Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Сашо Белята » Пон 30 яну 2012 12:18


Тони1 написа:А идва ли ти на акъла,че и да си редактираш мненията ,цитатите пак си остават mhihi

Изпусна офертата той ...




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1641
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Пон 30 яну 2012 12:22


dimovip написа:Завистливи злобари.Или компютърни мишоци.По точната дума за вас е Българи.

Ти какъв си бе? Турчин с фес, без фес или циганин?


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот vaiper 1 » Пон 30 яну 2012 13:52


Това е форум колеги нека не изпадаме в злобни забележки,даси имаме уважението един кам друг за дани уважават всички :beer


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот dimovip » Пон 30 яну 2012 17:19


vaiper 1 написа:Това е форум колеги нека не изпадаме в злобни забележки,даси имаме уважението един кам друг за дани уважават всички :beer

+1 , а това за българите беше, че ни е такъв манталитета, но ето пак как всички го приеха.... на расизъм.И аз съм българин колега ММХ, спокойно :wink:


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hitman0013 » Пон 30 яну 2012 17:59


Ох, аз пак да пиша-карайте по-спокойно, че ще заключат темата, пък тя си е полезна всяка година :kissy:


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1641
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Пон 30 яну 2012 18:09


Аз се убедих в нещо друго. Купуваш си 4 броя скъпи гуми и се радваш на качествата им. В един момент пробиваш едната по-сериозно, казват ти че няма как да се ремонтира и стигаш до дилемата - да си купя нова от същия модел (съответно износена не колкото останалите 3 и на завишена цена, защото я намираш по никое време) или да си купя 2 бр. от друга марка/модел и да имам 2 двойки различни гуми + 1 излишна?


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hitman0013 » Пон 30 яну 2012 18:18


По-скоро купуваш една от същия модел, ако няма такава взимаш друг модел или марка, правиш различните гуми задни а еднаквите предни и до там.А колкото до цената-по-скоро ще е на по-ниска цена или на същата отколкото на по-висока.
Например Ултра грип 7 и 7+ не знам дали се продават вече, защото излезе 8.
В същност не съм сигурен ако гумите са различни как е по-добре-предни или задни?


vinse
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 25 ное 2011 9:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот vinse » Пон 30 яну 2012 23:49


Миналата година си направих тоя "експеримент" попаднах в случай в който срязах едната задна зимна гума и я смених с различна (като марка). Проблеми нямаше, докато не се налагаше да спирам рязко на сняг, тогава задницата теглеше на едната страна, но не особено силно.
Виж вече ако имаш ESP не съм на ясно какво е положението. Правили сме си експерименти с колата на един един познат и сме слагали различен по размер гуми на предната и задната ос (2х2 еднакви като марка и износване, но задните по-широки) и ESP се шашкаше :roll:


Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Сашо Белята » Вто 31 яну 2012 0:00


Колеги аз съм пробвал и износени и една нова - резервната отзад и ASC-то ми светна веднага за грешка. Не спираше да свети постоянно. Все едно е на лед нейде, много кофти.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот marianchev » Вто 31 яну 2012 0:08


marianchev на 20 Окт 2011, 23:24 написа:Днес обух пасата с Fulda Kristall Montero 3 ; 195/65/15 (113 лв парчето, смятам за добра цена), като заснежи ще споделя впечатления :)

Вече пообиколих при сняг макар и не много дълбок и съм изключително доволен. Много добра проходимост, драпат здраво. Качвах се до едни приятели по неасфалтиран заснежен път с коловози където на места леко опираше пода, а наклона си го бива (около 200 метра стръмничко) и нямаше особени проблеми, стига да знаеш как да боравиш с педала на газта.
Варненци ще го знаят баира тук към лозята http://www.bgmaps.com/link/45A7A1DE9624 ... 2EAFAD15FF


Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Сашо Белята » Вто 31 яну 2012 0:33


marianchev написа:
marianchev на 20 Окт 2011, 23:24 написа:Днес обух пасата с Fulda Kristall Montero 3 ; 195/65/15 (113 лв парчето, смятам за добра цена), като заснежи ще споделя впечатления :)

Вече пообиколих при сняг макар и не много дълбок и съм изключително доволен. Много добра проходимост, драпат здраво. Качвах се до едни приятели по неасфалтиран заснежен път с коловози където на места леко опираше пода, а наклона си го бива (около 200 метра стръмничко) и нямаше особени проблеми, стига да знаеш как да боравиш с педала на газта.
Варненци ще го знаят баира тук към лозята http://www.bgmaps.com/link/45A7A1DE9624 ... 2EAFAD15FF

и аз съм с такива, моите отзиви: от 1 до 10
на киша - 10
на лед - 5
на мокро /дъжд/ - 10
в дълбок сняг - 8 / за БМВ /
рязко спиране на мокро - 10
рязко спиране в киша - 9
рязко спиране молър сняг - 8
рязко спиране на отъпкан сух сняг - 8
Аз съм много доволен от тях и ти ще си доволен, въпреки че тоя размер не ти ли е мн голям за Зимата ?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1641
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Вто 31 яну 2012 10:48


hitman0013 написа:По-скоро купуваш една от същия модел, ако няма такава взимаш друг модел или марка, правиш различните гуми задни а еднаквите предни и до там.А колкото до цената-по-скоро ще е на по-ниска цена или на същата отколкото на по-висока.
Например Ултра грип 7 и 7+ не знам дали се продават вече, защото излезе 8.
В същност не съм сигурен ако гумите са различни как е по-добре-предни или задни?

Именно за Ултра грип 7+ става дума. Като имах 4 еднакви как мислиш бих се радвал едната да е съвсем различен модел? Цената не е по-ниска поради 2 причини: 1) по това време дребните търговци са разтикали всичко; 2) Там където са останали или не искат да продават 1 бройка или скубят здраво. Накратко, замяната на повредената гума ми излезе 60-70лв по-скъпо от останалите като се сложи куриера.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Вто 31 яну 2012 12:00


Аз съм много доволен от тях и ти ще си доволен, въпреки че тоя размер не ти ли е мн голям за Зимата


Това е базовият му, най-малък размер посочен от прозиводителя :да:

Мога да дам отзиви от Континентал ТС830. Не съм много доволен. Добри са гумите и не съм имал проблеми, но УГ7+ на които им е втори сезон се държат по-добре навсякъде, особено като странично водене. Или поне така ми се струва. Реално за нищо не става тая оценка... колата с Континентал е с електромеханично серво което е гадост по сняг и лед... а иначе колите са много близки, с еднакъв размер гуми. Такаче тея оценки може да ги хванем и да си ги заврем знаете къде :Mr Green Fun

MMX написа:
hitman0013 написа:По-скоро купуваш една от същия модел, ако няма такава взимаш друг модел или марка, правиш различните гуми задни а еднаквите предни и до там.А колкото до цената-по-скоро ще е на по-ниска цена или на същата отколкото на по-висока.
Например Ултра грип 7 и 7+ не знам дали се продават вече, защото излезе 8.
В същност не съм сигурен ако гумите са различни как е по-добре-предни или задни?

Именно за Ултра грип 7+ става дума. Като имах 4 еднакви как мислиш бих се радвал едната да е съвсем различен модел? Цената не е по-ниска поради 2 причини: 1) по това време дребните търговци са разтикали всичко; 2) Там където са останали или не искат да продават 1 бройка или скубят здраво. Накратко, замяната на повредената гума ми излезе 60-70лв по-скъпо от останалите като се сложи куриера.


Колега, ти си имал грижи заради модела, защото се спира от производство и свършват наличностите. С други марки и модели го няма тоя проблем :да:


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1641
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Вто 31 яну 2012 12:17


Добре де, като купувам гуми трябва ли да питам производителя колко години още смята да произвежда модела? UG7+ бяха най-нов модел когато ги вземах - надстройка над UG7. Като цяло проблемът е, че нормалните цени, на които се купуват зимни гуми през октомври-ноември са с "отстъпка", т.е. без здрав % завишение. През януари отстъпката я няма особено за 1 брой. За сравнение Kleber HP/2 се намираше за ~85лв, а сега ми искаха 106лв. Не че са поскъпнали, просто дерат като си на зор.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Вто 31 яну 2012 12:29


MMX написа:Добре де, като купувам гуми трябва ли да питам производителя колко години още смята да произвежда модела? UG7+ бяха най-нов модел когато ги вземах - надстройка над UG7. Като цяло проблемът е, че нормалните цени, на които се купуват зимни гуми през октомври-ноември са с "отстъпка", т.е. без здрав % завишение. През януари отстъпката я няма особено за 1 брой. За сравнение Kleber HP/2 се намираше за ~85лв, а сега ми искаха 106лв. Не че са поскъпнали, просто дерат като си на зор.


Така е, аз другата зима също трябваше да взема още 2бр УГ7+... явно няма да го бъде. Ще си карам с различни модели 2х2, проблеми няма :beer



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта