Акумулатори - колко им е животеца?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Bobi85 » Нед 25 яну 2015 15:04


В Мото Пфое продават, но струват близо 500 лв. В Пежо също съм виждал.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4294
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот tdi fen » Нед 25 яну 2015 15:10


може да ти доставят по-поръчка във всяко представителство отиваш капарираш и след две седмици си го вземаш


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 717
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот hristodj » Нед 25 яну 2015 15:22


Ще ми откраднат голфа заради акумулатора :mhihi .


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 25 яну 2015 17:01


Супърб с оригинално вградена Варта от 2008г, батерията замина преди 2-3 месеца. Колата е на 70 000км, кара се рядко. Колегата escrime е с Варта купена тук отново през 2008г, замина пред 2-3 седмици. Колата му се кара много рядко. Стария ми Голф беше с Бош от 2008г., През 2009г, колата нямаше центровка и палеше МНОГО трудно. Батерията беше събаряна и зареждана многократно. Още си кара с нея, без драми, но вероятно няма да му навреди да се върне на вторични. Българската Искра ми живя 7г, като в последните 2г се караше само неделно. Мога да продължа с още доста примери, но извода е:

Колите ви имат проблем или купувате много стари/дефектни партиди батерии. Или и 2те. Гаранцията се отнася до фабрични дефекти от сорта на пукнати плочки и клетки. Тогава колкото и да зареждаш, под товар няма достатъчно ток. Този дефект е недвусмислен. :th_up

ПС: по темата, живота им е между 5г и 10г., в зависимост от начина на експлоатация.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот radi_nrj » Пон 26 яну 2015 11:52


Ако си мислите, че ОЕМ батериите ги правят на други поточни линии от тия дето са по магазините жестоко се лъжете.

Ако си мислите, че правят 1-во, 2-ро и 3-то качество пак жетоко се лъжете. След като се заредят новите акумулатори минават през една тестова станция и или стават или отиват за скрап.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Piqndurnik » Пон 26 яну 2015 14:50


Не разбрахте ли, че акумулатора е консуматив? Времената, когато нямаше и когато за да вземеш нов в Мототехника искаха да върнеш стария отминаха. Сега съм доволен, ако не се налага да плащам, като си изхвърлям стария акумулатор на сметището.

Между другото, печка като Webasto скъсява живота на акумулатора поне с 30%, но си заслужава да се качваш в топла кола.


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот x15 » Чет 05 фев 2015 16:52


radi_nrj написа:Ако си мислите, че ОЕМ батериите ги правят на други поточни линии от тия дето са по магазините жестоко се лъжете.

Ако си мислите, че правят 1-во, 2-ро и 3-то качество пак жетоко се лъжете. След като се заредят новите акумулатори минават през една тестова станция и или стават или отиват за скрап.


И аз подобна история съм чувал, но с разликата че след като тестват акумoлаторитe на поточната линия им лепят различни етикети (Silver, Gold....) и пътуват към различни пазари :mhihi
:death


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот radi_nrj » Пет 06 фев 2015 1:45


И в това се лъжеш. Няма време а се правят достатъчно дълги тестове, че да се определи в дълбочина качестото на батерията. То дори и един тест за капацитет отема 20 часа. Тества се напрежение, стартов ток и се проверява изолацията между плочите с високо напрежение и толкоз.

Даже с един познат дистрибутор в Полша сме си говорили и той спомена, че си е мислил дали Бош/Варта черен, син, сребрист не са един и същ акумулатор с различен етикет. Да ама не, от любопитство тествал 3 броя от 60 инещо Ah от 3-те серии и били коренно различни. Тегло, брой плочи, дебелина на плочите и т.н.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот siso_k » Пет 06 фев 2015 10:41


Ами точно преди нова година купувах на сестра ми акумулатор Варта и момчето от магазина точно това ми обясни: в Blue-серията се използва Pb-Ca. В силвъра има и сребро, отделно и плочите били по-дебели. Затова Blue е най-евтиния вариант. И все пак си мисля, че качеството на изработката, чистотата на материалите и др. влияещи фактори за пазари като нашия и пазарите на запад не са еднакви. И това според мен следва от няколко основни фактора:
1. Липса на какъвто ида било контрол от страна на държавните органи;
2. това, че сме малък пазар и загубата ни не е решаваща.
3. Липсата на родно производство, което би могло да замети вноса.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот radi_nrj » Пет 06 фев 2015 11:08


Силвъра също е оловно калциев, има добавено минимално количество сребро в решетката за намаляване на съпротивлението.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот lz2aii » Пет 06 фев 2015 12:45


siso_k написа:1. Липса на какъвто ида било контрол от страна на държавните органи;
2. това, че сме малък пазар и загубата ни не е решаваща.
3. Липсата на родно производство, което би могло да замети вноса.


За първото съм съгласен изцяло. За второто трябва да се осведомя, но мисля, че сме на едно от челните места по автомобили на глава от населението. За третото-Искра и Монбат спряха ли производство?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот radi_nrj » Пет 06 фев 2015 12:51


Monbat с производство от над 3 милиона акумулатори годишно е 3-тия по големина производител на акумулатори в Европа след Джонсън (Варта/Бош и останалите марки) и Ексайд.


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Somi » Сря 18 фев 2015 16:52


Много съм склонен да не повярвам че от завода излизат едни и същи акумулатори за пазарите в цял свят .Сигурно си е като в китай според цената и качеството и вложените материали.Не ми се рови но проверете колко тежи акумулатор предлаган за бг и такъв примерно за щатите .А сигурно пропускате и момента с географските ширини дали акумулатора бош с3 произведен за Аляска с Т -50 е същия с бош с3 произведен за Афганистан където Т е +50 градуса. Та и кока кола за щатите и западна Европа е с захар пък за бавноразвиващите се страни като БГ е с подсладители.Та не вярвайте на реклами че поточните лини не се пренастройват и използва материали с различна чистота, да не мислите че като ги пренастроият 1 месец правят за бг, за Албания, Македония и тн развиващи се държави в които няма контрол за нищо даже няма да се учудя и брака да се внася има доста голям пазар на които да изнасят .

Последна промяна от Somi на Чет 19 фев 2015 8:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот radi_nrj » Сря 18 фев 2015 22:42


Ти явно си нямаш на представа какво е да се спре и пренастрои еда поточна линия за акумулатори. Или колко струва да се поддържа различни смеси за активна маса или различно качество отливки за решетки, или ленти за екпандирани решетки. Това дето си го мислиш ако нашите тръгнат да го правят или трябва да намалят производството на половина или по-малко. Или пък заводите да станат повече от 2-пъти по-големи...

Последна промяна от radi_nrj на Сря 02 фев 2022 12:13, променено общо 1 път.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот batVenci » Чет 19 фев 2015 0:26


Разбира се, нискокачественото производство обикновено не е самоцелно за производителя. Но понякога дори и най-високотехнологичното производство има своите нежелани грешни партиди. Логично е такъв брак да отиде за последващ рециклаж. Но понякога се поевява там някое "наше момче - закупчик", от външнотърговска наша фирма, евяваща се "официален доставчик" на въпросната стока за България, и... започваме да умуваме по форумите, как иначе реномирана стока на световно известен производител, се оказва просто един боклук...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта