Дзи автокаско не плащат

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот Vlad777 » Вто 14 юли 2015 10:55


Намери си читав брокер, който да се разправя с подобни бумажщини и да следи какво се пише при описи и щети :c020 За описаните проблеми можеш да се сърдиш единствено и само на обелсия тарикат, с който си се захванал :c020




trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот trv » Вто 14 юли 2015 11:03


Влад, остави го Тариката. И аз приключх с него. Не мога да комуникирам с лъжци. А и нямам време да се надлъгвам повече. Читав брокер няма от къде за сега.
Сега ме касаят горните въпроси.
Всъщност при служителят в ДЗИ останаха 3 еднакви документа за едно и също нещо с разлика в описа на щетите-количество и качество.
Първият е с по предна дата, вторият и третият с вчерашна.

Не ми е ясно дали е унищожил предходните два документа или са налични в досието на щетата.


trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот trv » Вто 04 авг 2015 15:34


Намерих в нета някой интересни факти за ДЗИ и другите подобни. Поне за мен са новост. Въпреки че в общите им условия можеби са написани.
Моите убави брокери са пропуснал да ми ги споменат.

Важното е че Аз сам се оправих с ДЗИ и няма да съм капо. А и им заложих една лека веселба за капак, продиктувана от техните тарикатлъкщини с Ексела при писане на щетите. Финансовият надзор ще се заиграе с тях за по интересно. Ма нека е забавно с ДЗИ ! :Mr Green Fun

Цитат от http://hardwarebg.com/forum

Днес ходих да се разправям със застрахователи, заради щети по автомобила и дочух, че масово се променят условията по договорите.
Някои са вдигнали процентите за определени модели/марки автомобили.
Някои са въвели самоучастие за всяка следваща щета.

За ДЗИ са в сила нови правила, за щети на паркинг от неизвестно лице и без протокол от КАТ - покриват само до 10% от стойноста на застраховката на автомобила. Това ще доведе до голямо чакане на дежурните катаджии, ако автомобила ти е застрахован в границата 7-15 хил. лв. Излиза че средната класа пак отнася промените най-много, а за тези със скъпите коли и тези без застраховки им е все едно дали ще си пазят колите. При средна цена за боядисване на детайл от 180 лв., една стружка от пирон през 2 калника и 2 врати, ти изяжда каското, ако не минеш през районното да пуснеш жалба. А който е ходил да пуска жалба знае, че това отнема цял ден, дори и повече.
Относно гражданската отговорност съм забелязал, че преди нова година се пускат може би платени интервюта за това, как са нараснали парите които са платени за щети и как сега трябва да включат "Зелена карта" задължително за страните за които не е нужна такава?!
Споделете и ваши случки, за да се избегне рутинното подписване на новите правила, тъй като ако не питаш или не четеш, никой не те осведомява, а се чака пак на приципа - Който се прецакал - да е чел!

---------------------------

ДЗИ завлича шофьори
Компанията върти трикове, за да не плаща обезщетения

Да те пратят за зелен хайвер. Това е любимият спорт на застрахователната компания ДЗИ. Съдилищата са пълни с жалби на нейни клиенти, които са били изиграни и не са получили обезщетения по сключените застраховки "Каско".
"Прецакаха ме. От февруари 2008 г. чакам да получа обезщетението си за катастрофа. Цяла година ме размотават. ДЗИ просто се гаври с хората и се надява, че няма да я съдят. Само че този път не са попаднали на човека". Това разказва 28-годишният плевенчанин Камен Горанов. Той е гневен не само заради парите, които трябва да получи заради изгорелия си джип "Тойота Ландроувър", а и заради липсата на справедливост.
В студената февруарска нощ Камен и баща му се прибират към Плевен. На пътя между селата Подем и Комарово се разминават с лада. Незнайно защо лекият автомобил преминава в насрещното платно и ги удря. От сблъсъка лекият автомобил се запалва. Огънят обхваща и джипа, който изгаря напълно. Баща и син стоят и се чудят на абсурдите - първо, мощният джип е ударен от старо съветско возило. След това огънят от ладата го унищожава. "Безсмислено беше да правим нещо, всичко стана толкова бързо, бяхме в шок", разказва Камен.
По-късно застрахователите от ДЗИ - "Общо застраховане", започват продължително разследване, за да се установи кой е виновен. То показва, че това е водачът на ладата. Въпреки това застрахователите отказват да платят. Според писмо, изпратено на Камен Горанов, мотивът е класически - фактологията, декларирана пред застрахователя, не съответства на реалната случка. С тази неясна фраза застрахователят фактически обявява, че смята случката за измама. Камен Горанов обаче завежда дело и си търси застраховката от 100 000 лв. "Нямат много варианти да не ни изплатят сумата, но вече като приспаднем овехтяването от миналата година досега", коментира Горанов.
Софиянецът Владимир Христов също е сред хората, които имат печален опит с ДЗИ. Застрахователите на два пъти вече отказват да му изплатят калник и откраднати гуми. "В компанията работят аматьори - лелки, които бъкел не разбират от автомобили", казва той.
Всъщност трикът с "несъответствието" е станал политика на компанията. "Това е една от разпространените схеми в ДЗИ, с които компанията се измъква от задължението да плати обезщетение", разказа вчера за "Стандарт" Петя Цочева. Пловдивчанката доскоро е работила в ДЗИ. Шефовете в компанията всъщност толерират отказите. Философията им е проста - отказваме 90 на сто от случаите и спестяваме парите. Дори 5 или 10 на сто да ги съдят, пак ще са на печалба, разказва Цочева. В ДЗИ разчитали на бедността на народа и липсата на пари за завеждане на искове и за плащане на държавната такса. ДЗИ са шампиони в отказите на обезщетение, твърди адвокатката.
Данните от комисията за финансов надзор показват, че ДЗИ - "Общо застраховане", е един от най-лошите платци на обезщетения вследствие на настъпили застрахователни събития, като процентът на изплатените щети е под 50.
Димитър ИЛИЕВ

Днес ходих да се разправям със застрахователи, заради щети по автомобила и дочух, че масово се променят условията по договорите.
Някои са вдигнали процентите за определени модели/марки автомобили.
Някои са въвели самоучастие за всяка следваща щета.

----------------------

http://www.blitz.bg/article/9450


Jijo_M
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот Jijo_M » Пет 21 авг 2015 16:34


То и да подадеш жалба в районното ако не установят извършителя пак важат горните условия. И аз бях уведомен, че имам право на две събития без виновно лице в рамките на една полица като всяко от тях е в размер на максимум 10% от застрахователната стойност на автомобила. Ми то все едно нямам Каско ако катастрофирам самостоятелно и колата е тоталка ще ми дадат 10% от стойността ѝ което е нищо. Дали и при другите компании вече е така?


trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот trv » Пет 21 авг 2015 18:22


Определено застрахователите се подиграват с нас ! Файда от подобен род застраховки имат корпоративните фирми, собствениците на скъпите возила и вътрешните хора.


Потребителски аватар
petar.venelinov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 21 яну 2016 19:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот petar.venelinov » Сря 28 сеп 2016 14:36


От това подобие ДЗИ по-голям цирк няма! Днес ми обясниха ,че няма да ми изплатят обезщетение по щета, защото след сключване на анекс към договор за автокаско е трябвало да мина на оглед, за който никой нищо не спомена! След сключването на въпросния анекс когато попитах застрахователя това ли всичко ми отговориха с ДА!!! Действително след като прочетох въпросния анекс има такова условие. Ок грешката е моя. Но...........защо тогава след като застраховката е невалидна ми взеха още две вноски без да кажат нещо за въпросния оглед?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот Vlad777 » Сря 28 сеп 2016 14:58


Всички застрахователни компании си събират вноските, независимо дали си спазил общите условия.

Това не е единичен случай и не касае само ДЗИ. Където и да отидеш - все така ще е. Даже и по-зле ;)

Въпросът е, дали след като са взели вноската, това означава, че са признали валидността. но за това трябва адвокат да каже.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот Spas » Сря 28 сеп 2016 15:55


petar.venelinov написа:От това подобие ДЗИ по-голям цирк няма! Днес ми обясниха ,че няма да ми изплатят обезщетение по щета, защото след сключване на анекс към договор за автокаско е трябвало да мина на оглед, за който никой нищо не спомена! След сключването на въпросния анекс когато попитах застрахователя това ли всичко ми отговориха с ДА!!! Действително след като прочетох въпросния анекс има такова условие. Ок грешката е моя. Но...........защо тогава след като застраховката е невалидна ми взеха още две вноски без да кажат нещо за въпросния оглед?



Tи си си виновен в случая...и за какво е бил тоя анекс? Прехвърлил си каско ли? И сам си си и написал, да грешката е твоя. :th_up


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот $100 » Сря 28 сеп 2016 19:44


niki1_j написа:Аз 4 години бях в ДЗИ и бях пре доволен. След последния пецедент обаче смених с Булстрад. За съжаление обаче само ДЗИ предлагат довеерен сервиз за коли над 13 год.

При мен проблема беше не в ДЗИ като компания, а оторизираният им сервиз. Объркаха ми цвета и за да го оправят боядисаха останалите елементи. Писах възраения, жалби ала бала ... колат ми остана далматинец. Сега ще има цялостно на есен :(

Че какво ги хвалиш тогава с доверения им сервиз? Доверен е на тях, за теб е недоверен сервиз :)


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот bobocamaro » Сря 01 фев 2017 10:01


ДЗИ не плащат.
ДЗИ отказаха претенция по щета за спукано челно стъкло, най-резонен камък изхвърлен от камион.
На седем годишна кола, с всички възможни екстри и права по полица каско.
ДЗИ не вдигат телефони, служителите им са нагли, арогантни, бекове и бекици - конкретно в новата им оглеждачница, на околовръстното.
тагове:
Не застраховайте в ДЗИ.
Не сключвайте полици в ДЗИ.
ДЗИ не плащат.
ДЗИ проблем.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Дзи автокаско не плащат

Мнениеот Mishonti » Сря 01 фев 2017 11:06


Аз сега съм към ДЗИ. Регистрирах си щетите и утре ми приемат колата за боя. Нямах проблеми никакви, и съм към ДЗИ защото майка ми 3-4 години е там и никога не са и отказвали да и оправят щета по колата. Отделно имам и приятел, на който всичките му коли са застраховани на същото място и е доволен.

Но пък мога да напиша за доста некоректни други застрахователи, просто не в тази тема.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта