Колеги-мотористи

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот vucata » Чет 02 мар 2017 6:44


Мдаам... Има много карачи с 1000ки, дето на завоите пълнят екипите




Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: RE: Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Layer » Чет 02 мар 2017 9:51


opsi4 написа:и как всичко под 1000 цц не е мотор. :D

Ся кво излезе, че ти караш "скутер" :mhihi


Потребителски аватар
opsi4
Мнения: 105
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 17:15
Автомобил: BMW E91 06
Двигател: Yamaha FZ6 S2 09
Местоположение: София

Re: RE: Re: Колеги-мотористи

Мнениеот opsi4 » Чет 02 мар 2017 11:08


Layer написа:
opsi4 написа:и как всичко под 1000 цц не е мотор. :D

Ся кво излезе, че ти караш "скутер" :mhihi


:mhihi


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот phantom_ » Чет 02 мар 2017 13:57


Как може бе човек,а аз те мислех за моторджия? :biggrin :mhihi Скутер ша ми кара...Моя пък е 1100цц :mhihi Така не съм се смял :c020


Потребителски аватар
opsi4
Мнения: 105
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 17:15
Автомобил: BMW E91 06
Двигател: Yamaha FZ6 S2 09
Местоположение: София

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот opsi4 » Чет 02 мар 2017 14:55


Само за гупости поспорихме така е :icon_lol
Както и да е само да ви припомня пак да внимавате с машините, че по улиците е мн зле, чакъл, пясък, фин прах в комбинация със зейнали кратери. Лошото, е че започнахме с инцидентите от рано и тази година, но да се надяваме да е различна от миналата. :no


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот phantom_ » Чет 02 мар 2017 21:56


А между другото ако искате да се организираме моторджийте от тоя форум да си чукнем среща някъде през сезона?Вие по събори ходите ли? Аз ходя и по принцип в началото на сезона имам повече свободно време,на Казанлък не изпускам :rolleyes Ако има навити нека се организираме,а може и по близо че скутерчетата да не каталясват :mhihi


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пет 03 мар 2017 13:38


Съборите ги избягвам, защото с пистарка, е доста трудно да се организираш с преспиване. Е тъпо да отидеш на поляна където навсякъде цвърчат кюфтета и се разлива пенлива бира и ти да седиш като наблюдател :mhihi Но е добра идея да си направим една VW Moto среща, ще е интересно.

Във сряда реших дам мина през сервиза да видя какво е положението с мотора, все пак 3 дни е там в очакване да е почти готов. Еми да, бяха го почнали но се появи поредната греда :banghead ... След като вече трети път бе лепен капака на касетата се оказа, че не може да се залепи повече. Бях подготвен за този проблем защото си пазих обява в ebay за такъв капак. Оказа се обаче, че въпреки, че мотора е модел 2004-2006, капаците от 2005 и 2004 са различни от тези на 2006 и не стават :eek Оказа се, че и няма нищо читаво от 2006, както и липсата на китайски такива :bishop . Еми густу майна, в Yamaha 385 лв. Кво да правя, не ми се чака неопределено време в бокса, ще отказвам яденето и го поръчах. Но това не бе всичко, вътре има една пръдлива ос, за която се закача жилото на съединителя и се свързва мисля с малката касета. Не знам, какво точно прави тая гад, но я нямаше втора употреба в България и се наложи и нея да я поръчаме - 85 лв. Някак си вече бях претръпнал от цената на капака :icon_sad И сега, чакаме доставка...


Потребителски аватар
opsi4
Мнения: 105
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 17:15
Автомобил: BMW E91 06
Двигател: Yamaha FZ6 S2 09
Местоположение: София

Re: RE: Re: Колеги-мотористи

Мнениеот opsi4 » Пет 03 мар 2017 17:04


Kuncavia написа:Съборите ги избягвам, защото с пистарка, е доста трудно да се организираш с преспиване. Е тъпо да отидеш на поляна където навсякъде цвърчат кюфтета и се разлива пенлива бира и ти да седиш като наблюдател :mhihi Но е добра идея да си направим една VW Moto среща, ще е интересно.

Във сряда реших дам мина през сервиза да видя какво е положението с мотора, все пак 3 дни е там в очакване да е почти готов. Еми да, бяха го почнали но се появи поредната греда :banghead ... След като вече трети път бе лепен капака на касетата се оказа, че не може да се залепи повече. Бях подготвен за този проблем защото си пазих обява в ebay за такъв капак. Оказа се обаче, че въпреки, че мотора е модел 2004-2006, капаците от 2005 и 2004 са различни от тези на 2006 и не стават :eek Оказа се, че и няма нищо читаво от 2006, както и липсата на китайски такива :bishop . Еми густу майна, в Yamaha 385 лв. Кво да правя, не ми се чака неопределено време в бокса, ще отказвам яденето и го поръчах. Но това не бе всичко, вътре има една пръдлива ос, за която се закача жилото на съединителя и се свързва мисля с малката касета. Не знам, какво точно прави тая гад, но я нямаше втора употреба в България и се наложи и нея да я поръчаме - 85 лв. Някак си вече бях претръпнал от цената на капака :icon_sad И сега, чакаме доставка...

Добре знам за какво говориш за жалост... важното е да не се отказваш, ще наредиш пъзела.
Хубавото, е че след всичкия зор, моторчето ти ще е перфектно. :)
Иначе и аз не ходя по събори, но ако решим по нататък може да направим една Софийска среща поне.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11932
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 03 мар 2017 19:34


Чета тая тема с интерес, имам доста приятели мотористи, въпреки, че аз на такова нещо не се качвам, ама да ви питам нещо.
Миналата година в около 23 ч лятото съм си отворил прозореца на колата, подпрял съм се и си карам съвсем нормално с 50-60 към колелото на надлез надежда. Пистарката я чух отдалеч, ама какво от това, нека си кара. Да, ама точно когато мина покрай отворения ми прозорец, изцепи прекъсвача. Почти ми спука тъпанчето тоя олигофрен. Спаси го единствено това, че не носех пистолет в мен, със сигурност щях да го отстрелям, съвсем сериозно.
Мина време, размина ми се, обаче до снощи. По ломското на светофара при билата, двама ги гледам как минаха между колите за да се наредят най отпред на светофара, аз втора кола и точно преди да спрът, дай прекъсвач.
Та да питам, тоя тормоз с тия бръмчалници, наложителен ли е или си е прост келешлък и при следващия такъв олигофрен да взимам тръбата под седалката и да слизам, пък който оцелее!?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот vucata » Пет 03 мар 2017 19:47


Ми и мене не дразнят AMG-тата като се форсират, ама шанс...
По темата, днес направихме много хубаво каране до Долна Градешница. Хапнахме добре пържоли и салатка.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот red rider » Пет 03 мар 2017 20:11


Днес беше празник. Днес се нагледах на ЦИГАНИЯ от мотоциклетисти. Кой както иска, така да го възприема, толкова изблици на простотия не бях виждал за един ден . И аз имам мотор, карам си го за кеф, возя се..... ама такова Просташко поведение не извинява никого с нищо. И защо после сме недолюбвани...


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пет 03 мар 2017 20:26


К.Одаджийски написа:Чета тая тема с интерес, имам доста приятели мотористи, въпреки, че аз на такова нещо не се качвам, ама да ви питам нещо.
Миналата година в около 23 ч лятото съм си отворил прозореца на колата, подпрял съм се и си карам съвсем нормално с 50-60 към колелото на надлез надежда. Пистарката я чух отдалеч, ама какво от това, нека си кара. Да, ама точно когато мина покрай отворения ми прозорец, изцепи прекъсвача. Почти ми спука тъпанчето тоя олигофрен. Спаси го единствено това, че не носех пистолет в мен, със сигурност щях да го отстрелям, съвсем сериозно.
Мина време, размина ми се, обаче до снощи. По ломското на светофара при билата, двама ги гледам как минаха между колите за да се наредят най отпред на светофара, аз втора кола и точно преди да спрът, дай прекъсвач.
Та да питам, тоя тормоз с тия бръмчалници, наложителен ли е или си е прост келешлък и при следващия такъв олигофрен да взимам тръбата под седалката и да слизам, пък който оцелее!?


Кво да ти кажа, това е малко като "Не всички, които карат BMW са цигани, но всички цигани карат BMW". Та и тук така, мърша си има навсякъде. Аз съм със състезателна генерация и не съм набил последните 2 години 1 прекъсвач. Що ли? Щото не искам да си чупя мотора, защото не ми порасва патката от това. Дори не е кеф, голям прас, да трещи и да пука и да изстрелва сериозни количества 100 октана във въздуха. Да не говорим, че е видно, че пречи на нормалните хора, а аз се старая от 2 години поне да създам поне за мене си, образа на културния моторист, който да отсрамва стадото :h020


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот ktamen » Пет 03 мар 2017 21:02


Kuncavia написа: цигани

Още преди да прочета поста ти смятах да направя сравнение между мотористите и циганите. Има и читави цигани, ама и те си носят грозния етикет заради събратята си. И при мотористите има нещо такова.
Kuncavia написа: защото не ми порасва патката от това

И за това ме изпревари. Аз щях да пиша за внушителния процент тънкопишковци сред мотористите, като щях да спомена и за тънкопишковците на 4 колела, споменати от Вуцата.
Аз съм много нервен шофьор. Всяка сутрин се заричам, че днес ще си карам спокойно, ама.......само няколко минути успявам да издържа преди да почна да псувам, тоя дето не стига, че ме засече, ама сега и се влачи с 20 пред мен, или другия дето тръгна да обикаля спрелия на спирка автобус, ама се отказа и реши да го чака, въпреки че има предостатъчно място и видимост, ама чакайки го запушва пътя на цялата колона, или тоя, дето спря пред мен, щото ще завива наляво, ама не пусна мигач, щото само селяните дават мигачи, или тоя.........още 1000 такива докато прекося цяла София.
Признавам си, че ме е страх от мене си, докато карам. Присъствието на пътя на пълни идиоти на две колела, чиято едничка цел в живота е да покажат на всички колко са жалки, много допринася за тази моя фобия.
Мога да дам много хубави примери за свестни мотористи и дори за една готина мотористка с дебела плитка и хубава усмивка, ама те са твърде малък процент за да променят общото впечатление.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот vucata » Пет 03 мар 2017 21:13


Ми точно... Манталитета ни никога няма да се промени, колкото и жалко да звучи! Било на 4, било на 2 колела, все тая! Простак не се раждаш, простак ставаш !


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот icoico » Съб 04 мар 2017 15:25


К.Одаджийски написа:...минаха между колите за да се наредят най отпред на светофара, аз втора кола и точно преди да спрът, дай прекъсвач.
Та да питам, тоя тормоз с тия бръмчалници, наложителен ли е...


Минава за клаксон при тях. Демек, ако не си го видял- да го чуеш :mhihi




Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта