Гуми по НЕТ-а

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот morfei1 » Съб 03 апр 2010 19:47


Заничи аз края на миналата зима четох, че това със смъкването на цените от гумаджии - респективно представители се очаква, понеже на пазара се намесели... случайни състезатели като автогуми. Явно нещата не са били само форумен фолклор.

Хубаво е човек да пообиколи на две, три... големи фирми да се види какво се предлага и на каква цена и тогава да си прави сметката.

В момента явно онлайн-сайтовете разчитат на това, че инфото за тя е доста лесно достъпно, а хората нямат време да се разправят и да търсят и са направили така, че хора да си мислят, че при тях нещата излизат по-евтино.

Наскоро гледах, ценова листа на Диана при представител цените бяха доста атрактивни, без да слагам отстъпката която ще ми направят, ако евентуално тръгна да поръчам, четири броя. Безплатен монтаж също :roll:




Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот tisho_psg » Съб 03 апр 2010 20:50


Един написа:
morfei1 написа:И аз това казва, но хората като кажат "големите вносители" и са готови да припаднат от респект. Има си разлика в цените колкото искаш - преди всичко сме в България, после се делят на едри и дребни търговците.

Май само ти припадаш от респект пред "големите вносители".Всеки горе-долу разсъждаващ човей като тръгне да си купува гуми проверява цените в интернет,при голямите вносители,при селските гумаджий който ти толкова обичаш и си купува от където намери за най-изгодно!И винаги при "големите вносители" цените са по-изгодни от тези при малките търговци!


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот Matematiks » Нед 04 апр 2010 8:31


Не се карайте най изгодни са в ибей.Е нема ти ги донесат на врата ще трябва да се потрудиш все пак mhihi


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот milen_1975 » Вто 08 апр 2014 2:21


Да драсна и аз някой ред за онлайн магазините за гуми. :mhihi Има и корктни и доста некоректни спред мен. Взех си на скоро гуми от http://medina-med.com/shop/ понеже гледам, че и там са намалили цените на някой по масови размери гуми с ДОТ 2013. Взех ги през фирмата на брат ми, че да ми свали ДДС-то. Та с намалената цена и минус ДДС мислех, че доста добра цена ще се получи за 4 бр. Поръча ми ги той заедно с другите гуми за служебните автомобили общо 16 броя на цените обявени в сайта. Обаче когато дойде фактурата се оказа, че моя размер гуми е с 3,50 лв отгоре на гума :mhihi , а служебните са с 5 лв отгоре на гума. И както обикновено тъпото обяснение, е че не бил им обновяван сайта скоро. А тия цени понеже ги следя са от месец и нещо, когато всички търговци намалиха цените на летните гуми с ДОТ 2013 :mhihi Дрън-дрън, това е номер на почти всички онлайн магазини за гуми! Не искам да ги изреждам, на някой даже видях, че им се правят и комплименти в темата. Циганията на българина няма равна на себе си. Лъжат най-безобразно, и винаги има прецакани. Защо да не си приберат още 150-200 лв отгоре, под предтекст, че не бил им обновяван сайта и били стари цени, което е ЛЪЖА. Не съм за тия плюс 15 лв който съм дал. Но не съм само аз, а всекидневно десетки като мен се прецакват по този начин. Но тази практика на търговците не се е промненила толкова години, та сега едвали!!! НЕКА ВСЕКИ, КОЙТО СИ ПАЗАРУВА ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ ГУМИ, ДА СЕ ПОИНТЕРЕСУВА ТЕЗИ ЦЕНИ КОИТО СА ОБЯВЕНИ В САЙТА, ДАЛИ СА АКТУАЛНИ! За да не даде 15, 20, 30 или други непредвидени суми отгоре! Извинявам се, ако съм обидил някой БГ търговец!!!


Потребителски аватар
pavlingm
Мнения: 145
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 16:02
Автомобил: VW Golf
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот pavlingm » Вто 08 апр 2014 7:38


Някой взимал ли е от тези? http://www.gumi7.com/
Аз не съм, но като сравнявам цени, винаги гледам там.


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот Теодор » Вто 08 апр 2014 8:18


А какъв е проблема когато цената или ДОТ-а не отговаря на поръчания в сайта просто да откажеш да ги платиш и да ги върнеш :dontknow


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот mrpetrov » Вто 08 апр 2014 9:02


За три поръчки до тук - доволен потребител на Гуми 1.

С уговорката, че за DOT-а трябва да се "ръчкат" по телефона. Понеже Октомври 2012 като поръчах две зимни за вектрата, която карах тогава ми пратиха стари гуми. От тогава насам - като поръчам - звъня по телефона да напомня, че никак не съм доволен на гуми със стар DOT - и ефект има - за пасата, и зимните от миналата година, и летните от тази - ми ги пратиха на по няма и месец от как са излезли от завода...


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот radi_nrj » Вто 08 апр 2014 11:07


Сега направих една рекапитулация. От октомври 2011-да до сега, за 5 комплета гуми купени на обща стойност 2261,92лв от http://www.avtogumi.bg/ нямам нито една забележка. За сега...

Последна промяна от radi_nrj на Вто 08 апр 2014 15:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот milen_1975 » Вто 08 апр 2014 11:52


Дразни ме това, че големи фирми в бранша с гуми в България се правят на "цигани". Гледат по всевъзможен начина да измъкнат на купувача задължително някой лев отгоре. Ако доставката е безплатна демек.....то тези пари даже и отгоре си ги прибират, по този начин! Изпращат ти фактура с по висока цена на гумите от обявената в сайта :mhihi . Ако не си обновяват сайтовете в сезона на най-голямото търсене на гуми, кога го обновяват? За Коледа, за Великден, за 8-ми март, за Гергьовден, за 1-ви юни, за първия учебен ден.....??? :mhihi


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот dobrin » Вто 08 апр 2014 13:34


radi_nrj написа:Сега направих една рекапитулация. От октомври 2011-да до сега, за 5 комплета гуми на обща стойност 2261,92лв от http://www.avtogumi.bg/ нямам нито една забележка. За сега...

При условие, че са партньори на клуба, е нормално човек да им има малко повече доверие от на останалите.
Аз също съм купувал от тях и съм без абсолютно никаква забележка, дори напротив - доволен съм много.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот Един » Вто 08 апр 2014 18:13


milen_1975 написа:Да драсна и аз някой ред за онлайн магазините за гуми. :mhihi Има и корктни и доста некоректни спред мен. Взех си на скоро гуми от http://medina-med.com/shop/ понеже гледам, че и там са намалили цените на някой по масови размери гуми с ДОТ 2013. Взех ги през фирмата на брат ми, че да ми свали ДДС-то. Та с намалената цена и минус ДДС мислех, че доста добра цена ще се получи за 4 бр. Поръча ми ги той заедно с другите гуми за служебните автомобили общо 16 броя на цените обявени в сайта. Обаче когато дойде фактурата се оказа, че моя размер гуми е с 3,50 лв отгоре на гума :mhihi , а служебните са с 5 лв отгоре на гума. И както обикновено тъпото обяснение, е че не бил им обновяван сайта скоро. А тия цени понеже ги следя са от месец и нещо, когато всички търговци намалиха цените на летните гуми с ДОТ 2013 :mhihi Дрън-дрън, това е номер на почти всички онлайн магазини за гуми! Не искам да ги изреждам, на някой даже видях, че им се правят и комплименти в темата. Циганията на българина няма равна на себе си. Лъжат най-безобразно, и винаги има прецакани. Защо да не си приберат още 150-200 лв отгоре, под предтекст, че не бил им обновяван сайта и били стари цени, което е ЛЪЖА. Не съм за тия плюс 15 лв който съм дал. Но не съм само аз, а всекидневно десетки като мен се прецакват по този начин. Но тази практика на търговците не се е промненила толкова години, та сега едвали!!! НЕКА ВСЕКИ, КОЙТО СИ ПАЗАРУВА ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ ГУМИ, ДА СЕ ПОИНТЕРЕСУВА ТЕЗИ ЦЕНИ КОИТО СА ОБЯВЕНИ В САЙТА, ДАЛИ СА АКТУАЛНИ! За да не даде 15, 20, 30 или други непредвидени суми отгоре! Извинявам се, ако съм обидил някой БГ търговец!!!

Само да ти поясня, че Медина Мед са един от вносителите на гуми. Това, че имат онлайн каталог не значи, че са "онлайн магазин" в смисъл - основна дейност. Просто внасят и продават, а това, че са обявили и в интернет някакви ценоразписи е подробност. Аз не мога да разбера как може онлайн магазин да ти напише "Купи", "Плащане", цени, сметки и накрая да ти сервират друга цена. Плащането дали е по банка или с наложен платеж е все едно - във всеки случай ще разбереш колко пари трябва да дадеш преди да си ги дал и съответно да им кажеш да си гледат работата след като не са си обновили (уж) цените. На КЗП писа ли? Защото има като за тях работа.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот milen_1975 » Сря 09 апр 2014 2:01


Прав си колега, че можех да им дам червен картон и да откаже гумите. Но като повечето нас българи си затворих очите и си казах и с + 15, и с – 15 лв няма нито да обеднея нито да забогатея. После ме хвана яд, че по-такъв евтин начин лъжат клиентите си. Говорих с други хора поръчвали през други таква познати и известни фирми, като Медина Мед, излизащи със същия "курвенски" номер за необновения сайт :mhihi Купих ги през фирма без ДДС. Взеха ми ги заедно със гумите за служебните коли. Правех си сметка да платя крайна цена за гума без ДДС 85,20 лв, но платих в крайна сметка по 88,70 лв на бройка :mhihi Гумите вече са на лице и утре ги слагам. Има обаче и плюс. Очаквах да са с ДОТ от 2013 год, а те дойдоха с ДОТ 0114 :th_up Не съм звънял на никой, и няма да звъня но просто споделям впечетление от този вид пазаруване през нета!


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот plamikcho » Сря 09 апр 2014 10:26


Миналата година (октомври) купих 2 зимни гуми от Медина мед (Континентал 850). ДОТ-а беше съвсем пресен, пратиха ги много бързо и разлика в цената нямаше. Ако ми бяха врътнали номера с по-високата цена, щях да ги откажа. В крайна сметка аз съм се съгласил да купя гумите на цената, обявена от тях на сайта им в някакъв момент и не ме интересува, че не са го актуализирали или че не знам си какво е станало, което е променило цената. След като не са спазили условията, съм в пълното си право да откажа покупката. Мисля, че един търговец, който е истински такъв (издържа се именно от търговия, а не от някакви други дейности да не ги споменавам), трябва да е коректен и да уважава клиента, ако смята да остане в този бизнес.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот Един » Сря 09 апр 2014 18:08


Достатъчно е 2-3 клиента да им върнат гумите, да си платят куриера в двете посоки и набързо ще си прегледат актуалността на ценоразписа. То разбирам да е 1-2лв разликата.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Гуми по НЕТ-а

Мнениеот milen_1975 » Сря 09 апр 2014 21:46


Те много добре си знаят цените, кой са актуални и кои не. Това си е просто номер на повечето такива търговци, особено ако пазаруват други фирми от тях на по едро! Ако мине номера, мине :mhihi :th_up



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта