ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Hertz
Мнения: 2016
Регистриран на: Пет 24 ное 2006 23:02
Автомобил: vw
Двигател:

Мнениеот Hertz » Пет 30 мар 2007 20:04






Потребителски аватар
XaxoXaxo
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 06 юли 2004 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот XaxoXaxo » Нед 01 апр 2007 13:24


Много хубава тема.
Обаче аз искам да попитам колко хора са се ЗАМИСЛИЛИ наистина. Защото както един колега отбеляза по-рано като карам в някое населено място с 50, само москвичите и жигулите карат зад мен. Всички останали ще ме прескочат...


Потребителски аватар
The Corrupt
Мнения: 498
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The Corrupt » Нед 01 апр 2007 15:04


http://vbox7.com/play:c82a4d0e
Ето от малко невнимание какво може да стане :(


Потребителски аватар
nikolov_ms
Мнения: 35
Регистриран на: Съб 21 апр 2007 22:03
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: София

Мнениеот nikolov_ms » Нед 29 апр 2007 12:00


Много сериозна и важна тема подкрепям я нека всички се замислим поне за минута над карането си !!!


Потребителски аватар
Tishku
Мнения: 3141
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Мнениеот Tishku » Нед 29 апр 2007 12:03


XaxoXaxo написа:Много хубава тема.
Обаче аз искам да попитам колко хора са се ЗАМИСЛИЛИ наистина. Защото както един колега отбеляза по-рано като карам в някое населено място с 50, само москвичите и жигулите карат зад мен. Всички останали ще ме прескочат...

Това винаги е било така за съжаление :?


pepi_run
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 01 май 2007 23:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот pepi_run » Вто 01 май 2007 23:32


то всичко е ясно,ама от едното влезнало и от другото излезнало................и.Пак все същото си става.Жертви и това е.ама да не му се случва на човек,ама чак тогава се сеща че трябва да мисли преди да се качи на колата си


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Сря 16 май 2007 22:39


Прясно от вчера. http://www.struma.com/cgi-bin/archive.c ... &article=0
последната статия - човека в астрата е със счупен таз в пирогов. По не официални данни голфа е карал с около 100 без спирачен път.

Последна промяна от ANNIHILATOR на Чет 31 май 2007 18:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Чет 17 май 2007 10:31


Враца. Тежка катастрофа стана преди минути във Враца на тролейбусното обръщало в жк Дъбница, предаде кореспондентът на Агенция “Фокус”. По предварителна информация загинали са двама души. Сблъскали са се товарен автомобил и лека кола “Ауди А6”. Колата е напълно помляна, липсва цялата предна част. По информация на свидетели камионът се е движел с около150 км в час. Пътната отсечка, където е станал тежкият инцидент, съвпада с Околовръстния път на Враца
Към момента аварийно-спасителна група се опитва да извади един от пострадалите. Един човек е транспортиран в ЦСМП.
Спряно е движението по Околовръстното шосе.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Чет 17 май 2007 18:12


Tishku написа:
XaxoXaxo написа:Много хубава тема.
Обаче аз искам да попитам колко хора са се ЗАМИСЛИЛИ наистина. Защото както един колега отбеляза по-рано като карам в някое населено място с 50, само москвичите и жигулите карат зад мен. Всички останали ще ме прескочат...

Това винаги е било така за съжаление :?


И какво от това, който бърза нека си бърза. Това че някой карат бавно, незначи нищо. Нека караме малко по-бавно и от време на време да се замисляме какво може да се случи и дали искаме точно на нас да ни се случи. Сигурен съм, че когато някой види някаква катастрофа си казва добре че на мен не ми се е случило, но никой не е застрахован.

Онзи ден на косъм ми се размина много сериозна челна катастрофа, за която вината щеше да е моя, от тогава доста се замислям когато карам... замислете се и вие :!: :!: :!:


airclima
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 11:34
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот airclima » Чет 17 май 2007 20:56


малка корекция аудито се е движили с 150 а не камиона.


Потребителски аватар
MobilLife
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 31 мар 2006 16:39
Автомобил: Wv golf 5 +
Двигател:
Местоположение: Мездра-Марс
Контакти:

Мнениеот MobilLife » Нед 20 май 2007 18:27


Да само в нашия край има ниско летящи камиони - пазете се! :lol:


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Мнениеот dandan » Сря 30 май 2007 10:06


Темата е полезна. Лично аз ползата от предпазния колан съм я преживял. При стечение на липса на маркировка , пътният знак беше откраднат най-вероятно (имаше само тръба), непознат път , една кола с келеши преди мен точно когато ги изпреварвах решиха да се правят на велики и да ми покажат колко им върви колата и как аз с Москвич21412 съм недостоен за движение по пътищата, при което аз все пак ги изпреварих( моя грешка) но завоят който дойде се оказа много остър ( най вероятно липсващия знак е бил точно за опасен завой наляво). Келешите спряха да ми се извинят , като най-учтиво ме попитаха могат ли да помогнат и си заминаха. Колата замина направо на отпадъци. Забравих да кажа, че мантинелата просто липсваше и после от местни хора разбрах че годишно там ставали по 4-5 катастрофи като моята. Само преди месец камион се е килнал на моето място. От тогава се старая да си слагам колана дори и децата сега в Пасата си ги слагат сами, но аз от време навреме забравям.
От друга страна лично мое мнение,че самоубийците никой не ги глобява, както и пушачите задето се тровят умишлено.В крайна сметка излиза че трябва сами да се пазим колкото е възможно , а анархията по пътищата ще си продължи неопределено време а ние да се надяваме или да се молим на господ (кой както му е угодно) да не се случи на нас. А иначе грешки едва ли има някой шофьор който да не е правил, трябва да се научим да сме по търпеливи и толерантни както европейците и когато някой направи някоя глупост да не псуваме а да помислим кога за последно и ние сме я правили.


Потребителски аватар
Sandi
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Sandi » Чет 31 май 2007 17:11


ВИЖТЕ ТОВА!!! -> http://www.700mb.ru/28/04/2007/shokirujuschee/ocherednojj_dorozhnyjj_krash_v_germanii_foto.html

НЕ Е ЗА ЛИЦА ПОД 18 ГОДИНИ И ЗА ХОРА СЪС СЛАБА ПСИХИКА!!! СНИМКИТЕ СА НАИСТИНА БРУТАЛНИ, НО ТОВА Е САМАТА РЕАЛНОСТ!!! ЗАМИСЛЕТЕ СЕ ПРЕДИ ДА СЕ КАЧИТЕ В АВТОМОБИЛА СИ!!!


Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот shotoman » Пет 01 юни 2007 5:54


Господи това е ужасно бе хора. Аз не съм със слабо сърце, но щях да повърна. Често патувам в провинцията и съм свидетел на какво ли не. Интересното знаете ли кое е? Че може би хората са прави, че виждайки авомобил със софииска регистрация започват да го гредат странно. Пресен пример - пътувам за Монтана и минавайки по магистралата през Ботевград се спускам в ниското (Скравена). Ставаме колона, защото времто е лошо, вали, забранено е изпреварването, има ограничение на скоростта и навлизаме в селото, където има полицай винаги. Зад мен има сигурн 10 коли и никой не ме изпреварва, защото се съобразява с гореизброените условия. И изведнъж виждам как далече зад колоната в ляво излизат едни ксеноново сини фарове и на завоя някой прелита пред мен сигурно с над 100 - ЕСТЕСТВЕНО СИВА G-класа с две по две еднакви цифри и софииски номер. Пред мен катджиите даже не у обърнаха мнимание!!!!!! ЕТО ЗАТОВА ЩЕ СТАВАТ ПОДОБНИ НЕЩА!!! И това е само единичен пример, който мога да ви дам! Е може би всички подобни, които нямат грам причина да бързат, но тати им е купил мерцедес или са завъртяли поредната търговия с наркотици и са се почерпили с една Г, Е, М или каквато и да е класа ще стигнат точно там, за където са се забързали! Лошото е, че водят след себе си и абсолютно невинни хора. И знаете ли какво - войната по пътищата няма да спре никога, защото мненията, които разисквае с Вас тук не интересуват нито горепосочените господа, нито противните пикли, чиито случай е същия. Не мога да дишам от гнус! когато ме изпревари по магистралата руса празногава ..тка с 200, а ц.ц.те си ги е хвърлила на таблото и е сложила тъмните очила. Чудя се на колко .... е седнала докато искара тоя мерцедес! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Чет 21 юни 2007 0:15





Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта