Месечният доход - отражение на автомобила, който караме...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Комшията
Мнения: 434
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 14:01
Автомобил: Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот Комшията » Нед 10 ное 2013 9:04


Дъртия внасяше 5 години за кола която никога не кара/полски Фиат/ но точно преди 24 г.на този ден нещо се усети и отиде и си изтегли вноската.Тогава се продаваха само в Ст.Загора тези коли,ех разликата тогава беше че ти връщаха парите :mhihi :mhihi та нашата мода за каране на скъпи коли е още от татковото време.




Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот kaiser666 » Нед 10 ное 2013 9:41


Защо месечния доход трябва да е отражение на автомобила, който караме? Шефа ми дълги години караше голф 4 чист дизел 98ма година, а от тази е с Е класа 2012та година, много по-рано можеше да направи подмяната. А обратната крайност се вижда всеки ден с хора, които нямат голям доход, а карат висок клас коли, било то и стари. Не може да се търси такава пропорционалност доход-лайф стайл.
Или всички хора според автора на темата трябва да са рационални същества, максимално оптимизиращи бюджета си, е да ама не са, ако беше толкова елементарно нямаше да има куп науки занимаващи се с подобни проблеми.


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот restless » Нед 10 ное 2013 11:17


това е народопсихология.
В Германия има по-малко % Мерцедеси ... щото са тъпи :)


Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот mk5_gti » Нед 10 ное 2013 14:10


Aprilia написа:
mk5_gti написа:То на нас българите манталитета ни е малко такъв... да имам хубава кола, пък може и да я карам само по-празници. Например моят шеф може да кара каквото си пожелае, но кара Волво комби, което даже няма и вградена навигация. Шефът на една фирма която работи за наща има 2 Ламборджинита, и един път бъзнах моя шеф, че ония има 2 Ламборджинита...отговора на моя шеф беше: Мойта кола си ми върши чудесна работа. А българина ще тегли кредит, утре може да няма какво да яде, но е важно да кара скъпа кола, която ако се счупи ще тегли друг кредит да я прави. В момента карам хубава кола, защото живея в чужбина. Но един ден когато се прибера да живея в България, първото нещо е да си продам колата, защото не мога да я поддържам там, и след това да си купа кола до макс 4 хиляди, която да ми върши работа. Когато бях на 18 карах наще да продадат един паррцел, за да ми купат кола. Така и не се случи, но сега като се сета сам си се смея..

Шефът ти също е рядкост за Италия, знаеш че тука всеки който е видял малко повече лев скача в скъпа кола, манталитета им е същия като нашия. Преди няколко дни имах работа в представителство бмв където току-що беше влязло м3 е46 за продаване с предни дискове като вестник и с накладки на желязо :scare3 (ще кача и снимки като имам малко време) и си говорихме точно по този въпрос, колата е купена нова от Бмв човека е пазарил 1000 вида отсъпки, купил е почти базово М3 и в сервизната книжка има 2 печата на БМВ а колата е на 130 000+++ км, гумите съответно също галоши и се заговорих с един от продавачите който ми е познат и той ми сподели същите впечатления, масово се купуват коли които не могат да се поддържат, влизат по 2-3 пъти в официалния сервиз и после колата почва да се прави на 'шано' места с италиански/испански части и то говорим за скъпички коли не за дачия логан.
Иначе реално погледнато ако следим логиката на темата то почти всеки автомобилист в Европа се надценява (или по-скоро до преди 4-5 години беше така, сега процента е по-малък) като купува кола на лизинг, при заплата 1000-1200 евро в Италия колите които масово се купуват са за около 10к-12к евро процента на тези които плащат кеш е едноцифрено число .... И така като се замисля не знам кое е по-добре дали колата да ти е 3-5 заплати и да си си я платил кеш, или да е 10-12 и да е на лизинг, защото когато колата ти е нова (на 3г извън гаранция, но все още с течащ лизинг) и сгъне маховик за 600 евро +още 500 за труд и освен вноската от 300 евро ти дойде и сметка 1100 евро за ремонт отделно каско +гражданска са поне 150-180 евро на месец и става че този месец трябва по колата да дадеш повече пари от колкото ти е заплатата....
И тука се теглят кредити за коли, ама така по-модерно са наречени лизинг :h020
Не сме само ние, целия свят е в г/д същото положение само размера на финансовата част е различен

Да ти кажа преди 2 години шефа ми си купи къща за 7 цифрена сума, но колата му е най обикновенна. Познавам още двама началници на фирми който единият кара Ауди А3 2004 год., а другият 10 годишно Гранд Чероки. Масово се купуват коли на лизинг, но 10 000 евро не са нещо невъзможно за година.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот H2O » Нед 10 ное 2013 15:15


Aprilia е обобщил настроенията в Европа.Наистина е така!Докато обикалях из нашия континент,научих доста неща!Може би най важното беше да бъда прагматичен,като германците!
Тези 500лв.са силно деформирани в нашето общество :mhihi По законите на математиката(не и акъла на някой)е трудно да притежаваш кола за над 10000лв.Следват законите на парите,че всеки,който печели го прави на гърба на другия.Така че,дами и господа преди да похарчите някакви пари,помислете!
stefan4o темата е супер!Поздрави :wink


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот kris11 » Нед 10 ное 2013 16:50


[quote="Комшията"]Дъртия внасяше 5 години за кола която никога не кара/полски Фиат/ [ /quote]
Баща ти е имал усет за хубав автомобил.Много, много жалко, че не се е сбъднала мечтата му. 16 г. имах такъв с Полонезова ск. кутия. Ех върна ме години години назад


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот stan4o_mc » Нед 10 ное 2013 17:09


Пунктовете за ГТП щяха да изглеждат по различен начин, ако автомобила беше отражение на заплатата...
Карам автомобил струващ по-малко от 2 заплати. Горе-долу там е моята граница за поддръжка, консумативи и такси.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот Matematiks » Нед 10 ное 2013 17:11


radi_nrj написа:Аз да се включа с друга гледна точка, която почти изключва финансовата част. Карам колата, която карам защото точно такава кола искам въпреки, че можеше да взема по-нова и по-скъпа.


И аз така и то същата кола :c020


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот StS » Нед 10 ное 2013 17:50


Smeagol написа:Имаше преди време подобна тема.

От УСА си изградих следната аритметика.

Караш такава кола, която не струва (покупателна цена) повече от 6 твои нетни заплати.

Т.е. имаш доход от 500 лв., караш кола до 3000 лв.

Взимаш 2000 лв., караш кола за до 12 000 лв. и т.н.



Много правилна аритметика! Ако всеки разсъждаваше така , вярваш или не щяхме да живеем в по-добра държава. :win

Българина е масово глупак по отношение на колите си. Не стига, че се надскача, ами и после обгрижва дъртия кош все едно му е дете, същия този кош, който италиянеца е шпорил с масло под минимума, несменяно 5 години, подпирал е на всеки паркинг колите и ги е разбутвал, а тук като му го чукнеш коша и се лее кръв. Тепърва се кара с пълна синтетика за 150 лв кола на 13-15 години.
Тука много се смях щото си е жива истина - по-добре не може да се каже!
:gruebel

Относно колко заплати трябва да струва, въпрос на приоритети. Моята кола ми струва 2 месечни заплати, но не хлопа, не тропа и е в добро състояние. За сметка на това като ми излезе смяна на съединител не го мисля, не пестя 6 месеца, а го сменям. Освен това съм си направил така сметката, че колата не се спира и дали нафтата е скочила с 10 стотинки или не, то ми е все тази.
Според мен 6 месечни заплати са много за кола.

Всеки може да си вземе кола за от 1 до 6 заплати, ама това и коментираме - повече от 6 , особено за БГ е глупост ...

Последна промяна от StS на Нед 10 ное 2013 18:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот Милослав » Нед 10 ное 2013 17:55


Тва ако има кой да навие жена ми на тая аритметика ще се преродя.
Даже бих пробвал да си ударя гъза в тавана.
Ина месечния ти доход няма как да е отражение на автомобила, който караме, а по -скоро обратното.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот IRRITATING » Нед 10 ное 2013 19:38


В България телефона и лаптопа са ни 6 заплати :mhihi У нас няма връзка между дохода ни и автомобила който караме


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот dimovip » Нед 10 ное 2013 20:46


Е как да има, като сме само пирати :11


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот k_garchev » Нед 10 ное 2013 21:23


Преди доста години си купих първата Голф 4-ка,1.6SR Highline!Купих я за 10000 и точно след 2месеца вече ми струваше 13000!Точно половината сума изтеглих на кредит!Другата половина беше от продадения ми голф 2-ка и спестени 3500лв!Тогава давах по 150лв на месец за цигари!Реших да откажа цигарите и да плащам кредита си с тези пари!Кредита ми тогава беше един вид мотивация за да откажа цигарите!Заплатата тогава ми беше 650лв и притежавах Голф 4 за 13000лв!Сега заплатата ми е три пъти по-висока и пак карам Голф 4-ка,но малко по-добра!Но пък и до ден днешен не пуша с изключение на няколко келешки месеца!


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот didoriginal » Нед 10 ное 2013 21:45


Погледнете в колко поста открито се казва - "аз взимам еди-колко-си лв. заплата, но карам евтина кола". Говорехме за манталитет, нали? Някои хора явно имат нужда да доказват/показват положение по един или друг начин, както се видя. За мен "тарикатлъкът" се крие в това човек да не парадира с възможностите си. Тук обсъждаме парадирането чрез покупка на автомобил, а вече се премина и на директно съобщаване на цифри от бележката, на която се подписваме всеки месец.

И за да не бъда много off-topic ще споделя моето виждане по темата. На всички е ясно, че у нас материализмът е достигнал астрономически нива. Фактът, че даден мъж кара Голф 2, а не поне 5-годишно BMW би отблъснало евентуални кандидатки за сърцето му е съвсем истински. :mhihi Лично за мен автомобилът ми се превръща все повече и повече в тежест, отколкото в свобода. Поддръжка, данъци, гориво са само част от минусите. Трафикът стана непоносим, паркирането също вече не е маловажен проблем. Колата все повече и повече се превръща скъп и ненужен лукс, който носи главно ядове, особено в градска среда. Напоследък използвам възможността да НЕ пътувам с него в града и странното е, че доста от пътите стигам хем по-бързо, хем по-спокойно.
Отражение на доходите ми ли? Ако сега трябваше да си търся кола, то цената й определено нямаше да надхвърля себестойността на две мои заплати. Социалният ми статус може да бъде представен по друг начин, ако въобще е нужно.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот Iezekil » Нед 10 ное 2013 21:52


При меен е необходимост,живея в селска среда



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dangala и 52 госта