Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
mbardarev
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 23 окт 2012 20:24
Автомобил:
Двигател:

Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mbardarev » Пон 23 дек 2013 12:58


Здравейте, колеги! Направих клипче да чуете. При натискане на съединителя гъргоренето спира. Предстои смяна на комплект съединител, което значи, че аксиалния лагер ще бъде нов. Според вас може ли това да бъде от лагера на първичния вал.?





Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Странно гъргорене при студен старт

Мнениеот moimoimoi » Пон 23 дек 2013 17:09


същия звук го имам и аз,само че на поло 1.1 92 година е,така я взех колата много не я гледах щото струваше 500 лева,ама вече 7300км няма проблеми


mbardarev
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 23 окт 2012 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mbardarev » Пон 23 дек 2013 17:34


Колата е Ауди А3 2006, 115к.с. бензин. Не знам колега ама шума си е за притеснение. Затова ако някой е имал този проблем нека сподели.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Странно гъргорене при студен старт

Мнениеот agumba » Пон 23 дек 2013 18:19


Звукът не ми харесва, като че ли стърже метал в метал, сякаш някъде се е откъснало някое парче, и се върти някъде вътре! Според мен, не бива да се кара така, карай я в сервиз, да не стане по-лошо!


mbardarev
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 23 окт 2012 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mbardarev » Пон 23 дек 2013 19:53


Колега, ясно, но тъпия звук го прави само като е още студена,като загрее малко и веднага изчезва.Три пъти се опитвам да отида на майстор и докато стигна сичко си е наред - мърка като котка :banghead Даже го записах на клипче, пуснах го на майстора и каза,че трябва да се чуе в сервиза на място, така не може да разбере от къде идва. А лятото изобщо не се появява. Другата седмица предстои смяна на комплект съединител.Дано да изчезне,иначе става лошо ако е по скоростната кутия :scare3


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Странно гъргорене при студен старт

Мнениеот doaiena » Вто 24 дек 2013 11:52


Не бързай да сменяш съединител просто ей така за спорта!
Може някоя ламаринка да опира някъде и като загрее съответно двигателя работи по спокойно и изчезват вибрациите!


mbardarev
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 23 окт 2012 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mbardarev » Вто 24 дек 2013 15:24


Съединителя го сменям,защото буксува и отделя много високо, просто му е дошло времето. Но доста ме притеснява този шум, не знам да не стане по-лошо. :banghead :mrgreen . Много колеги и от форума на Ауди твърдят,че е лагер на първичния вал,не знам каквоо ще излезе. :a045


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот doaiena » Вто 24 дек 2013 17:40


Според мен това е паразитен шум от нещо!
Ако е лагер проблема няма да изчезва след като по загрее двигателя, търси нещо което дрънчи и издава този шум, казваш, че като натиснеш съединителя, шума изчезва, още едно доказателство, че не е лагер!


mbardarev
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 23 окт 2012 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mbardarev » Вто 24 дек 2013 22:18


Колега,дано да си прав! Иначе от как да търся подобен шум. Като почнат съединителя ще се ослушваме и дано го намерим.
Поздрави!


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mupk0 » Сря 25 дек 2013 2:06


Мене и нещо като ролки ми се чуват или ми се пречува.Другото което работи само при студен старт е екологията.Даже ти точно там си навираш камерата..зад колектора една пластмасова прахосмукачка :)


mbardarev
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 23 окт 2012 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mbardarev » Сря 25 дек 2013 12:15


Ще пиша след смяната на съединителя,да споделя какво е станало,надявам се да няма проблем повече.
Поздрави и Весели празници!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот VWGT » Сря 25 дек 2013 19:49


The noise on start up could be the cam chain tensioner, i found this on another vw site:-
MK 5GOLF DRIVER. I've got the exact same problem on my 07 plate 1.6 FSI which I bought last October. Only 20K on the clock and noisy metallic slack-chain sound on startup (worse on a cold start) and low-rev 'stalling' noise accelerating away which clears with higher revs and speed. Just had this in to Hawco VW for a warranty claim (runs out in Apr) and they contacted VW for advice and were told to carry out technical instruction TPI2009810/16 which is:

remove

exhaust front pipe, sump, EGR valve and timing chain cover to;

replace

camshaft positioner (tensioner) and refit the above.

This is a known FSI issue and provided you can pin someone down at your VW garage that has the knowledge, the fact that this is a recognised fault even on low -mileage cars may hopefully work in your favour despite being out of warranty. The positioner is not filling with oil at the correct rate. Unfortunately for me, despite curing this problem (and yes it is still a noisy engine anyway) they have created a louder and more irritating noise from somewhere else in the process and the car is now back in the garage for more work. The TPI described is a minimum of 8 hours work. Also got an annoying underfloor rattle over rough ground at low revs which sounds like it could be fuel line or exhaust heat shield - happy days!


mbardarev
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 23 окт 2012 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mbardarev » Чет 26 дек 2013 10:07


Интерестно,но при мен е по-различно. Този шум го прави когато температурата отвън е под нулата. Миналата седмица като я запалих на -8, се появи за около 2,3 минути и след това изчезна.Тази сутрин я запалих на 2 градуса и всичко си беше наред. Някаква метална пластинка (парче) се "жули" някъде,но един бог знае къде.
Ще пиша веднага като имам резултат!
Весели Празници!


Потребителски аватар
prodrive16v
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 30 дек 2013 13:41
Автомобил: vw golf mk5
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот prodrive16v » Пон 30 дек 2013 16:24


Аз имам голф 5 1.6fsi и имам подобен шум само,че при мене е нещо като равномерно дращене и изчезва като натисна съединителя,също така при първоначално палене докато е студена колата е по притъпен шума а после се усилва като загрее.Един майстор ми каза,че може да е от лагер на първичният вал.Така я карам вече 13 000км и няма никаква промяна...
Колега пиши като отвориш съединителя какво е станало!
Поздрави!


mbardarev
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 23 окт 2012 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi 1.6 FSI - странно гъргорене при студен старт

Мнениеот mbardarev » Сря 01 яну 2014 16:15


Честита нова година!

Колега,не е от съединителя.Пак си го има и не се променя :banghead :mrgreen същото както преди. Като е студена се появява за малко и като поработи изчезва и до там. Не знам дали си струва да се закачи на диагностика,защото не ми се вярва нещо да покаже.Сега ще видя каква ще бъде следващата стъпка,освен да се разглоби кутията и да се сменят лагерите на вала.Не знам :11



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, lubomir911 и 65 госта