Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот vaiper 1 » Чет 09 фев 2012 15:16


Като ги купувате гледаите каучука да е с тъмен цвят,минусовите температури неги плащат,високите ги износват :wink: На пипане требва даса меки,там е разликата с всесезонните :D

:неграмотно




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12867
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 09 фев 2012 15:34


vaiper 1 написа:Като ги купувате гледаите каучука да е с тъмен цвят,минусовите температури неги плащат,високите ги износват :wink: На пипане требва даса меки,там е разликата с всесезонните :D

Не е точно така.Дебица фриго2 е доста по-мека от Гоодрича,но от БФ съм доста доволен.


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот JC » Чет 09 фев 2012 19:34


Zdravko Zankov написа:
vaiper 1 написа:Като ги купувате гледаите каучука да е с тъмен цвят,минусовите температури неги плащат,високите ги износват :wink: На пипане требва даса меки,там е разликата с всесезонните :D

Не е точно така.Дебица фриго2 е доста по-мека от Гоодрича,но от БФ съм доста доволен.


Прав си колега, преди Дебицата беше доста по-мека на пипане в сравнение с UG7+, но разликата в сцеплението е несравнима!
Явно сцеплението на каучука не се изразява в мекота


wolff1
Мнения: 467
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот wolff1 » Чет 09 фев 2012 19:39


hooligan_sk написа:
wolff1 написа:Колко може да се кара 1 зимна гума, говорим ако има достатъчно добър грайфер?


Зависи и от гумата, ония ден карах една кола с 5 годишни зимни гуми - няма мърдане в снега, само върти. Такаче до 4 сезона е разумно бих казал :да:

Conti ts 830


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот 110afn » Чет 09 фев 2012 20:43


Преди време бях писал, че си взех Гудиър УГ7+. Сега вече мога да си кажа и впечатленията. Това е гумата за всички зимни условия. Убедих се ,че гумите са Мишелин-Гудиър и всички останали


wolff1
Мнения: 467
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот wolff1 » Чет 09 фев 2012 21:41


110afn написа:Преди време бях писал, че си взех Гудиър УГ7+. Сега вече мога да си кажа и впечатленията. Това е гумата за всички зимни условия. Убедих се ,че гумите са Мишелин-Гудиър и всички останали

за зимата, тия мишелини, няма как да бият контитата, а пък и за лятото. според мен, гумата е само 1, и тя е континентал във всички сезони и след това останалите... :да:


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот tisho_psg » Пет 10 фев 2012 8:25


wolff1 написа:
110afn написа:Преди време бях писал, че си взех Гудиър УГ7+. Сега вече мога да си кажа и впечатленията. Това е гумата за всички зимни условия. Убедих се ,че гумите са Мишелин-Гудиър и всички останали

за зимата, тия мишелини, няма как да бият контитата, а пък и за лятото. според мен, гумата е само 1, и тя е континентал във всички сезони и след това останалите... :да:

Гумите са за сцепление с пътната настилка,не се бият.А кой имат по-добро сцепление се съмнявам,че ти знаеш.
А по продажби контито няма да стигне мишелина вероятно до като сме живи ние с теб,дори и още 5 чифта нови контита да си вземеш mhihi
Иначе мога да похваля гудрича ми,копат яко в дебелия сняг,даже малко съм учуден от тези им качества,но нали са на мишелин марка mhihi


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот i.e.i » Пет 10 фев 2012 8:32


И аз да се извиня на "Сава".Лошо поведение на сухо и мокро , но сега в сняг и киша
се държат прилично.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Пет 10 фев 2012 9:31


110afn написа:Преди време бях писал, че си взех Гудиър УГ7+. Сега вече мога да си кажа и впечатленията. Това е гумата за всички зимни условия. Убедих се ,че гумите са Мишелин-Гудиър и всички останали


Континентал са поне на нивото на Гудиър и със сигурност по-добри от Мишлен. Дънлоп също се представят на това ниво. Вредещайн също са там откъм поведение, но си им личи че са по-евтино направен продукт и - шумят доста. Всичките тези съм ги имал на личен автомоби в някакъв момент, но това няма никакво значение - само мога да потвърдя резултатите от тестовете. Изводи не правя от личен опит защото не струва и 5ст :beer


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот 110afn » Пет 10 фев 2012 13:19


hooligan_sk ,да ти кажа честно въобще не ме интересуват официални тестове. Карам много и познавам на колите си и кътните зъби. А карам до втръсване по едни и същи маршрути. Доста нови гуми съм слагал, но все по-евтинджос. Най-премиум съм бил с Дънлоп Уинтърспорт3д. Много добра гума без забележки.Затова си позволявам да изкажа мнение за УГ7+ щото разликата много се усеща. Карал съм с втора употреба Мишелини от които пак съм впечатлен.
Тая зима на Кадито съм с Файърстоун Ево2, които са просто зле. По зле са от гуми като Дебица фриго2, които пак по мое мнение са нелоши гуми спрямо цената си
А и тия тестове са като избор за кола на годината и ли като мис България. Винаги остават съмнения за истинския победител, щото продажбите на победителя отиват напред и нагоре


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот batko_miro » Пет 10 фев 2012 13:27


batko_miro написа:Michelin Alpin A3. Не съм доволен. На мокро ги бива, но на утъпкан сняг, заледено, киша са гола вода. На неутъпкан сняг се справят задоволително. Няма да повторя следващата зима с тях.

Няколко страници по-назад бях писал, че не съм доволен от michelin alpin a3. Извинявам се, гумите са хубави, сега в дълбокия сняг гледам мои колеги с нови гуми за стотици левове едвам излизат като ги бута някой. То си има и техники на шофиране в тия условия де, по-неопитните си мислят, че с форсиране и много газ повече ще върви в снега mhihi С голфа един път не съм затънал, копае си говедото, въпреки, че е на 4-5 пръста от земята и въпреки че на гумите им е сигурно трети сезон каране. Все повече се убеждавам, че трябва да се купуват гуми, доказали се в тестовете на adac, а не полски или китайски производства дублиращи шарката на други гуми. Естествено, всеки има право на избор. Мое мнение, не ангажирам никой с него :да:


Потребителски аватар
milski
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 07 дек 2010 10:21
Автомобил: Vokswagen Passat B3
Двигател: RP 1.8 Mi
Местоположение: Sofiq

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот milski » Пет 10 фев 2012 16:16


Тази година след голямо чудене какви зимни гуми да купя,се спрях на Hankook Icebear,асиметрична шарка - 185/65/14.По принцип зимата не карам много,т.к. работата ми се намира близо до квартирата и се губи смисълът да ползвам автомобил.Но пък тази година,снегът се позадържа.Засега мога да кажа само добри думи.Пасат-ът е нисък,но не се е налагало да ме бутат.Излиза от преспите без особени затруднения,влиза в преспите при паркиране :D.Не съм дърпал дяволът за опашката като се правя на бабаит,за да им видя границите на възможностите.За нормално каране бих казал,че са добри.Досега бях с Marshal Izen KW15,пак асиметрична шарка,от които също съм с добри впечатления.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Пет 10 фев 2012 16:38


110afn написа:hooligan_sk ,да ти кажа честно въобще не ме интересуват официални тестове. Карам много и познавам на колите си и кътните зъби. А карам до втръсване по едни и същи маршрути. Доста нови гуми съм слагал, но все по-евтинджос. Най-премиум съм бил с Дънлоп Уинтърспорт3д. Много добра гума без забележки.Затова си позволявам да изкажа мнение за УГ7+ щото разликата много се усеща. Карал съм с втора употреба Мишелини от които пак съм впечатлен.
Тая зима на Кадито съм с Файърстоун Ево2, които са просто зле. По зле са от гуми като Дебица фриго2, които пак по мое мнение са нелоши гуми спрямо цената си
А и тия тестове са като избор за кола на годината и ли като мис България. Винаги остават съмнения за истинския победител, щото продажбите на победителя отиват напред и нагоре


Тея тестове като цяло делят гумите на 3 основни категории - добри, средни и слаби. Имат винаги един модел на първо място, защото трябва да има 1во място. Личния опит не е контролиран тест и може да кажеш че УГ7+ е по-добър от Firestone, но до там. Както сам си отбелязал - даже Дебика Фриго си върши работата в ежедневието :beer


wolff1
Мнения: 467
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот wolff1 » Пет 10 фев 2012 16:39


tisho_psg написа:
wolff1 написа:
110afn написа:Преди време бях писал, че си взех Гудиър УГ7+. Сега вече мога да си кажа и впечатленията. Това е гумата за всички зимни условия. Убедих се ,че гумите са Мишелин-Гудиър и всички останали

за зимата, тия мишелини, няма как да бият контитата, а пък и за лятото. според мен, гумата е само 1, и тя е континентал във всички сезони и след това останалите... :да:

Гумите са за сцепление с пътната настилка,не се бият.А кой имат по-добро сцепление се съмнявам,че ти знаеш.
А по продажби контито няма да стигне мишелина вероятно до като сме живи ние с теб,дори и още 5 чифта нови контита да си вземеш mhihi
Иначе мога да похваля гудрича ми,копат яко в дебелия сняг,даже малко съм учуден от тези им качества,но нали са на мишелин марка mhihi

А определно, ти знаеш коя има по добро сцепление хаха, виц mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот forski » Пет 10 фев 2012 16:39


Аз пък си перкам с едни Gislaved NordFrost 3 вече трета зима и нямам никакви проблеми, много доволен от тези гуми,ама съм си и майсторче така че какви са гумите не е от голямо значение :oops: :D



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 52 госта