за цена на смяна на лагер главина

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот Presli82 » Пон 19 авг 2019 23:14


ktamen написа: да се сложи гумата, да се махне крика, някой да натисне спирачката :gruebel
.

Искам да видя как ще пъхнеш ключа през алуминиева джанта. Особено през такава с ''глух'' централен отвор. :c010




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот muns61 » Вто 20 авг 2019 5:50


Presli82 написа:
ktamen написа: да се сложи гумата, да се махне крика, някой да натисне спирачката :gruebel
.

Искам да видя как ще пъхнеш ключа през алуминиева джанта. Особено през такава с ''глух'' централен отвор. :c010


Ще сложи резервната.
А има и други начини.


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот Крисчън » Чет 10 юни 2021 8:38


Да споделя и аз моят проблем с лагер главината - става въпрос за Пасат 5.5 1.9 ТДИ AVF. Проблемът беше следния - направо не се чуваше виене, поне аз не съм го чувал. В движение като разлашкам колата наляво надясно със скорост 60-70 то се чуваше един специфичен звук все едно имам перка на хеликоптер под колата :biggrin Най-отчетливо се чуваше в този диапазон на скорост като с по-висока скорост се усилваше честотата на звука. Смених лагерите и от двете страни и нещата се оправиха (проблемният лагер е бил този отдясно, левият го смених понеже не знаех колко още ще изкара, не съм сменял никога поне аз лагери за 100,000 км). Новите дето сложих за SKF, та дано да издържат дълги километри без проблеми :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: borisfx и 198 госта