TESLA електромобил...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот dzrasd » Пет 05 яну 2024 14:15


Petrolhead написа:и пак с две думи, софия-пловдив-софия динамично, без извращения, без зареждане не става.

темата започва да става полезна


То и с ДВГ не става, ако не си заредил :icon_lol :icon_lol




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19728
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Vlad777 » Пет 05 яну 2024 16:28


dzrasd написа:Аз също не виждам никаква разлика в "потреблението" ми на колата сравнено с ДВГ. Идентично е, само че електричката ми харесва повече :)

И да не забравяме, че може би 99% от хората, каращи електрички, преди това са карали ДВГ. Не е като да не знаем какво е с ДВГ :icon_lol :icon_lol
По същата логика преди настоящия Passat B8 BiTDI 240 кс карах Passat B8 TDI R-Line 190 кс и сега ми харесва повече. Преди това пък карах Passat B5.5 и като се качих в B8 се чувствах като в космос.

Това, че си карал стар или базов Golf/Passat не означава, че си се докоснал до истинските възможности на колите с ДВГ. Покарай примерно новия Touareg R eHybrid с добавени всички системи за сигурност, луксозни материали, въздушно окачване и т.н., които предлага и после се качи на Тесла-та, ако ще и X-Plaid да видим в каква посока ще е усещането...


dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот dzrasd » Пет 05 яну 2024 16:40


Голфът ми беше GTI с всички ексти (МК 7.5, аз съм си го конфигурирал), включително адаптивно окачване. Това като лична кола, която имах близо 3 години. Иначе съм карал много коли, включително rent-a-car-и (командировки и не само) за по седмица+ - мерцедес е класа, Range Rover Evoque, X5 като най-хубавите примери. За еднодневни карания списъкът е още по-голям.

Нещата, които ми харесват в Тесла (и електричките като цяло, ако са достатъчно мощни), са тишината и незабавния въртящ момент от гледна точка "кола и задвижване". Много ми харесва и багажника отпред, който ползвам много по-често от основния.

Иначе много ми харесва софтуера, това, че мога да си гледам филм вътре ако искам на голям екран, мога да си гледам камерите на колата по всяко време от телефона, мога да играя игри вътре, все глезотии, които за мен имат значение и не са свързани директно с колата като задвижване.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19728
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Vlad777 » Пет 05 яну 2024 17:04


Без да искам да обиждам никого, защото и аз съм голфаджия, Голфът с колкото и екстри да е, си остава Голф. Golf 7 GTI Performance ме впечатли преди 10 години когато го карах за първи път. Настоящият ми Passat е по-бърз от Golf 7 GTI, има всичко, което може да предложи Golf + повече екстри и много повече комфорт. И въпреки това не може да се сравнява с актуалния Touareg примерно, който е доста класи по-нагоре. А той пък от своя страна не може да се сравни с актуалното BMW X6M Competition примерно... И от там нататък с други коли в графа Hypercars... Та, това че си карал Голф, модел отпреди 10 години, нищо не означава. А Rent-A-Car до сега топ изпълнение с всички екстри не съм виждал.


dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот dzrasd » Пет 05 яну 2024 17:43


Почват да се противопоставят мненията в темата вече, първо новите VW не ставали (ДВГ), сега пък модел от преди 10г не е показно, не знам, не знам :)

Карал съм Q8 2023-та (3ка дизел, доста екстри, нямам списък) от Унгаро-Сръбската граница до София да сменя шофьора, че пътувахме от далеч. Колата си е супер, аз не съм написал, че колите не стават. Написал съм, че не ми дават това, което аз търся. Съществени разлики по магистралата от моя Y не усетих, освен, че беше по-тихо. Ако беше тъмно вероятно и фаровете на Аудито щяха да са по-добре, че са матрични. Нито в моята, нито в Q7 нещо скърца или шуми вътре в колата. Сега ако някой каже "ама материалите!!!", ами аз държа волана докато карам, не пипам по пластмасите на таблото за вътрешно успокоение. А и за протокола Model Y няма твърди пластмаси по таблото, или пък на вратите отзад (за разлика от Q4 e-tron).

С други думи като си продам Model Y и увелича бюджета, няма да си купя ДВГ Q7/Touareg, а вероятно Model X( ако са оправили проблемите с качеството си, че американските са проблемни) или BMW iX, ако фейслифта оправи някой от компромисите.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Petrolhead » Пет 05 яну 2024 18:37


ох колко ми е типичен колегата.
по-рано днес мислех да пиша за мотивацията на купувачите на тесла. всичките са един дол дренки.

- колко върви
- колко яки глупости има на таблета
- как не сменя масло и накладки

за пореден ден се опитвам да обясня, че не всичко е вървеж и пърдящи възгалвници.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2218
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Каспър » Пет 05 яну 2024 19:35


Нещо не мога да разбера двамата заклети голфаджии какво се опитват да докажат?
На единия Пасата му бил много бърз и можел да кара като НЕ бърза със 149 км. по магистралата и не бил в нарушение :eek Пък и колко ще харчи една Тесла с такова темпо :mhihi
На другия както и който да му обяснява, че и Тесла има свойте предимства и те са приоритет за много хора, пак не е съгласен и се обеснява как това е най-скапаната кола и си я купуват само заблудени типове!
Момчета, осъзнайте се!
И аз съм бивш голфаджия, но не хейтя и не отричам с лека ръка така жестоко всичко различно и налагащо се.
В крайна сметка темата е за Тесла, технологиите й, и хората които са привърженици на марката могат да изкажат мненията си свободно.
В тази тема ли е мястото да се коментира как един Пасат битди бил много по-бърз и икономичен от Тесла?
Нито е по-бърз, нито е по-икономичен, за лукс и екстри е въпрос на вкус.
Също приказки от сорта на всички тесладжии били един дол дренки са прекалени. Всеки харесва нещо в дадена марка и това че на друг не му харесва, не прави първия автоматично балък.
Не разбирам нехаресващите Тесла защото продължават да цапат темата с плява?
Ако си мислят, че ще отворят очите на някой който се е запалил по марката, като наложат тяхното мислене?! Ясно, че няма как да се случи.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Petrolhead » Пет 05 яну 2024 20:47


чакай сега, аз като съм голфаджия нямам ли право на мнение?

или само собственици на тостери могат да се изказват за качествата на тостерите си?

нали съм им карал тостерите, нали ги гледам защо ги купуват. нито защото пестят от гориво, нито защото са фенове на таблетите, нито защото са влюбени в дъвената возия и евтинярската кожичка навсякъде.

поредния статус символ, поредната кола, която се купува защото е модерно да имаш такава.
да не говорим, че масата водачи на тесла са тотално на вие с автомобилната култура и на предишните си автомобили не са знаели къде се сипва антифриз.
няма лошо, не ги упреквам, ама излез и си кажи, не разбирам от коли, не искам да разбирам от коли, ама искам да съм бърз и модерен. тогава това е колата за теб, а не да ми разправят колко спортни били, какви технологии имали и как видиш ли другите са балъци или бедняци, затова не карали тостери

извинявам се за ранта, ама днес лицемерието ми дойде в повече (нищо общо с форума)

карайте си колите със здраве, хубаво е да има всякакви коли по пътищата, радвам се марка идваща от никъде тормози големите риби.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2218
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Каспър » Пет 05 яну 2024 21:03


Петроле, разбира се имаш право на мнение, но последните няколко страници в тази тема ти налагаш мнението си и често прекрачваш добрия тон с крайни изказвания и генерализираш всички в един кюп.
Ето това не разбирам защо го правиш?
Не е типично за теб. Не чета твой мнения от вчера и странно се опулих когато прочетох всичко крайно което си изсипал в тази тема. Това не е твоя стил!
Винаги си показвал, че си широко скроен, а тук си тесногръд и краен.
Разбрахме, че ненавиждаш Тесла, но не се мъчи да убедиш всички в това колко е скапана подобна машина, защото за всички следящи с интерес тази тема, марката Тесла е новатор дал нещо ново и заслужаващо внимание.
Искрата вече е влязла в задника, така както едно време влизаше бензина в кръвта, и с крайните ти коментари тук, ти не ще съумееш да изгасиш тази искра.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Petrolhead » Пет 05 яну 2024 21:30


обяснявам, за всичкото време откакто се интересувам автомобили е имало фенове на една или друга марка. хора знаещи, можещи, с опит, от които можеш да научиш много.
и винаги е имало някакви унверсални истини за това, коя марка какви глупости твори и какво е направила като хората. винаги е имало конкуренция, критики и почти винаги е било полезно да поспориш с някой фен, без значение марката.

сега какво получваме, нова технология, нова марка, абсолютно нови хора, които започват да ти обясняват как видиш ли двутотен кросоувър бил спортна кола.
ами не е, няма как да бъде, ама като им го кажеш се сърдят, защото са първи на всеки светофар и като натиснеш педала на електричката те залепя на седалката.
и тъй като рядко някой му се занимава да спори, остава едно впечатление, че видиш ли теслите са нещо УАУ, като в това визирам и медии и разни ютубъри.
имат си доста недоразумения по тях, добре някой да ги сподели, защото водачите им явно не могат да направят обективна оценка на колите си.

ето примера с софия-пловдив-софия. в реалния живот за да направиш такова пътуване трябва да се съобразяваш с колата. ама никой не им го казва преди да си купят колите.
такива неща


dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот dzrasd » Пет 05 яну 2024 22:54


За съжаление повечето от твърденията ти не са вярни. Страдаш от когинитвен дисонанс, теглиш диагонали и паралели за да си потвърдиш собствените виждания. От това, което виждам, просто те дразни, че "двутонни" косоувъри са бързи. Не е редно ! Не трябва да са бързи ! Нищо, че пазарът още преди електричките се напълно с 2+ тонни коли, които са с по над 500 коня :) А и между другото едиснтвената кола, която се споменяваше нещо за спорт в темата, поне последните 3-4 страници, беше Модел 3 перформънс, която е 1.8т, ама как да е :)

"Поредният статус симовл" - Тесла е най-евтината в класа си, и то с много. Ако искаш сатус симов в този клас и да дадеш 50к отгоре има iX3 и Q4. Тесла Y струва колкото ID3 с голяма батерия и малко екстри. Далеч от статус символ.

"масата водачи на тесла са тотално на вие с автомобилната култура и на предишните си автомобили не са знаели къде се сипва антифриз" - ще се изненадаш колко не е вярно това, ама изобщо. Даже бих казал, че е точно обратното - кифльоците от всякакъв пол с Х6/7 Q8 и тн много повече отговарят на този образ. В Тесла общността лично познавам хора, които имат сервизи за ДВГ коли :) А аз колко съм си пипал старите евтини коли в тинейджърска и студентска възраст няма да коментирам. За новите не пипам, там има гаранция, която съм си я платил като съм я купил нова.

"другите са балъци или бедняци, затова не карали тостери" - не знам кой го е казвал това, аз паралели правя само между различните електрички, тук други хора обърнаха темата на "ДВГ срещу ток".

"имат си доста недоразумения по тях, добре някой да ги сподели, защото водачите им явно не могат да направят обективна оценка на колите си." - напротив, по-назад съм изброил немалко проблеми. Не знам как си представяш хората, които си купуват нови коли - балъци, които лапат каквото им се даде и не правят проблеми на производителите за абсурдните им решения ? Напротив :) Голфа 6(!!!) пъти съм го карал в Порше да ми оправят една вибрация, която ми шумеше и ме дразнеше.

"ето примера с софия-пловдив-софия. в реалния живот за да направиш такова пътуване трябва да се съобразяваш с колата. ама никой не им го казва преди да си купят колите." - особено купувачите на Тесла са едни от най-информираните, преди да си купят колата. Най-малкото няма представителство тук, трябва да ходиш до Австрия/Германия. Всички са знаели точно колко могат да минат с колите си.

Имаш определен изграден образ в главата си, че Тесла собствениците са "идиоти", които не разбират от коли и само ги купуват, защото са модерни. Еми не, сори, в грешка си. Но ти това го знаеш и на някакво ниво те дразни, че хем разбират от коли, хем си купуват Тесли и се опитваш някак си да го преодолееш това чисто психологично като го отричаш.

И последно нещо ще вметна. Почти съм сигурен, че собственик на ДВГ и собственик на Тесла, за живота на една кола, прекарват еднакво време по бензиностанции, защото ДВГ-то не може да зарежда вкъщи :)
И реално, ако карам със 110 до Пловдив, мога всеки ден, докато не се развали колата, да го правя този маршрут и да не посетя "бензиностанция" нито един път. Ти с ДВГ не можеш да го направиш, освен ако не си тираджия и си точиш нафта. И колкото и да е абсурден този пример, ти се опитваш да го налагаш тука от няколко страници насам :)


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Petrolhead » Пет 05 яну 2024 23:42


Обожавам непознати хора да ми поставят психологически диагнози. Спорът винаги става много по-приятен.
Аз казах каквото исках да кажа. Остани си със здраве, аз отивам да се боря с отклоненията си


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот 777 » Съб 06 яну 2024 0:15


Petrolhead написа:Обожавам непознати хора да ми поставят психологически диагнози. Спорът винаги става много по-приятен.

Може да обожаваш, но може би има и причина.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9891
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Съб 06 яну 2024 0:44


Последната останала тема във форума, която ме интересуваше, се омаза от дълги цитати и хора, които трябва някой да убеждава, че електричествето не апе. :confused


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19728
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Vlad777 » Съб 06 яну 2024 10:09


Каспър написа:На единия Пасата му бил много бърз и можел да кара като НЕ бърза със 149 км. по магистралата и не бил в нарушение :eek Пък и колко ще харчи една Тесла с такова темпо :mhihi
Единия, па другия, па тоя, па оня. :h020

Аз съм писал каквото ме интересува в темата за Тесла. Не смятам, че ти ще ми даваш наклон как да карам и какво да питам, сешсе? Написал съм, че не подлежа на глоба, а не че не съм в нарушение - пускам ти го пак да го прегледаш, защото явно изпитваш затруднения с четенето с разбиране:
Vlad777 написа:темпомат на 155 км/ч - реална скорост 149-150 (не подлежа на глоба и не се напрягам).
Не е лошо да се разглежда от време на време ЗДвП, в който пише:
(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:
1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;
2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;
3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;
4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 300 лв.;
5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 400 лв.;
6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 600 лв., като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.
Ще продължа с обясненията като за хора в затруднение, а именно - за превишение на скоростта с 1-9 км/ч глоба не е дефинирана и съответно не се налага.

А иначе Пасатът е бърз. Никъде не съм писал, че е по-бърз от Тесла, въпреки че зависи от обстоятелствата. Предполагам, че поради ограниченията на батерията, на дълги дистанции няма как теслата да постигне подобен резултат:
Passat-avg.jpg



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта