Отнемане на книжка за ПТП?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот predat0r » Съб 02 ное 2013 22:58


В Пловдив има в Транспортна Болница става със записване на регистратурата.. Горе долу дават дата за след един месец.. На седмицата май беше 1 път и не записват повече от 10 души за деня на която ще е комисията.. До обяд ще си в болницата със сигурност тъй като комисията почва към 12:30.. А от сутринта се почва да се обикаля по кабинетите.. Но крайния отговор се дава след като минеш комисията която почва на обед.. Годен или Негоден за управление на МПС категория Б. И отдолу се пишат всички останали категории като негоден

Последна промяна от predat0r на Съб 02 ное 2013 23:06, променено общо 1 път.




automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот automan » Съб 02 ное 2013 23:05


ми ако решат да не ти дадът тогава вече нямаш право да караш ли :gruebel


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот predat0r » Съб 02 ное 2013 23:07


automan написа:ми ако решат да не ти дадът тогава вече нямаш право да караш ли :gruebel

Трябва да напишат защо не ти дават.. Но ако не ти дадат неможе да си пуснеш документите в КАТ..
Тоест те пак ти дават някакъв лист уж медицинско но ако пише НЕГОДЕН файда няма..


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот brum » Съб 02 ное 2013 23:11


А трябва ли ти нещо като направление за там (или друг документ) или директно отиваш и се записваш?


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот predat0r » Съб 02 ное 2013 23:12


brum написа:А трябва ли ти нещо като направление за там (или друг документ) или директно отиваш и се записваш?

Отиваш и се записваш.. Записват те дават ти един лист пише кога ти е датата.. Записването е безплатно..


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот automan » Съб 02 ное 2013 23:16


ми това е голяма глупост да не са ми давали те пари да си изкарвам категории и изведнъж край всичко на вятъра и ако с това си вадя и хляба да мрем така ли -ебати шибаната държава :mrgreen


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот predat0r » Съб 02 ное 2013 23:19


automan написа:ми това е голяма глупост да не са ми давали те пари да си изкарвам категории и изведнъж край всичко на вятъра и ако с това си вадя и хляба да мрем така ли -ебати шибаната държава :mrgreen

Такова е... Преди няколко години е било даже по лошо докторите са определяли колко време да ти важи медицинското (книжката)... Ако искат 1г... Сега поне няма такова нещо срока си е определен. Валидност 5г.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот automan » Съб 02 ное 2013 23:28


боже, чета и не вярвам на очите си :gruebel сигорно и прегледа се заплаща ,и ако не си от от областния град и трябва и да пътуваш направо не ми се мисли в какъв филм влизаш-е прави са хората , че няма такава държава! а , какъв ли ще е европейският опит там как ли стоят нещата, нали все ни ги дават за пример! :cry


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот brum » Съб 02 ное 2013 23:37


Има някакъв смисъл в тази работа. Като цяло на мен идеята ми изглежда правилна да се минава медицинска комисия за определени случай. Ще ходя тия дни да ги видя.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот icoico » Нед 03 ное 2013 8:47


automan написа:ми това е голяма глупост да не са ми давали те пари да си изкарвам категории и изведнъж край всичко на вятъра и ако с това си вадя и хляба да мрем така ли -ебати шибаната държава :mrgreen

Недей така. Има заболявания, за които медицинска комисия преценява дали е допустимо и безопасно управлението на автомобил и диабетът е едно от тях, особено ако си вадиш хляба с книжката. И европейският опит е такъв. Не говорим за корупцията и дали ако бутнеш на комисията ще те изкара здрав- това е друга тема.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот automan » Нед 03 ное 2013 9:02


ми то има и други заболявания като например високо кръвно. всеки втори е с кръвно ми да вземат да забранят и на тях ,че то читав шофьор няма да остане в тази държава :rolleyes


Потребителски аватар
g3orgiev
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 23 окт 2013 18:55
Автомобил: golf 3
Двигател: ABU 1994
Местоположение: Русе

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот g3orgiev » Нед 03 ное 2013 9:32


Шофьорите в Европа трябва да отговарят на минимални стандарти за физическа и психическа годност, за да получат шофьорска книжка, но правилата в отделните страни са различни. Това ще се промени през 2013 г. с ново европейско законодателство, създаващо единна шофьорска книжка.
Правото на ЕС бе преразгледано, за да могат хората с епилепсия, диабет и други заболявания, които могат да се отразят на шофирането, да продължат да шофират, ако състоянието им може да бъде контролирано.
Професионалните шофьори подлежат на по-строги проверки за физическата и психическата им годност да управляват превозно средство. Новите закони ще изискват те да се подлагат на медицински преглед на всеки пет години.
Което значи ,че трябва да се представиш добре пред комисията! Успех :th_up


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот Благовест » Нед 03 ное 2013 9:35


Ще си вадиш хляба с нещо друго.Но нека не разваляме темата!


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот automan » Нед 03 ное 2013 9:46


не искам да споря с никой само изразявам собственото си мнение!това че човек има дадено заболяване, и му се отнемат права е не демократично и нарушава неговите права! само за последно ще кажа - ми кой ще контролира наркоманите, олигофрените и др. категории лица , и ми интересно как лекарите ще определят дали лицето може да се конттролира само :gruebel имам приятел диабетик международен шофьор , говорили сме на тема дали му пречи заболявеането . казва ми че няма никакви проблеми и му вярвам защото има стаж над 35 г зад волана :rolleyes


Потребителски аватар
Joro_
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 20 сеп 2011 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отнемане на книжка за ПТП?

Мнениеот Joro_ » Нед 03 ное 2013 11:27


Да караш автомобил НЕ Е ПРАВО. Затова има определени изисквания, кара се курс, вадиш си медицинско. Ако не ти пука за другите помисли за себе си. Този път си минал метър и си жив.
На старата работа имах колега с проблем в цветоусещането. Едно RJ-45 не можеше да нареди за лан кабел но имаше книжка и минаваше по втория начин.
А да, блъскал ме е челно автомобил. Караше един дядка с очила като бинокъл. Аз с колело и ОРАНЖЕВА тениска си каран направо по пътя срещу него. На кръстовището той спря и после изведнъж даде газ да си прави ляв завой. Е не беше приятно. Питам го що така а той "Ми не те видях".
За последно ще кажа, че да караш автомобил не е право. В противен случай някой да покаже къде в конституцията е записано това.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта