масло и консумативи - от Порше или друг доставчик?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

масло и консумативи - от Порше или друг доставчик?

Мнениеот ФСБ » Сря 24 сеп 2014 13:53


Здравейте! Имам следния въпрос, тъй като тази година ще сменям за първи път маслото извън Порше Изток, се чудех консумативите, които трябва да сменя - въздушен, маслен, поленов и горивен филтър, дали е по-добре да ги закупя оригинални от Порще Изток и да дам да ми ги сменят там, където ще сменям или няма значение откъде ги купувам и мога да ги взема и на мястото, където сменям маслото? Не съм наясно дали има разлика в тези консумативи като при частите и дали и те се делят на оригинални и куча марка? За маслото не питам, защото съм намерил откъде да си купя читаво... Ако има някакво значение, колата е пасат В6, 2007г, 96000км..




Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: масло и консумативи - от Порше или друг доставчик?

Мнениеот Stif » Сря 24 сеп 2014 18:17


Същите филтри можеш да вземеш от Еуратек/оригинални,за Шкода са същите,но са с 20% по евтини от Порше/.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: масло и консумативи - от Порше или друг доставчик?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 24 сеп 2014 20:06


Качествени консумативи от немски производители можеш да си закупиш от много места. Специално за филтрите, цените са 2 до 3 пъти по-ниски отколкото в Порше. Аз лично повече няма да пазарувам от тези оригинални части на безумни цени. :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19728
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: масло и консумативи - от Порше или друг доставчик?

Мнениеот Vlad777 » Сря 24 сеп 2014 20:38


Кеф ти MAHLE, кеф ти HENGST - и двете марки са реномирани и с безкомпромисно качество и най-вероятно точно тези две марки се пакетират като оригинални части, които се купуват от Порше БГ.

Ето пример какво ще ти струват филтрите на MAHLE за 2.0 TDI 140 к.с.:
OX 188D MAHLE ORIGINAL маслен филтър 14.40
LX 1211 MAHLE ORIGINAL въздушен филтър 23.70
KX 220D MAHLE ORIGINAL горивен филтър 52.80
LAK 181 MAHLE ORIGINAL филтър купе 28.80

Общо: 120 лв

Като сметнеш и 25% отстъпка, която може да ползваш през форумния магазин общо ще ти излезе около 90 лв. Предполагам, че цената на същите тези части в Порше е поне 3 пъти по-висока.

Естествено можеш да заложиш и на доста по-евтини марки и същите части да ти струват дори под 50 лв.


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: масло и консумативи - от Порше или друг доставчик?

Мнениеот ФСБ » Чет 25 сеп 2014 7:59


Благодаря за коментарите, много ми помогнахте, мисля да се спра на препоръката на Влад777, изглежда ми добра комбинация качество-цена... В порше цялата смяна плюс маслото щеше да ми излезне малко над 400 лв.... а сега предполагам около 200-250


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: масло и консумативи - от Порше или друг доставчик?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 25 сеп 2014 15:05


Vlad777 написа:Кеф ти MAHLE, кеф ти HENGST - и двете марки са реномирани и с безкомпромисно качество

Потвърждавам казаното от Владо. Само на опаковките на тези 2 марки пише Original Equipment Quality.
За съжаление все още има заблудени душици, които си мислят, че оригиналните резервни части са нещо необикновено и нямат по-евтини аналози по качество. :eek
Дори на човек с що-годе нормално мислене трябва да му е прекрасно ясно с какви средства се строят и поддържат лъскавите шоурумове и сервизи на официалните вносители, високите заплати на "костюмарите" и лъскавите нови служебни коли.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, lubomir911, nikmar, padrino и 48 госта