за цена на смяна на лагер главина

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
jamellcho
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 15 авг 2008 14:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот jamellcho » Чет 12 фев 2009 7:48


mr_bush преди 1 месец сменях лагер на главина(отпред)днеска или утре ще сменям и карета и мисля че знам за кво ставав на въпрос,лагера неможе да ти издава звък в завой защото той исвършва въртеливо движение и не зависимо в ква посока е (ляво или дясно)тои седи неутрален към самата главина.Виж доката каретата те се движат в сички посоки.За тва искам да разбера какъв е звука,Ако е жужене начи е лагер(но тои ще се издава и на право),а каре ще стърже само в завой.А за проверка ннали и аз тва му казах,само че май нема кой да го направи




Потребителски аватар
vargala
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 09 фев 2009 7:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kiustendil

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот vargala » Чет 12 фев 2009 8:01


Здр колега.тази идея за проверяване е страшна много ме изкефи има логика :bowdown благодаря :да: успех безаварийно


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот jagler » Чет 12 фев 2009 8:22


jamellcho написа:mr_bush преди 1 месец сменях лагер на главина(отпред)днеска или утре ще сменям и карета и мисля че знам за кво ставав на въпрос,лагера неможе да ти издава звък в завой защото той исвършва въртеливо движение и не зависимо в ква посока е (ляво или дясно)тои седи неутрален към самата главина.Виж доката каретата те се движат в сички посоки.За тва искам да разбера какъв е звука,Ако е жужене начи е лагер(но тои ще се издава и на право),а каре ще стърже само в завой.А за проверка ннали и аз тва му казах,само че май нема кой да го направи

Точно лагера скапания който е без смазка свири когато се движиш на право ,а когато завиеш на ляво или дясно в движение това свирене отслабва в зависимост кой е левия или десния.Ако е десния както в случая когато се завива надясно той няма да свири защото в този момент се натоварва повече левия/здравия/ и обратно... :wink:


Потребителски аватар
Kokoo
Мнения: 139
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот Kokoo » Чет 12 фев 2009 9:35


CrEaZyMaN написа:сменях преден ляв лагер и глажина лагера е 30 лева и главината толкова тай че частите са доло горе толкова а за труда ти ще си прецениш дали си заслужава


nikolai_an написа:2 бр. лагери преден и заден-30 кинта само за труд+60 кинта лагери


може ли да споделите марката на лагерите ?


Потребителски аватар
vvivas_1971
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 18 яну 2009 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот vvivas_1971 » Чет 12 фев 2009 9:53


jagler написа:
jamellcho написа:mr_bush преди 1 месец сменях лагер на главина(отпред)днеска или утре ще сменям и карета и мисля че знам за кво ставав на въпрос,лагера неможе да ти издава звък в завой защото той исвършва въртеливо движение и не зависимо в ква посока е (ляво или дясно)тои седи неутрален към самата главина.Виж доката каретата те се движат в сички посоки.За тва искам да разбера какъв е звука,Ако е жужене начи е лагер(но тои ще се издава и на право),а каре ще стърже само в завой.А за проверка ннали и аз тва му казах,само че май нема кой да го направи

Точно лагера скапания който е без смазка свири когато се движиш на право ,а когато завиеш на ляво или дясно в движение това свирене отслабва в зависимост кой е левия или десния.Ако е десния както в случая когато се завива надясно той няма да свири защото в този момент се натоварва повече левия/здравия/ и обратно... :wink:


:да:


Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот mr_bush » Чет 12 фев 2009 12:47


jamellcho написа:mr_bush преди 1 месец сменях лагер на главина(отпред)днеска или утре ще сменям и карета и мисля че знам за кво ставав на въпрос,лагера неможе да ти издава звък в завой защото той исвършва въртеливо движение и не зависимо в ква посока е (ляво или дясно)тои седи неутрален към самата главина.Виж доката каретата те се движат в сички посоки.За тва искам да разбера какъв е звука,Ако е жужене начи е лагер(но тои ще се издава и на право),а каре ще стърже само в завой.А за проверка ннали и аз тва му казах,само че май нема кой да го направи

Ти ако си майстор едва ли ще си докарам колата при теб!
Ти знаеш ли какво означава напрежение?? Давам ти пример > при ляв завой десния лагер е под напрежение, защото голяма част от тежеста на колата пада точно на десния лагер!
И аз преди 5 дена сменявах лагера, защото се усещаше толкова силно та чак имаше вибраций по купето


Потребителски аватар
peshonp
Мнения: 434
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот peshonp » Чет 12 фев 2009 12:51


ами днес ще видя кой е,като вдигна колата :) а иначе си взех лагер,за 33 лв. немски ( е,така каза оня в магазина ) .Но преди месец сменях пак лагер,само че заден,купих си Билщайн за 15 лв. и мисля,че като цена ме устройва.Не е СКФ,но пък рискувам.Ако се прецака,ще си знам вече :)


Потребителски аватар
ADJ
Мнения: 109
Регистриран на: Пон 02 окт 2006 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот ADJ » Чет 12 фев 2009 17:44


На мен то4но в завои ми свиреха предните лагерите.Факт :!: :idea: Направo не мьцаха :D


byzano
Мнения: 184
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 8:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот byzano » Чет 12 фев 2009 19:06


ела да го смениме 30лв труд 0885731103


CrEaZyMaN
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 29 ное 2008 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Тополовград

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот CrEaZyMaN » Чет 12 фев 2009 19:26


ne gi znam kakvi bqha oba4e turski ne sa 100%

Брабус каза: КИРИЛИЦА!


Потребителски аватар
LiRiX
Мнения: 523
Регистриран на: Пет 02 май 2008 21:10
Автомобил: SEAT LEON
Двигател: AUS 2001
Местоположение: Търговище

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот LiRiX » Съб 14 фев 2009 17:49


Ами, аз на скоро сменях преден и ми излезе всичко 80 лева. Не знам за марка. Но лагер+главина+труд. Труда само си спомням, че беше 15 лева. Сервиза мисля, че майсторите бяха точни. Качиха я, завъртяха гумите и разбераха веднага от кое колело идва проблема. След 15-20 минутки си свирках :Mr Green Fun .

Тия пари за София сигурно са мално, но 45 лева труд ми се вижда доста множко! Виж и в други сервизчета.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 04 мар 2012 14:28


Пичове, имам един проблем! Колата е 1.4 АБД! 60 КАТЪРА! Вчера сменях маслото в един сервиз и случайно хванах предна лява гума, тази от към шофьора и имаше луфт! (А когато карам и има неравности точно при завиването се чува тракане сякаш от лагер) Та питах там майсторите и ми казаха че може лагера да е заминал! Направи ми впечетление че когато разклатих гумата с джантата и погледнах отвътре, се двиги и маншончето което е на главината, а шарнира и носача не мърдат, самата гума с джантата само има лувт! Моля дайте мнение, дали е лагер, да не ме пЛъзнат здравата!

п.п Проблема е решен, оказа се че луфта е от лагер!

Лагер - 47 лева
Главина- 27 лева
Труд - 20 лева
ТОтал 93 лева !


mahachi
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот mahachi » Нед 17 юни 2012 22:28


Колеги да не отварям нова тема, при мен няма свирене, а като вдигна над 70 км ч и се чува едно бучене. Това може ли да е от нещо друго освен от лагерите на главините?


icorainbow
Мнения: 203
Регистриран на: Чет 30 дек 2010 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот icorainbow » Вто 19 юни 2012 21:30


Добре де колеги, смяна, ама обикновено се сменят по два, в смисъл предните два ( ляв и десен) или задните в комплект. Така ли ги сменяхте? Не за друго, но като тръгне единия, скоро ще замине и другия, по-добре всичко наведнъж да се смени - ляв и десен.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: за цена на смяна на лагер главина

Мнениеот muns61 » Сря 20 юни 2012 6:17


my heart iS iCe написа:

Лагер - 47 лева
Главина- 27 лева
Труд - 20 лева
ТОтал 93 лева !

Главината що сменихте?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 230 госта