Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот icoico » Пет 15 ное 2019 19:04


Кайзен написа:А, дали тази зимна гума е карана с подходящото налягане?
Всяка гума карана с неподходящо налягане може да почне да се разпада.


Чисто нови зимни ги разсипах веднъж до степен изхвърляне за няма и пет хиляди километра. С подходящото налягане. E, и с два трипа по 2000 км нон-стоп :redface




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот silent » Съб 16 ное 2019 7:10


някои хора с по лабилна психика очаквам да започнат да продават колите и да хващат рейса....щото с тези гуми вече е страшно на един гърмят на други хвърчат части от жегата....за над 30г. по пътищата ми е гърмяла веднъж гума лятна Бриджстоун посред лято задна на натоварен Пасат на магистрала....а отпред бях със зимен Бриджстоун който карах 8г. последните от които без да ги сменям....в момента двете ми стари коли са със зимни които не се сменят ..на едната Барума е на 8г. и не виждам съществена разлика освен нормалното износване с годините....изпичане ронене втвърдяване видимо няма ...може теоретично да не са в топ форма но на практика за нормално разумно каране са си ок без видими отклонения в поведението им....по добре калпави гуми с разумен шофер отколкото топ гуми със самонадеян глупак сляпо вярващ в чудодейните им възможности...тази тема започва да става смешна......


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот Stivi » Съб 16 ное 2019 10:37


OFF: В последния пост прозира Андрешко,който се присмива на баламите които купуват нови гуми и зимни и летни,а той видиш ли колко добър шофьор е и колко пари е спестил, като 8г. си търкаля един чифт зимни.....евала,машала,ашколсун :banghead


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот Mishonti » Съб 16 ное 2019 21:39


Абсолютно съгласен :th_up


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот ktamen » Съб 16 ное 2019 23:53


silent написа:някои хора с по лабилна психика очаквам да започнат да продават колите и да хващат рейса....щото с тези гуми вече е страшно на един гърмят на други хвърчат части от жегата....за над 30г. по пътищата ми е гърмяла веднъж гума лятна Бриджстоун посред лято задна на натоварен Пасат на магистрала....а отпред бях със зимен Бриджстоун който карах 8г. последните от които без да ги сменям....в момента двете ми стари коли са със зимни които не се сменят ..на едната Барума е на 8г. и не виждам съществена разлика освен нормалното износване с годините....изпичане ронене втвърдяване видимо няма ...може теоретично да не са в топ форма но на практика за нормално разумно каране са си ок без видими отклонения в поведението им....по добре калпави гуми с разумен шофер отколкото топ гуми със самонадеян глупак сляпо вярващ в чудодейните им възможности...тази тема започва да става смешна......

Мен пък този Андрешко успява да ме издразни с почти всеки свой пост.
Ама конкретно с този му пост съм 100% съгласен.
ПП Очевидно употребявате името Андрешко като нарицателно за мизерник, дето няма да плати 10лв за нещо читаво, а ще даде 9,90лв за пълен боклук, само щото е по-евтино. Никак не съм съгласен с подобно схващане за този литературен герой.
За мен Андрешко е символ на гражданското общество, за което така често приказват по телевизора. Той си има собствена глава на раменете и я използва не само за равновесие, а да преценя сам кое е добро и кое е зло и освен това има смелостта да постъпва според собствените си разбирания, а не сляпо да следва това, дето му разправят всевъзможни правителствени велможи. Окарикатуряването му в последните години е дело именно на подобни държавни паразити и преди да им помагате в омаскаряването на един от малкото подобни български примери не е зле и вие да помислите кое е лошото и кое е доброто ченге.
ПП2 Малко по темата, че се отплеснах - Като обикалях по-реките, гледах да съм със зимни гуми дори и през август, освен за сняг, те са добри и за дълбока кал. Никакво изпичане не съм забелязал.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот silent » Нед 17 ное 2019 9:34


Сега последно мизерника Андрешко ли съм или положителния литературен герой...опасявам се че довечера сън няма да ме лови ако не узная отговора.....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот Stivi » Нед 17 ное 2019 11:02


Споко,от дългогодишни наблюдения знам,че хора които карат нон-стоп със стари зимни гуми и са убедени че това е правилният начин ,по принцип се радват на здрав и дълбок сън icon_idea


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот silent » Нед 17 ное 2019 11:26


Стари стари колко да са стари...Мишлен официално казват че живота на една автомобилна гума е 10години, като не уточняват зимни, летни, всесезонни. Ти в коя гумаджийска световно известна компания работеше.....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот Stivi » Нед 17 ное 2019 11:59


В тази в която знаят ,че живота от 10г за гума важи само ако тя се съхранява на тъмно място при подходящи условия ,а не се кара по асфалт с температура 50 градуса...ама ти нея не си я чувал :a045 В същата компания незнайно защо твърдят ,че срок на годност и срок на експлоатация са мнооого различни неща icon_idea


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот silent » Нед 17 ное 2019 12:32


за да не отнеса наказание че дразня форумните експерти безмилостно се изтривам и излизам от темата на гуми спецовете с подвита опашка.... :mhihi

Последна промяна от silent на Нед 17 ное 2019 13:34, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот stefan4o » Нед 17 ное 2019 13:01


silent написа:Стари стари колко да са стари...Мишлен официално казват че живота на една автомобилна гума е 10години, като не уточняват зимни, летни, всесезонни. Ти в коя гумаджийска световно известна компания работеше.....

Голям майтап каза. :mhihi Не уточняват, предполагам защото е логично човек да се досети, че става реч за каране през определен сезон според предназначението на гумата. По тая логика можем да караме 10 години с летни гуми и през зимата :icon_lol Или да търкаляме зимни лятос по магистралата на горещ асфалт. Намерих един ПДФ, в който става реч за гаранция свързана с пробега на гумата:
https://www.michelinman.com/on/demandwa ... uide_E.pdf
Обърнете внимание за зимните дават период за ползване 1 Септември - 30 Април.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 17 ное 2019 14:46


Я ,тя станала много интересна темата...


Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот Алекси Георгиев » Сря 20 ное 2019 23:38


Аз пък чудейки се кой е Андрешко и кои са кръстниците му, попаднах на това







Последна промяна от Алекси Георгиев на Сря 20 ное 2019 23:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот hooligans » Сря 20 ное 2019 23:46


:c010


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Каране 500 км. с нови гуми при настоящите температури (8-20 градуса)?

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 21 ное 2019 16:09


Само леко да питам нещо... :mhihi
Като проверяват минцифайките гумите къде навират грайферомера? в средата, или по краищата на гумата? ... че сме на кантаря вече с летните. И всичките гуми ли мерят или само едната по избор на "клиента" :Mr Green Fun



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта