Акумулатори - колко им е животеца?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот golf_td » Съб 24 яну 2015 20:26


Говорите за гаранция - каква ти гаранция ? На мен не ми я признаха. Взех си някакъв евтин чешки ли , не знам какъв акумулатор , мисля , че марка енекси с 2 години гаранция - 60 амперчаса за бензинова кола - ауди б4 2000 кубика , 90 коня. Акумулатора няма една година и се скапа. Отивам да го връщам като преди това минах през сервиз да ми проверят колата , утечката е в рамките на нормалното според сервизните работници ( варираща , под 1 амперчас , тоест не би трябвало да оказва влияние това върху нов акумулатор) , динамото си зарежда правилно, даже бях минал и за заверка наскоро точно заради това уж - да се знае , че колата е наред. И след като върнах акумулатора с надеждата да получа нов - от сервиза (който е по гаранцията) ми казаха , че е паднал под 6 волта или нещо такова и не могат да ми приемат рекламацията - тоест за тях този акумулатор е бил изчерпан от нещо по моята кола - нямам силни музики , нищо такова... Заредиха ми го и ми го върнаха. Аз им казах - ако е за зареждане мога и сам да си го заредя , нарочно ви го давам в този вид да видите колко е паднал .. до крайна степен. Те не се съгласиха и ми казаха следващия път когато направи проблем да отида в техния сервиз да го видят , да видят и по колата да няма проблем - твърдо отказват да признаят гаранцията. А независими майстори ми казаха , че това са нарочно така инсценирани неща , тъй като не искат да си признаят , че продават калпави акумулатори - причината за този голям разряд е напълно възможно да се дължи на вътрешно съпротивление в самия акумулатор - а не да ми обвиняват колата - освен това нали по дяволите за това ходя за заверка на гаранцията на всеки 6 месеца - тогава какъв е смисъла от това след като те винаги се съмняват, че проблема ми е в колата .... Баси.. простотиите , нямам думи :thumb_down




golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот golf_td » Съб 24 яну 2015 20:34


И Как става така , че с немски акумулатор , карана в Германия издържа около 10 години (приблизително) и тука с нашите "чудесни" акумулатори максимума е до гаранция + 1 година отгоре си е чист бонус... Колата била стара , електрониката не знам си какво , е добре - питам аз как пък аджеба в Германия до последно е добре и тука изведнъж колата става стара и точно когато купя друг акумулатор от България - тогава колата започва да дава проблеми по ел. инсталациите , пряко свързани с работата на акумулатора ??? Много странни съвпадения , или по-скоро измиване на ръце :thumb_down


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот lion_heart002 » Съб 24 яну 2015 20:37


Бил си прекалено учтив. Ако съм аз ще ми го сменят... Не се засягай,като си толкова учтив си заведи жалба и няма къде да ходят.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот lz2aii » Съб 24 яну 2015 21:51


golf_td написа:...утечката е в рамките на нормалното според сервизните работници ( варираща , под 1 амперчас , тоест не би трябвало да оказва влияние това върху нов акумулатор)

Не се засягай колега, но утечка, варираща под 1 Ач. е много абстрактно понятие. В това число влиза утечка от 900 ма и утечка от 9 ма. Ако съм на мястото на търговеца аз също не бих приел рекламацията. В случая просто е трябвало да ти измерят утечката и ако тя е в някакви референтни стойности да ти приемат рекламацията. Не ги знам с точност тези стойности, но мисля, че над 50ма (0.05А) не е добре и ток над тези стойности, определено оказва влияние на нов акумулатор, ако ще и да е правен за танк.
П.С. За останалото си абсолютно прав.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот golf_td » Съб 24 яну 2015 23:19


Учтив бях с продавачката - тя се държеше учтиво и се опита да ми съдейства доколкото може , с въпросния човек от сервиза говорих единствено по телефона - да сипя обиди по телефона или да държа висок тон - пак нямаше да ми го сменят, но ще си търся правата така или иначе


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот golf_td » Съб 24 яну 2015 23:29


Утечката е 0.09А... клоняща и надолу от това, това е максимума в определен момент, цифрите варират , но повече от това не се вдигат.Хмм , не знам , аз не съм наясно чак толкова колко е допустимото , но се доверявам на специалисти, аз съм клиент и не съм длъжен да разбирам до последната запетайка нещата. Човека , който ми каза, че е нормална и допустима утечката е майстор , който е специализиран в дейност по "ел.инсталации, стартери , динама" - така, че аз от там съдя.. но ето , че има и други мнения ... значи тази утечка трябва да се разбере от къде е и да се снижи до минимум.. хмм :gruebel


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот lion_heart002 » Съб 24 яну 2015 23:52


Не е проблема там-да знаеш. Принципно казват,че допустимата е 0.05,но и 0.1 да е,пак няма да бута акумулатора така. Може дори тази разлика да е от панела на цд-то ти... Търси си правата.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот quattro^^ » Нед 25 яну 2015 1:50


много е различно тълкуването на гаранцията аз като купувач например на предишната кола взех една берга преди 2 години почти, преди 5 месеца отидох до продавача за евентуална замяна, откакто мина половин година започна да прави номера, колата периодично я мерих за утечка сменях и регулатор с четки още като я взех всичко беше ток но август една сутрин няма палене ходих с скутера викам зареждам го и ако пак направи проблем отивам.отидох човека ме познава мултицета ми седи на задната седалка колата не я гледа,даде оборотен на следващия ден отивам даде разпечатка че всичко е наред, видях я и стартовия му беше в норма, но и при мен след бавно зареждане нямаше проблем няколко дни.отказа гаранция и си беше прав.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Iezekil » Нед 25 яну 2015 6:58


stefan4o написа:Обаче... когато си купувах ФИАММ миналата зима пичът от магазина ми каза да не му махам стикера отгоре, за да отворя капачките, щото гаранцията му нямало да важи. Само че лошото е, че вече сигурно има нужда да се провери нивото на електролита.

Моя му отвих капачките поради същото любопитство и съмнения на Седмата година.Имаше нужда от минимално доливане в няколко кллетки,в едната беше повечко доливането.Незнам дали ги правят като преди,но съм адски доволен.Карам го вече към 10 години.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Vlad777 » Нед 25 яну 2015 9:24


Гигават изкара 8 години, при положение, че между първата и втората беше преседял доста дълго време (няколко месеца) напълно разреден в една кола, която не се кара.

Като го занесох да го правят ми казаха, че ще го заредят, но е за хвърляне... А след това изкара още 7 години.

Естествено отново си купих същия.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот siso_k » Нед 25 яну 2015 9:51


Вчера, поради смяна на крушките на дългите фарове, се наложи да сваля акумулатора. Това е акумулатора, с който съм купил колата преди около 3 год. Досега не бях го свалял. Отстрани, в едно найлоново джобче имаше книжка - някаква гаранционна карта или незнам... На нея пишеше че акумулатора е произведен 2006 г. Отделно на минусовия полюс има щампа 0706 /едно под друго/.

На акумулатора /доколкото ми стигат познанията по немски/ пише, че е за първоначално вграждане. Има и щампа на Varta AG.

Защо казвам всичко това - защото Bosch Silver купен от тук на колата на сестра ми изкара 3 г0д. при перфектно зареждащо динамо. Това ме кара да си мисля, че както всичко друго, и акумулаторите които се продават тук са най ниското качество, даже и на утвърдените марки, а цените им са като на запад, което леко ме ядосва.

Ето го моя акумулатор:


Изображение


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот batVenci » Нед 25 яну 2015 10:07


Народа го е казал: Според Иванчо и кафето...
Нищо чудно, вносителите у нас да правят колосални печалби, внасяйки бракувани партиди, купувайки ги на цената на скрап...
За съжаление, това може би вече е станало еталон за родния "официален" търговец...


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 717
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот hristodj » Нед 25 яну 2015 10:26


Моя е като на снимката.Касовата бележка беше в жабката.На 8 години е.При мен е от 4 години.Един пьт сьм доливал вода.Зимно време си го зареждам 2-3 пьти профилактично.Всеки вика че е мальк 61Аh ма си вьрти печката.


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Bobi85 » Нед 25 яну 2015 14:20


Гледам, че има доста наивни хора, които си мислят, че акумулаторът за оригинално вграждане на по-старите коли е със същото качество с Бош за 150 лв. Такива акумулатори се продават от представителствата, но странно защо не съм видял някой да си е купувал такъв. Може би защото струват колкото 2-3 Боша?

Последна промяна от Bobi85 на Нед 25 яну 2015 15:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 717
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот hristodj » Нед 25 яну 2015 14:46


Точно това се коментира че сега се продават масово боклуци.Не знам кой какво мисли.Аз такива за първоначално вграждане не съм виждал у наше село.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта