Превишена скорост

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Boyan Yordanov
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 16 авг 2006 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Превишена скорост

Мнениеот Boyan Yordanov » Съб 18 окт 2008 16:39


Здравейте колеги днес направих една глупост и много се притеснявам за което.В Русе по бул.Христо Ботев или Волов ли какъв е вече не ги знам превиших малко допустимата скорост.Минах с около 70 км/ч покрай една снимаща патрулка и много се ядосах.Дано да са ме пропуснали,че се разправяха с някакав човек в момента когато минах покрай тях :cry: Четох насам натам за евентуалното наказание било 3 точки и 100 лева акт ебаси кожодерите.Аз попринцип не съм хулиган на пътя,ама се бяхме заприказвали с един приятел и не съм обърнал внимание с колко се движа едва като видях патрулката погледнах километража,ама каква файда.Та въпроса ми е какви са последствията от евентуалната снимка да не ми вземат книжката,че направо загивам прав :cry:




Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Съб 18 окт 2008 16:55


С колко си превишил, да не сме екстрасенси.... акато знаеш с колко се превишил и си прочетеш законя въобще няма да има смисъл от тема ;) книжка взимат за над 30 отгоре ....


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Мнениеот freestyler911 » Съб 18 окт 2008 16:58


абе човече я споко , аз пред патрулка на червено минавам вече поне 5 пъти и... нищо . На магистралата с 160 минах покрай патрулка (ама се криех зад един пасат дето го спряха :P тука в софия редовноми се случва това което и на тебе се е случило

СПОКО , пийни и почерпи по биричка че не са те спрели !


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Съб 18 окт 2008 16:59


хм,добри съвети даваш.Нема що :?


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Съб 18 окт 2008 17:41


freestyler911 написа:абе човече я споко , аз пред патрулка на червено минавам вече поне 5 пъти и... нищо . На магистралата с 160 минах покрай патрулка (ама се криех зад един пасат дето го спряха :P тука в софия редовноми се случва това което и на тебе се е случило

СПОКО , пийни и почерпи по биричка че не са те спрели !

Пожелавам ти утре да те хванат с такава скорост, че да ти вземат книжката за 3 години поне!


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Съб 18 окт 2008 17:45


Вземат книжка с 31+км в час, тая само точки и глоба, пише колко някъде из форума, има я публикувана наредбата. Тая патрулка снима моя к.р, антидарът край нея не се обажда хич - днеска минавах покрай нея няколко пъти! И преди някой да се разгорещил срещу радар-детектора ми - обажда всеки път, на всичката техника, която има в България, Гърция, Македоня и Румъния.... Вече е тествано около 3 г.

А тоя там фрийстайлър - такива по пътищата много ги обичам, почти винаги създават огромни предпоставки за катастрофа.... После се гоним и "съветваме", падам си по такива, даже сега като се сетя и ми се вдига адреналина....

Последна промяна от The Red Guy на Съб 18 окт 2008 17:48, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Съб 18 окт 2008 17:46


freestyler911 написа:аз пред патрулка на червено минавам вече поне 5 пъти и...


После що голфаджиите били селяни (да не се обиждат хората от село).


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Съб 18 окт 2008 18:02


musura написа:
freestyler911 написа:аз пред патрулка на червено минавам вече поне 5 пъти и...


После що голфаджиите били селяни (да не се обиждат хората от село).

Селяци е думата.. Селяни са хора, живеещи на село, те не практикуват такива изпълнения...


Потребителски аватар
benzino
Мнения: 1037
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 15:42
Автомобил: VW Polo 86c
Двигател: mix
Местоположение: Смолян

Мнениеот benzino » Съб 18 окт 2008 18:49


The Red Guy написа:Вземат книжка с 31+км в час....


Извинявам се, че използвам темата на колега, но искам да задам въпрос, свързан горе-долу с темата... Преди месец ми направиха акт за превишена скорост (94км\ч при ограниечение 50км) Т'ва са 44км\ч повече от разрешеното. Единствено са ми взели талона и сега си карам с акта. Та въпросът ми е: при превишаване на скороста с над 31км намясто ли се отнема книжката или когато излезне наказателното постановление? Питам защото са ми казвали за хора, на които намясто са им отнемали книжката, а аз все още си я имам...


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Съб 18 окт 2008 19:19


Книжката ти я вземат след наказателното, щото имаш законовото право да обжалваш. На място - сигурно трябва да си убил някого, недай си Боже, или да си 9 промила алкохол.....


Потребителски аватар
Boyan Yordanov
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 16 авг 2006 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот Boyan Yordanov » Съб 18 окт 2008 21:57


Значи на ограничение 50 км/ч минах с 70-75 км/ч на километраж дано да не лъже че изгарям.Към колегата The red guy искрено се надявам да си прав и патрулката да не снима ама за чий седят там тогава.Това е точно пред автокъщата на Волов там седяха,а на връщане след 1 час някъде бяха на другата страна на детелината точно където е затворен пътя.Бяха срещу движението и имах чуството че снимат тия който се спускат от Дружба и Чародейка.Колега сподели каква марка ти е радар детектора да взема да си купя и аз,че ми писна от тез ловци.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 19 окт 2008 2:47


benzino написа:Т'ва са 44км\ч повече от разрешеното.


Печелиш 1 месец пешеходен туризъм ;) :да:


Потребителски аватар
Xaivera
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 08 апр 2008 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia/Deutschland

Мнениеот Xaivera » Нед 19 окт 2008 7:21


musura написа:
benzino написа:Т'ва са 44км\ч повече от разрешеното.


Печелиш 1 месец пешеходен туризъм ;) :да:


Да не кажем 2 месеца направо mhihi
Аз превиших с 33 и само 1 месец без книжка от който остават 8 дена 2 часа и 43 минути :gives:


Потребителски аватар
endless
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 16:54
Автомобил: VW
Двигател: AEE

Мнениеот endless » Нед 19 окт 2008 20:02


Разбрах наскоро, че има такава кола в Русе, която снима превишилите скорост. Едно приятелче пострада от тази работа и му взеха книжката за 1 месец и акт за 150лв. Ако до 2-3 седмици не ти почукат куките на вратата, може да си спокоен си мисля аз. Неговото известие пристигна седмица по-късно от датата на снимката. Затова давам срок 2-3 седмици, че българската система понякога е доста тромава. Дано си се разминал и другия път полека... с 50 :drive


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Luciano » Нед 19 окт 2008 20:19


benzino написа:
The Red Guy написа:Вземат книжка с 31+км в час....


Извинявам се, че използвам темата на колега, но искам да задам въпрос, свързан горе-долу с темата... Преди месец ми направиха акт за превишена скорост (94км\ч при ограниечение 50км) Т'ва са 44км\ч повече от разрешеното. Единствено са ми взели талона и сега си карам с акта. Та въпросът ми е: при превишаване на скороста с над 31км намясто ли се отнема книжката или когато излезне наказателното постановление? Питам защото са ми казвали за хора, на които намясто са им отнемали книжката, а аз все още си я имам...

На приятел му я взеха на място за +31км отгоре за 1 месец.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта