Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
orgasmatron
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 19:47
Автомобил: Passat B4 Syncro
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот orgasmatron » Чет 05 окт 2006 20:09


отпред съм с две почти нови Gislaved NordFrost3 ( половин зима са карани само) от зад съм с BF Goodrich не им знам модела на 3 зими - 185/65/14

малко съм недоволен от гиславеда защото на едната гума и излезе балон и ме мотаха 4 месеца докато ми я сменят, то не бяха комисии не бяха чудеса, общо взето разправии, иначе като гума се държи добре, зимата всяка седмица по няколко пъти минавах прохода гълъбец - колата си беше стабилна




Потребителски аватар
vesellin
Мнения: 1290
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:27
Автомобил: Mitsubishi ASX
Двигател: 4N14
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот vesellin » Чет 05 окт 2006 20:27


2 сезона изкарах с Барум Поларис2 - никакви грижи! и на сухо и на мокро (доста добър аквапланинг) и на сняг копат като малка фреза.
Тази зима незнам с какво ще съм :) най вероятно ще взема корморан.


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Чет 05 окт 2006 23:51


emils написа:САВА ЕСКИМО-3, 175/70/13, 80 лв. парчето, карани една зима на служ. форд. нелоша гума за цената си, но има още какво да се желае.
държи се сравнително добре на сняг и лед, но на мокър и "лигав" асфалт колата е направо като шейна. не е тежка и шумна. не бих купил тази гума за личната си кола, но тогава ми бяха дали толкова пари за гуми, а за 20-на лева повече се взима много по-добра гума.


Напълно на противоположното мнение съм!
След пробег от повече от 10 000км. мога само да кажа "Много добра гума!!!"


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Мнениеот 20vTurbo » Пет 06 окт 2006 0:32


MITKO_DVD написа:
MITKO_DVD написа:КОлеги какво ше кажете за Dunlop M3 185/65/14 за по около 95лв. парчето ,а.....


Що никой нищо неказва за тез гумици несали известни бре младежи......... :roll: :(


Чул съм, че са добри, но аз лично не съм ги пробвал.
Тук има подробна информация за самата гума а тук има доста мнения за тях.

В общи линии всички казват че е страхотна гума за сняг, но също така и се държи много добре на сух и мокър път. Някой даже казват, че е по-добра от всесезонни гуми даже и на сух и мокър път, което е много интересно при полужение че със сигурност е направена от по-мек материал. Според мен за тази цена напълно си заслужава. Ако имаш нужда от помощ с по-подробен превод свиркай на Л.С.


Потребителски аватар
Dragon
Мнения: 880
Регистриран на: Сря 05 окт 2005 8:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

!

Мнениеот Dragon » Пет 06 окт 2006 9:57


DOHC написа:Странно никой от форума ли не ползва зимните гуми на VREDESTEIN? :(


VREDESTEIN, специално за теб, колега! :wink:
175/70/13! 4 броя Snowtrack си ги взех миналата зима с някакво намаление за по 85 лв парчето! Аз съм супер много доволен, спират великолепно, не поднасят, чувства се сигурността с тях, за мен 100% копачки! Карам и в София и извън доста, според личните ми наблюдения перфектни. Аз нямам и желание да карам с други, тези са ми с оценка 10/10. Идната пролет мисля да купя и 2 летни специални за мокри пътеки да се тежкарея допълнително, че с тия летни Гудрич е "моля те, Голфе, все някога спри" 8)


Потребителски аватар
emils
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот emils » Пет 06 окт 2006 11:19


tyo написа:
emils написа:САВА ЕСКИМО-3, 175/70/13, 80 лв. парчето, карани една зима на служ. форд. нелоша гума за цената си, но има още какво да се желае.
държи се сравнително добре на сняг и лед, но на мокър и "лигав" асфалт колата е направо като шейна. не е тежка и шумна. не бих купил тази гума за личната си кола, но тогава ми бяха дали толкова пари за гуми, а за 20-на лева повече се взима много по-добра гума.


Напълно на противоположното мнение съм!
След пробег от повече от 10 000км. мога само да кажа "Много добра гума!!!"

не казвам, че гумата е лоша, а че има какво още да се желае на мокър път. на сняг и лед е добре. но за тази цена - толкова. все пак да не превръщаме темата и форума в дискусионен клуб, каквато тенденция се заформя :) най-хубавата гума, както и най-хубавата кола е новата. е, има някои изключения прудимно за производствата на северната ни съседка, но това са изключеня. от проучванията ми се оказва че една гума която струва около 100 лв. за 175/70/13 (4-5 нелоши марки, които се изброяват в тази тема) е доста по-добра от гума която струва 70-80 лв. за гуми от сорта на сава, дебица, корморан, матадор, барум и др. не че тези марки са лоши, но за малко повече пари се взема нещо доста по-добро - гудрич, нокиан, дънлоп, гиславед и някои др. но това е мое мнение.


Потребителски аватар
Kentavar
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 16 ное 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Kentavar » Пет 06 окт 2006 11:20


Нямам голям опит със зимните губи. Миналата зима за първи път слагам зимни гуми. Имам колата от миналото лято. Много рових и много питах и гледах.... Чаках дете и не можех да отделя много пари за скъпи гуми. Гледах и тестовете на АДАК. Така, пред погледа ми попадна Maloya. Правят ги в Холандия в заводите на Вредщайн, Швейцарски патент. Модела е Maloya Cresta 220. Какво да кажа, първо новата гума си е нова, мека с голям грайфер, копа като танк, без много газ излизам от пряспата. На снимката по назад колегата е с вериги, нали??? Е аз бях без вериги и си газех в такъв сняг без никакви ядове. Пробвах да я засиля и да натисна спирачките и да видя какво ще стане. До към 50 км, без проблем спира след това се включва АБС - а. Е то коя гума няма да приплъзне на сняг. Няма такава. 195/55/15 за около 116 лева за гума с отстъпките и без пари за демо и монтажа. Какво да ви кажа, гумата поне за мен е супер. Прибирал съм се от Северозапад през зимата. На магистралата горе вали сняг и е непочистено, сняг около педя или по малко. Лява лента 80 - 90 си перкаш без проблеми. Просто се усеща като мине през шевовете на сегментите на мостовете, че не занася и е сигурна гумата, за това карах така. А тези които не бяха сигурни в своите гуми ( баварци, мергели , вудита ), уеко без газ, но това не важи само за марката а и за това една гума дали е нова и още някой неща.
Тази зима пак ще ги карам, живот и здраве ако пак имам такива преходи през зимния облак на Витиня, ще споделя, но за сега съм доволен от Maloya Cresta 220 195/55/15 Passat 1.6 I / 101 h.p. :lol:


Потребителски аватар
winner
Мнения: 42
Регистриран на: Чет 04 ное 2004 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Силистра

Мнениеот winner » Пет 06 окт 2006 14:36


Гласувам за Continental Contact Winter. Ще им бъде 4та зима.На сняг
са страшни.За сравнение ще кажа следното:С един приятел/с кола
сравнима по всички показатели с моята/бяхме зимата на Боженци.
На сутринта,при тръгването беше навалял почти метър пресен сняг.Сне
горина беше минал колкото да се каже.Аз успях да издрапам до главния път макар и трудно.Приятелят ми с четири нови зимни NOCIAN
го изтегли трактор.След това пътищата бяха кошмарни.Който нямаше
вериги спираше по бензиностанциите и купуваше.Аз се прибрах без
вериги.
Е оттогава разбрах какво е истинска зимна гума.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Пет 06 окт 2006 15:44


Bridgestone Blizzak LM20 - нямат недостатъци, около 20лв повече от гума среден клас.
122.50 парчето от Диана


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Мнениеот 20vTurbo » Пет 06 окт 2006 17:00


yossarian написа:***
Nokian WR
***


Колега, само да вметна че WR се води "всесезонна плюс" от производителя и сравнение с чисто зимни гуми не е много обективно. Аз карам с такива на Голфа от две години, целогодишно, вече около 35000 км. и съм много доволен по принцип, но през зимата RSi-а на Пасата са усезаемо по добри на лед и в сняг.


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Пет 06 окт 2006 17:42


Миналата седмица "обух" Голфа с 4 бр. Bridgestone Blizzak LM-22

До сега зимата съм карал само с всесезонни гуми и сега се надявам да усетя разликата с тези. :024:

Изображение


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivo_Dinkov » Съб 07 окт 2006 18:53


Днес си напазарувах едни UNIROYAL MS PLUS5:
Изображение
Тествах ги на мокро, сухо, на мокри павета- много добре се държи колата, добре спира, не са шумни, остава и на сняг да се държат прилично :lol:
За 175/70/14 се изръсих 408лв с отстъпката(5,5%) :?


Потребителски аватар
Svetilio
Мнения: 376
Регистриран на: Чет 04 май 2006 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Svetilio » Съб 07 окт 2006 19:20


имам един апел към всички - темата е полезна,но ще бъде още по ценна ако давате данни :

модел
размер
цена
закупени от фирма ?
най-малкото няма да се лутаме да питаме за цени и ако пазаруваме от едно място защо пък дане искаме отстъпка :wink:
Благодаря предварително :!:


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivo_Dinkov » Съб 07 окт 2006 19:45


Цени от Диана за 185/65/14- взех ги стуринтта:
Континентал ТС780- 156,41, имат 10 бройки на склад
Мишлен Аплин А2- 155,65лв, имат на склад 18 бройки
Мишлен Аплин А3- 143,64лв, на склад имат 19 броя


Ivan_ Ivanov
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 08 окт 2006 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ivan_ Ivanov » Нед 08 окт 2006 11:11


Здравейте!
Поиграх си малко да събера мненията за зимни гуми на потребителите из форумите.Странно,но много от мненията не съвпадат с тестовете на Адак и Ауто Билд.
Та горе-долу така ги класифицирам марките гуми,но без да пояснявам различните модели:
1-Гуми без да има оплаквания:Мишелин,Гудиар,Пирели,Бриджстоун,Йокохама и Кумхо.
2-Гуми при които има по равно "хвалби" и "плюене"-Континентал(предполагам защото се прави в Румъния),Малоя,Вредищейн,Семперит,Фулда,Клебер и Фаерстоун
3-гуми за които се казва:За толкова пари,толкова-Барум,Корморан,Сава.
4-гуми които определено доста повече ги "плюят" от колкото ги "хвалят"-Унироял,Нокиан,Дебика,Ласа,Тойо,Тигар,Бф Гудрич,Гиславет,Викинг и Траял

Споменават се и марките:Марангони,Фате,Милестоун и Ханкук,но тях не ги слагам никъде защото има между едно и три мнения.


Като цяло стигнах до тоя извод:ако парите не са проблем,по-добре да се взимат Мишелин,Гудиар и Бриджстоун,ако пък се търси някаква среда в цените:Пирели или Йокохама.Най-практично(и според мен) е покупката на Кумхо,които са в ниския ценови клас,но като представяне не можах да видя нито едно отрицателно мнение.





Иначе аз съм карал с Викинг и Корморан(185/65/14)-добри гуми за сняг,но на лед и вода :twisted: .Миналата зима започнах с Ласа отпред,но още на първото хвърляне на сол(получава се едно странно нещо-като стъкло) в София станах като шейна.Купих си Кумхо и нещата заспаха.Кофтито е,че от време на време задницата тръгва като съм на лед,но докато не ги изтъркам Ласите..... :twisted: .



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта