Брезент - покривало за кола - мнение - за и против?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Брезент - покривало за кола - мнение - за и против?

Мнениеот Dan4ote » Нед 22 юли 2007 13:42


Понеже ходя с колата на море и всяка година й търся място на сянка, а не винаги има целодневна такава, след като видях в София на някои паркинги коли с брезент(не тези скиненяци, с които завиваха едно време москвичите и жигулите) реших да се сдобия и аз. Най-вече гледам да пазя кожата на седалките и не само тях... Проблема е, че не знам къде да намеря нещото. Някакви идеи, освен да си ушия :D Мисля, че и други колеги ще имат интерес.




Потребителски аватар
kali_racing
Мнения: 145
Регистриран на: Сря 15 юни 2005 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Бризент

Мнениеот kali_racing » Нед 22 юли 2007 14:03


В Практикер и Метро има разнообразие от варианти и то все хубави!Варират от 40 до 140 лв!Аз лично си взех за 78лв от Метро от вътре е нещо като плюш,а от вънка сив металик някакво изкуствено.Вече на 1 година много доволен!!!



Също така:http://pokrivalo.hit.bg/


Потребителски аватар
Roko_19
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 26 юли 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Брезент за кола...

Мнениеот Roko_19 » Чет 26 юли 2007 12:47


Dan4ote написа:Понеже ходя с колата на море и всяка година й търся място на сянка, а не винаги има целодневна такава, след като видях в София на някои паркинги коли с брезент(не тези скиненяци, с които завиваха едно време москвичите и жигулите) реших да се сдобия и аз. Най-вече гледам да пазя кожата на седалките и не само тях... Проблема е, че не знам къде да намеря нещото. Някакви идеи, освен да си ушия :D Мисля, че и други колеги ще имат интерес.


Май месец си купих от Практикер, беше на промоция за 22 лв. (най-големият размер). Тънък и лек е, има цип за отваряне на шофьорската врата без да се сваля целият бризент.


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Чет 26 юли 2007 13:00


а бе за морето може...ама иначе хах, като знам какви запалени фасове и утайки от кафета се сипят от терасите..... няма далавера .... и това е най малкото, че е имало , както слушам яко отарашени коли под брезентите ..влиза вътре и нали не се вижда, сваля всичко поред....


Потребителски аватар
Roko_19
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 26 юли 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Мнениеот Roko_19 » Чет 26 юли 2007 13:22


juve написа:а бе за морето може...ама иначе хах, като знам какви запалени фасове и утайки от кафета се сипят от терасите..... няма далавера .... и това е най малкото, че е имало , както слушам яко отарашени коли под брезентите ..влиза вътре и нали не се вижда, сваля всичко поред....


Е да, пък и не е много удобно всяка сутрин и вечер да завиваш и одвиваш колата, особено ако е мръсна! Но пък предпазава наистина от птичи курешки и от слънцето!


DTS-GOLF 4
Мнения: 243
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Мнениеот DTS-GOLF 4 » Чет 26 юли 2007 15:54


Аз имам едно предложение към модеаторите.
Тъй като има лепенки на клуба,а четох някъде че се разработват и ключодържатели,та дали ще е възможно да се създаде някакъв проект в който да се прелагат и брезенти.Няма да е лошо.
А и те както и другите предмети ще се заплащат.Въпроса е само да намерят качествена фирма която да ги изработва. :D


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Чет 26 юли 2007 19:44


На мене моя дядо ми купи някъв като мушама. Одгоре е нещо като сребрист найлон одоло за основа няква синтетична тъкан.
Всичко добре ама е като за виеста корса размера и на голфа му стои като презерватив. Още първата година се поскъса по ъглите, но вече 3-та година я покривам с него и май и ще е последна.Взех си едни парчета брезенти ако се скъса напълно да я покривам стях че няма да мога да я гледам как се пържи отвън.
Ако тези по метро и практикер са същите да знаете че няма да изкарат мног време.Зимата не стават да се ползват а лятото при първия по-силен вятър или ще се скъса или ще литне.
В гърция виждах коли с някакъв синтетичен, сребрист и тънак плат.
Ще си търся такова нещо.


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Мнениеот Жоро Делчев » Чет 26 юли 2007 20:15


Aз си имам оригинален бризент от лада 1600 и когато съм на работа задължително си покривам колата .


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 26 юли 2007 20:26


Praktiker - 30-40 лева - светло сив


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Чет 26 юли 2007 22:54


Утре ще мина през Практикер и Метро да видя какво предлагат, че през нощта отлитам :D


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Пет 27 юли 2007 7:52


Dan4ote написа:Утре ще мина през Практикер и Метро да видя какво предлагат, че през нощта отлитам :D


Ако остане време, пиши какъв е бил резултата в тези два магазина :) , а ако няма време приятна почивка :D


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Мнениеот neon » Пет 27 юли 2007 8:46


Ами аз ползвам покривало за кола от около 2 години- има файда! Условията са 2- да е на паркинг (щото ще го отмъкнат) и колата да е измита! Предпазва от слънце и прах идеално. От вода предпазват покривалата от определена материя, които не е задължително да са скъпи. Измита кола остава чиста да 1-2 седмици, стига да не вали, но и тогава е по-добре. Проблемът е че материята изгаря от слънцето и почва да се къса, а решението е ново платнище. :?


Потребителски аватар
Roko_19
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 26 юли 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Мнениеот Roko_19 » Пет 27 юли 2007 11:41


ANNIHILATOR написа:Ако тези по метро и практикер са същите да знаете че няма да изкарат мног време.Зимата не стават да се ползват а лятото при първия по-силен вятър или ще се скъса или ще литне.
В гърция виждах коли с някакъв синтетичен, сребрист и тънак плат.

Аз си заших връзки, за да го връзвам на джантите. Отпред си има ластик, така че за там връзка не трябва.


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Пет 27 юли 2007 20:54


Dan4ote написа:Утре ще мина през Практикер и Метро да видя какво предлагат, че през нощта отлитам :D

Данчо,братле ако не ти е проблем,сподели после от къде си взел и за какви пари,щото както каза ти по-горе-доста хора ще имат интерес(аз също съм в тази група)


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Пет 27 юли 2007 20:57


И аз си вземам брезент. Не е нов, остана ми от Жигулата преди мноооого години, но е здрав и чист - не виждам смисъл да купувам нов, докато тоя си бачка... :oops: Малко идва с около 10см по-късичък от Вентото, но с малко жокери го нанизвам като пре******ив плътно... :oops:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lubomir911, tdi fen и 56 госта