Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот StS » Вто 22 фев 2011 19:53


golfmk1 написа:Такаааа.Сега да ви светна какво точно е фирмата TOPRAN.Това е немска пакетажна фирма(НИЩО НЕ ПРОИЗВЕЖДАТ)които поръчват части в много различни страни и само ги пакетират.Всяка част си има по няколко качества(едно и също нещо да речем с 5 производителя видимо горе доло еднакви)Както каза някой по назад в темата има си и напълно оригинални части през VAG GROUP.Масово се поръчват части от вносителите с китайски произход.Има си немски,италянски,испански,щатски,канадски,мексико,полски,чешки и така нататък, но в никакъв случай турски.Това е накратко :wink:




Така, купувам ...стъклоповдигач или казано накратко целия механизъм за предно дясно... В магазина ми викат, немско е ве...Отварям вътре турски боклук.. имаше си даже надпис.. Имах за сравение , оригинален механизъм... Няма да ви казвам разликата.

Изкара - 1 /един/ месец.
Звъня за оригинален... 160лв... Купих некъв талянски,още кара 8)




golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот golfmk1 » Вто 22 фев 2011 20:39


Като не ви харесва просто не си го купувате и това е.Никой не ви принуждава в крайна сметка.Бай Ганьо иска хем да е качествено хем ако може на цената на подарък.Не разбрахте ли, че качеството е пари :banghead:


Потребителски аватар
pepo
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот pepo » Вто 22 фев 2011 20:48


Колеги аз съм си доволен от тази марка в магазина мои човек ми ги препоръчва като наи-качественото от ефтините стоки,забелязъл съм пише испания на кутииките доста чаркове имам сменени по колата на тази марка и аз съм с рп мотор.Сменял съм дистрибуторна капачка мисля че беше 8 или 9 лв сменял съм и троиника с датчиците някви маркучлета също сменях,маншончетата на спирачните апарати.За тази цена на която ги купувам съм си доволен и не съм с обеждението че е оригинално де :roll:


Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот icemenn » Чет 24 фев 2011 23:51


за класа си и цените са перфектни според мен частите..Пък щом много знаете ходете у Германия да видите цени...


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот Anbuch » Пет 25 фев 2011 10:08


icemenn написа:..Пък щом много знаете ходете у Германия да видите цени...

Вече съм на 100% убеден ,че това е по-евтиният вариант отколкото топран и тем подобни бошове , монрота и т.н.


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот mitko85 » Нед 27 фев 2011 22:07


golfmk1 написа:Има си немски,италянски,испански,щатски,канадски,мексико,полски,чешки и така нататък, но в никакъв случай турски.

Има и турски, но като качество са доста над китайчетата.:wink:


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот golfmk1 » Нед 27 фев 2011 22:09


Продаваш ли такива части, че си толкова запознат :?:


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот mitko85 » Нед 27 фев 2011 22:26


Да, имаш ЛС. :beer


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот stanev11 » Вто 01 мар 2011 17:50


аз имам на моята кола части с марката топран и съм доволен,едното е ремонтни комплекти за задните спирачни апарати,които са много здрави и държат много време,вече над 30000км,другото е вископерката на радиатора-колата я купих с тази перка,аз я карам около 60000км,преди мен незнам колко,но тази перка държи и работи без измятания и подобни неща,както и че си охлажда перфектно.
Топран си е пакетажна фабрика,както и Феби,така,че е напълно вероятно да попадате и на много качествени части с тези марки,както и на много яки ментета.
Успех с попаденията :D


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот mupk0 » Вто 01 мар 2011 20:48


Днес си купих един маркуч за карбуратора.Излиза от термоампулата,прави една странна чупка и влиза в тръбата на парното.Марката беше ТопРан - цена 6лв и имаше заличен номер на него... :) Засега не тече :mrgreen: mhihi


Потребителски аватар
Escap3
Мнения: 863
Регистриран на: Нед 04 май 2008 17:39
Автомобил: 280hp TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Брезник

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот Escap3 » Сря 02 мар 2011 15:58


Аз па си купих преди един клеморед който изкара 20мин или 5паленя, свалих го отнесох го в магазина и казах че не работи, смениха ми го с същия, той пък изкара 1 седмица :screwy mhihi


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот D1D00 » Сря 09 мар 2011 8:16


Всичко е ако случиш на качествено, може да си купиш супер скъпа част и която да има марка и пак да те изкара няколко дена и да се счупи а и не само за части и за техника се отнася... Между другото си взех амортисьорчето за 3-тата врата 25 лв. ми струваше на TopRan Germany, за сега държи много стегнато и съм повече от доволен като се има предвид че вратата ми е доста тежка и са я направили фабрично само с един амортисйор да се вдига :shock. отиде вече 4-5 год. до смяната му . Винаги съм казвал че немското си е немско може да е по скъпо но ти се отплаща бая време време както и с парите които си дал за него така и с качеството си на работа. :да:

010228_145934.jpg


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот hitman0013 » Чет 10 мар 2011 2:26


термостат 2год вече, тройник на антифриза-почти като оригинала, много изпипана изработка


super dido
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 15 май 2010 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България Русе

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот super dido » Чет 07 апр 2011 12:13


Аз трябваше да сменям амортисйорчетата на задната врата на моя голф,защото старите с марка LIFT-O-MAT вече бяха протекли и целите бяха в масло.Отидох в Ауто+ и там пича ми каза,че за голф мк2 имали MAGNET MARELLI и бройката мисля беше 21лв.Не,че подценявам италианците,ма не ми се стори разумно тая оферта и се отбих в друг магазин,за да видя там какво ще ми предложат.Имаше точно тоя въпросния Topran,дали от надписи са го докарали да е мейд ин Джърмани не знам,но ми се стори по-добрия вариант.Верно,бройката ми излезе 23 лв.,аз смених и двата и сега съвсем спокойно си отварям багажника без да се притеснявам,че всеки момент вратата може да ме накаже по главата! :lol: За сега държи и то много добре,но времето най-добре ще си покаже! :beer


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Що за марка е TopRan и какви са ви впечатленията?

Мнениеот MamaMy » Вто 13 дек 2011 10:12


Колеги, я вижте какво пишат руснаците за Топран! Гледат се последните цифри на техния код:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 263 госта