Трябва ли да поскъпнат винетките?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Трябва ли да поскъпнат винетките?

Да, стига да знам че парите отиват по предназначение
38
19%
Да, по-добре да давам още 70 лв отколкото да правя очакване всяка година
3
2%
Не, защото не знам къде отиват парите
100
51%
Не, много са скъпи тия винетки
46
23%
Не знам
1
1%
Не ме интересува, аз винетка не слагам
2
1%
Друго
6
3%
 
Общо гласове: 196
Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот Spas » Чет 12 ное 2015 10:24


stefarata написа:Това с винетките е абсурдно. Защо няма референдум по този въпрос, да се види какво ще рече народът?
Колегата малко над мен е прав. Всеки пътуващ по родните пътища е псувал не веднъж , забивайки колата си в поредната яма, но този път не е имал късмета да се отърве само с псуване и нерви, а я с гума, я с джанта, я с двете.
За пример , пътят от Монтана за плевен през Кнежа и Бяла Слатина преди 2 години беше в ужасно състояние. Въпреки това винетка за него се изисква. Сега не знам как е , дали е ремонтиран. Такива дупки като тази от линка бяха основна част от платното. И, за съжаление, повечето доста дълбоки. Знам го от личен опит, защото направих джанта и гума на мекици при скорост около 30 км/ч. И си имах винетка :death https://www.google.bg/maps/@43.4838649,24.0139885,3a,49.8y,115.19h,58.39t/am=t/data=!3m6!1e1!3m4!1sF85jMgS0auS84w6uW8isag!2e0!7i13312!8i6656


Референдум? Сериозно ли? Ти знаеш ли колко струва един референдум и после колко ще станат винетките? :mhihi




Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот jabre » Чет 12 ное 2015 10:31


Не е добро що е поскъпо, ама по добре е така с винетки, платиш и караш цяла година, при нас едном до Белград и назад и платиш като винетка. А каде е още цяла година каране....


vgmve
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 04 май 2009 0:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот vgmve » Чет 12 ное 2015 14:54


Като направят ТОЛ-а, ще плащаме още повече, ако щете ми вярвайте :) Ей тогава ще се строят ударно кабинки във всяко село.
Ама мен лично ме дразнят тарикати с менте винетки. Отива и купува ментето, пълни джоба на някой тарикат. На другата година АПИ вдига стикера, защото не може да събере пари. Въпросният печатар на стикери си купува нова кола с парите от стикерите, а тоя потребител се чуди, защо му вдигат винетката, че даже и ментето вдигнали, ама пак си купува менте и се мисли за по-тарикат от всички други. Всички сме най-тарикати :)
Или тези които имат 5 коли и 1 мобилна винетка :) Големи тарикати, купил 5 бараки, всичките с неплатени данъци за 10 години назад, без прехвърляне, даже и граждански нямат и върти 1 стикер според зависи, в някой случей и стикера се оказва менте :)
АПИ е за сопа... какви са тия стикери? Целият ми джам е в стикери. Да я направят електронна, като те спрат, удрят на мишинката номера на автомобила и ти излиза всичко... платен данък, преглед, гражданска, винетка! Ако не излиза, а си платил, имаш си фактура, касов бон и си предявяваш претенция пред оргганите.
В румънско е така, плащаш, регистрират ти номера и караш, отделно ти дават касов бон и фактура. В Словения е стикер, с някаква холограма и има камери, който следят джамовете за стикерите... нямаш стикер - гориш, или те настигат или ти пращат снимка.
Вижте какво каза сръбският колега, въдбъж излезеш и платиш като за винетка, а после те чака цяла година. Ей тва е ТОЛ-а. Всяко село с бутка, а не трябва да е така прост пример... От Нови пазар до Шумен, коя магистрала хвана и нужно ли е пътя там да е платен?


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот goro21 » Чет 12 ное 2015 15:26


Те още малко часни пътища ще направят или ще ги раздадат на концесия хващам някой по оборотен път ремонтирам го и после 10 год само смуча от тол-таксите :)


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот Spas » Чет 12 ное 2015 16:12


Аз предпочитам да има ТОЛ-такси, по-евтини винетки и съответно по-малко коли по магистралите. Ако има ТОЛ-такса по Тракия, например и има дупки, пукаш гума, всичко става много по-лесно, който събира паричките, той се грижи. Концесия за поддръжка и стопанисване, мисля, че ще е в по-добро състояние от сега. Или се надявам да е така.


vgmve
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 04 май 2009 0:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот vgmve » Чет 12 ное 2015 17:10


Spas написа:Аз предпочитам да има ТОЛ-такси, по-евтини винетки и съответно по-малко коли по магистралите. Ако има ТОЛ-такса по Тракия, например и има дупки, пукаш гума, всичко става много по-лесно, който събира паричките, той се грижи. Концесия за поддръжка и стопанисване, мисля, че ще е в по-добро състояние от сега. Или се надявам да е така.

Тотално си объркал положението :) Поне според мен де. Но в тона на дискусията те призовавам да помислиш, кое приватизирано предприятие е заработило читаво :). Иначе казано, не дай си боже пътя да стане частен... то той ще бъде продаден на "батко" за 2 лева, като в договора изрично е опоменато, че той не носи отговорност за нищо:) Следователно таксите ще са скъпи, а ремонтите никакви. Както винаги става в родината :)
Това е като сините зони, всяка година ги раздуват с нови цветове, а парите потъват. Единствената разлика е че са платени и пак няма място за паркиране. Отделно са увеличават стикерите, инвалидите и подобни, а простия човечец плаща :)


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот Spas » Чет 12 ное 2015 17:45


Не съм се объркал, надявам се нещата да тръгнат нормално. Иска ми се да се случат нещата и съм позитивен. Ти мислиш много негативно...така няма да стане :)


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот hooligans » Чет 12 ное 2015 18:38


Колегата бърка приватизация с концесия. :a045


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот agumba » Чет 12 ное 2015 18:56


Да я направят електронна, като те спрат, удрят на мишинката номера на автомобила и ти излиза всичко... платен данък, преглед, гражданска, винетка!


Ами, ако си продал колата на човек от друга област, и предстои смяна на номерата, какво следва, плащане на нови такси и застраховки ли? Много умно, няма що...


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот fox_vt » Чет 12 ное 2015 21:15


В Гърция нали е с тол такси на магистралите,всяка част всеки сегмент е даден на концесия.Частника го ползва еди колко си години и после отива към държавата.И всеки си определя сам таксата,според дължината и качеството на пътя.От кулата до коринтос почти най долу 25 евро тол такси 700 км магистрала,скъпо ли е?Ако ще пътуваш постоянно електронна карта чип ли е и даже и не намаляш на бариерите веднага те засича и вдига.Колко пари е незнам.Ако не искаш да даваш пари минаваш по второстепения път.Аз нали съм тарикат българин с главно Б първия път задавам на навигацията път без такси :dummy Знаете ли какво е да минаваш през Олимп през ноща за първи път сам самин :banghead Ако се беше строшила бангията щяха да ме намерят след месец :mhihi Обаче пътя чудо няма дупки на всеки завой табели стрелки маркировка,където има възможност минава в трилентов абе по добър от нашата магистрала.Но това в България никога няма да стане.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот forski » Чет 12 ное 2015 21:20


Moже бе, няма ние да открием топлата вода, всеки е намерил за себе си най оптималния вариант, но тук няма мисъл няма переспектива, няма промяна, няма иновация, няма нищо. Има дай, дай, дай, ама що ги даваш, какво получаваш, ще получиш ли нещо въобще, кой къде и за какво ги харчи, беш ли му майката.
Едно постоянно доене, и това е, а батака все по-голям и по-голям, е.......


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот hooligans » Чет 12 ное 2015 21:34


fox_vt написа: Обаче пътя чудо няма дупки на всеки завой табели стрелки маркировка,където има възможност минава в трилентов абе по добър от нашата магистрала.Но това в България никога няма да стане.


В неделя ходихме до пистата в Серес и не съм вярвал, че някога ще кажа, че пътя след като излезеш от България е много по-отвратителен от този в България, но беше факт. И тук имаме перфектни пътища в някой участъци и лоши пътища в други, както и в Гърция.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 12 ное 2015 21:43


:th_up :th_up :th_up

Важното е хейт да има. И държавата да е виновна!!! :mhihi


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот jabre » Чет 12 ное 2015 21:45


Ми казвамо по добре е в България с винетка, вие казвате по добре без винетки.... стари хора казваше при нас "u tuđjoga tatka pogolema patka".... (tuđ - чужд) но ще разберете, так се казва кога е всеки път подобре при чужденец в дискусия ;)


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот forski » Чет 12 ное 2015 22:20


Сития на гладния не верва и тва е :smile
Монтаж е нали, а дано ама на дали :mhihi
Прикачени файлове
12195777_10208413966731961_2091168567874281009_n.jpg



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, pietrokaja и 70 госта