Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот Bai Sando » Чет 16 окт 2014 21:30


Ок.Утре ще мина през нашия да си харесам едни,че кауфландските взеха да се предават :biggrin




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 17 окт 2014 8:13


samo_pechka написа: ... мога ли да свържа паралелно два акумулатора на такова импулсно зарядно ? Ще пречи ли да са с различен капацитет ? ...


Ако има 24Волта, по-добре да ги вържеш последователно. Особено ако са с еднакъв капацитет, или имат неголяма разлика. По този начин знаеш, че ги зареждаш и двата с един и същи ток. Ако са паралелно, всеки и дърпа колкото му трябва, и могат да претоварят зарядното, или да текат изравнителни токове между тях.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот milmar » Пет 17 окт 2014 9:25


KingoftheROAD написа:
samo_pechka написа: ... мога ли да свържа паралелно два акумулатора на такова импулсно зарядно ? Ще пречи ли да са с различен капацитет ? ...


Ако има 24Волта, по-добре да ги вържеш последователно. ....

Аз мога да намеря кусур и на този вариант:
Представи си че включваш 2 акумулатора- единия ти е новия и здрав акумулатор, а другия е стария. А сега си представи, че стария има окъсила клетка. При заряд на 24V следва презаряд, кипене и дефектиране на новия акумулатор.
В подобен случай, при паралелно включване няма да има проблем за здравия акумулатор, просто няма да се зареди, заради окъсилата клетка на другия. Но това лесно ще се установи - по волтметра (трудно ще достигне 14,4V), или по кипенето на дефектния акумулатор, понеже останалите му 5 клетки ще се презареждат.

Освен това, дори и да имаш два акумулатора с абсолютно еднакав капацитет (което е невъзможно), при слагането им на зарядното, те не стартират от еднакво ниво на разряд. Единия е разреден повече, другия - по-малко. Може да се предполага еднакъв разряд само ако и се ползват така последователно за 24V. А понеже токът е еднакъв (общ, един и същ) ще дойде момент по-малко разредения да се зареди и да започне да се презарежда за сметка на другия.


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот vladovelin » Пет 17 окт 2014 12:44


Днес минах през Лидъл - имаше само 6v зарядни по 33лв. Имаше и компресорчета , но не ми вдъхнаха доверие.


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот Съмнителният » Пет 17 окт 2014 12:45


Зарядните или компресорите?


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот ivo_555 » Пет 17 окт 2014 14:02


vladovelin написа:Днес минах през Лидъл - имаше само 6v зарядни по 33лв. Имаше и компресорчета , но не ми вдъхнаха доверие.


Колега, зарядните работят и на 12 волта, просто на кутията има надпис 6v,а вместо 12, има картинка на мотоциклет, кола и снежинка, дано не те е подвело това , че е само за 6 волта,!

Иначе аз 2-3 промоции подред не мога да се вредя, този път пък имаше поне 50 броя, но това още първия ден по обяд, после може и да свършват.


coolsat
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 28 окт 2014 18:11
Автомобил: VW-4 VW-6
Двигател: 1999 2012
Местоположение: Русе

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот coolsat » Вто 28 окт 2014 18:21


Колеги здравейте.
Тези дни купих едно импулсно зарядно за зареждане на акумулатор ето такова Изображение
Честно казано не съм очарован, понеже сложих да заредя един акумулатор който не съм бутвал от една година.
Като цяло той си е ок, не е загинал на 3-4години е.Та така , закачих му зарядното на програмата за автомобил и го зарежда точно 5 мин. и спря, което за мен е меко казано несериозно.Просто не вярвам за една година стоене и след 5 мин заряд да го покаже като зареден.Някакви идеи?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот milmar » Вто 28 окт 2014 23:31


За мен има точно два варианта, като ще ги дам подредени по вероятност според мен:
1. Зарядното си работи перфектно. Акумулаторът е имал нужда само от толкова, защото просто е загубил капацитета си. С други думи обиждаш зарядното с този акумулатор :mrgreen .
2. Зарядното не работи адекватно, малко вероятно чак пък до толкова да не работи, но не е невъзможно.

Много лесно ще разбереш пак по два варианта:
1. Вземаш волтметър и гледаш какви напрежение поддържа зарядното преди да изключи. В зависимост от режима може да държи около 14.4-14.5V, но може и да достига 15V и малко повече в режим на бърз заряд ако има такава опция. Това е когато акумулаторът е почти зареден, но преди да спре заряда.
2. Слизаш до колата (която е с друг акумулатор), даваш на контакт, включваш фаровете на дълги и перката на вентилатора на парното до край, подгрев на задното стъкло и оставяш така 15 мин, без да си запалил разбира се. И пак на зарядното.

Колегата си е колега още от първото си мнение :Mr Green Fun , добре дошъл във форума колега!


coolsat
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 28 окт 2014 18:11
Автомобил: VW-4 VW-6
Двигател: 1999 2012
Местоположение: Русе

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот coolsat » Сря 29 окт 2014 17:27


Ами колега съм, как да не съм колко VW съм сменил, ама не е там въпроса.Тоя тип зарядни за мен са повече с поддържаща функция отколкото зареждаща.По никакъв начин не мога да сравня това устройство с моето от далечното минало ,Пернишко ли е какво е не мога го разчета, ама вади си 18-19V напрежение, та викам да се осъвременя и аз със нещо което да изключва автоматично когато се зареди пустия му акумулатор, ама нейсе.Днес се наиграх още веднъж като си купих друго "автоматино" от МЕТРО на примоция 35лв.Ето тук:http://www.sandkltd.com/%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0/52408-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-5%D0%B0-230v-65w.htmlПълно разочарование след като замерих 11.2V на празен ход и газ обратно към Метро-то, от където ми го замениха с друго показвайки на мултицета 14,4V.Слагам го на 3 акумулатора стрелката за Ампеража-не мръдва,не зарежда ама хич, покзва че набива ток с мултицета на празен ход (след като махна клемите от акумулатора) и викам да го отворя, а вътре трафа какво да кажа...малък ,смешен ..отчайващо, кабелчета дебели колкото косъм....изобщо пълна трагедия.Та поне някой да даде съвет за зарядно,автоматично с първоначален оптимален заряд както си трябва да е, че без коси останах.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4320
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот tdi fen » Сря 29 окт 2014 18:05




coolsat
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 28 окт 2014 18:11
Автомобил: VW-4 VW-6
Двигател: 1999 2012
Местоположение: Русе

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот coolsat » Сря 29 окт 2014 18:13




Дълбоко се съмнявам да е по различно от "лидълските".
Бял чел добри отзиви за "FERM", мисля че са холандски..но определено ми трябва нещо което да "тежи".
Тези кутиики са си гола вода от всякъде....


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот kris11 » Сря 29 окт 2014 18:45


ами намери си 1 траф поне 150 Вт с изходно напрежение 18,5-19 в и си ти с малко труд.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот joro_kem » Сря 29 окт 2014 18:45


за CTEK има много писано, вкл. и в тази тема - реномиран производител със сериозна продукция. ако търсиш "тежко" зарядно, то Дечев Електрик са твоите хора, ма ша тряя да заделиш 200-400 лв, в зависимост от модела, колега.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот fox_vt » Сря 29 окт 2014 19:05


coolsat написа:Ами колега съм, как да не съм колко VW съм сменил, ама не е там въпроса.Тоя тип зарядни за мен са повече с поддържаща функция отколкото зареждаща.По никакъв начин не мога да сравня това устройство с моето от далечното минало ,Пернишко ли е какво е не мога го разчета, ама вади си 18-19V напрежение, та викам да се осъвременя и аз със нещо което да изключва автоматично когато се зареди пустия му акумулатор, ама нейсе...



Това е зарядното колега Зарядноза смешни пари получаваш зарядно за всички видове батерии.Макс до 5А заряден ток напълно автоматично работи безотказно.Ще трябва да си намериш адаптер за него 12 волта 5А.Примерно това Адаптер

Можеш да си вземеш и зарядно с вграден захранващ блок като това Цък


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4320
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот tdi fen » Сря 29 окт 2014 19:43


cetek е един от най-реномираните производители на зарядни и аз имам такова мога да потвърдя че е много добро



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous и 38 госта