвид цялостната ситуация в България. Моя съвет искате ли добра кола, обявите с най-ниската цена за модела даже не ги гледайте.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот Petrolhead » Пон 15 юли 2013 9:27


не знам от къде се взе това схващане, че беговете са някаква панацея и че те спасяват животи.

реалността е малко по-различна наличието на еърбегове увеличава малко шанса ви да живеете, колко малко, ами с около 6%
доста по-важно е да сте с колан, автомобили да бъде съвременен, съответно в конструкцията да са вложени най-новите разработки за разсейване на енергията.

в голф 3, или ауди А6 от преди 20 години беговете няма да ви спасят, дори и да са там и да работят.

на който му е интересна темата мога да пусна линк към изследване по въпроса.


ivand911
Мнения: 131
Регистриран на: Чет 08 дек 2011 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот ivand911 » Вто 16 юли 2013 10:48


Абе какво толкова го мислите, ако пише че колата има еърбег, то той трябва да работи. Ако не работи трябва да се уведоми новия клиент и той да си решава, дали ще я купува. Другото си е измама, няма значение какво е предназначението на системата. Мисля ,че дали работи или не работи еърбега може лесно да се провери? Като седнеш и запалиш, трябва да има лампа която да светне и угасне. Въпреки това трябва да се върже и колата към компютър най-общо, където да се види има ли грешки тая кола или няма. "Нови" коли са и това е задължително. Винаги на колата трябва да се направи диагностика преди купуване. Ако има начини въпреки диагностиката да се заобиколи или прикрият не работещи системи, нека ги обсъдим тук, а не да отговаряме на хора дето говорят глупости( Как това не било измама и не било проблем???). Като си платил за еърбег ,заслужаваш еърбег - работещ.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот myrshavija » Вто 16 юли 2013 11:04


А кой твърди, че не е измама или не е проблем?


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Фалшиви еърбеци в колите ни ще сеят смърт !

Мнениеот 6669 » Вто 16 юли 2013 11:24


Колегата МК4 го каза. Масово еърбеците се шунтират за да излезе на по ниска цена icon_idea
Petrolhead написа:не знам от къде се взе това схващане, че беговете са някаква панацея и че те спасяват животи.


Аз мога да го потвърдя - при удар с 70км/ч именно той беше виновника да ми се счупи ръката :c020



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта