Невалидна гражданска ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Невалидна гражданска ?

Мнениеот Marto_Polo » Чет 19 фев 2009 21:33


Срещал съм преди време теми за покритие от собствената ти гражданска, но сега нещо не откривам. Та питането ми е следното:
Вчера някакъв ударил баща ми отзад, съответно той виновен. Представил е някаква гражданска и е записано в протокола, че е валидна, но днес като отишъл в съответната застрахователна компания се оказало, че гражднската на онзи не била валидна. Казали са, че ще му се обадят да кажат дали ще може да се направи нещо. Въпроса е ако те откажат да покрият щетите, нали трябва да ги покрия гражданската на баща ми? Трябва ли от другата компания да дадат някакъв документ за пред застрахователите на баща ми или как се процедира в този случай?




Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот los_tigros » Чет 19 фев 2009 21:42


Според мен гражданската не покрива щети на нашите коли.Само на тези,които сме ударили.Ама не съм спец де.

Последна промяна от los_tigros на Чет 19 фев 2009 21:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот snupeca » Чет 19 фев 2009 21:44


Гражданската покрива щетите на другия участник в ПТП-то, в случая, гражданската на тоя дето е ударил баща ти, трябва да ти покрие щетите :wink:


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот myrshavija » Пет 20 фев 2009 6:34


Marto_Polo написа:...Представил е някаква гражданска и е записано в протокола, че е валидна, но днес като отишъл в съответната застрахователна компания се оказало, че гражднската на онзи не била валидна...

Нормално, на мен ми го направиха този номер от Булинс. После КФН, писма напред-назад, прехвърляха си топката и накрая се случи точно това, което очакваха циганите от Булинс - отказах се.
Гражданската си е рекет - официален.


Потребителски аватар
BigTo
Мнения: 576
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот BigTo » Пет 20 фев 2009 9:17


Гаранционен фонд - щом гражданската на онзи е невалидна, намираш телефона, обаждаш се, пращаш необходимите документи и ако някой аджеба се сети за тебе може и да ти платят нещо. Твоята гражданска е САМО за щети нанесени по твоя вина, на другите участници в ПТП-то, на тебе не ти поемат нищо.


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот Marto_Polo » Пет 20 фев 2009 9:58


Е нали гаранционния фонд го плащаме точно когато другия няма гражданска да ни платят от наща? Или не е точно така?


Потребителски аватар
valdesbg
Мнения: 138
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот valdesbg » Пет 20 фев 2009 11:34


Marto_Polo написа:Е нали гаранционния фонд го плащаме точно когато другия няма гражданска да ни платят от наща? Или не е точно така?


Точно така е - към всяка полица (без значение от компанията) се прибавят 10лв. за гаранционния фонд !
В случай че виновния няма валидна застраховка ГО , щетите се изплащат от гаранционния фонд .
Друг е въпроса тази процедура колко време отнема и каква ще е сумата :twisted:
Обърни се към твоя застраховател да те насочи към по-нататъшни действия .(нямаш много време за заявяване на щетата)
Успех


Потребителски аватар
GTspecial
Мнения: 563
Регистриран на: Съб 02 авг 2008 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот GTspecial » Пет 20 фев 2009 22:05


А ако застрахователната полица не е вписана никъде?!?Просто бял лист за 200 лв....какво става?


Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот BastunSelski » Пон 23 фев 2009 0:15


Тука може да се направи проверка http://www4.fsc.bg/ins/


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот Lawyer » Пон 23 фев 2009 13:30


GTspecial написа:А ако застрахователната полица не е вписана никъде?!?Просто бял лист за 200 лв....какво става?


Гаранционният фонд покрива щети, нанесени и от водачи, които изобщо нямат сключена застраховка "Гражданска отговорност на автомобилистите". Включително от такива, които дори не са правоспособни водачи.


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот Marto_Polo » Пон 23 фев 2009 18:02


Все пак са му регистрирали щетат от съответната застрахователна компания пък ще видим какво ще стане.


Stoqn_Golf_Stoqnov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 25 дек 2008 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот Stoqn_Golf_Stoqnov » Вто 24 фев 2009 11:24


търси адвокат колега ,докато чакаш лапачите на пари да те прекарат death


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот Lawyer » Вто 24 фев 2009 12:32


Lawyer написа:
GTspecial написа:А ако застрахователната полица не е вписана никъде?!?Просто бял лист за 200 лв....какво става?


Гаранционният фонд покрива щети, нанесени и от водачи, които изобщо нямат сключена застраховка "Гражданска отговорност на автомобилистите". Включително от такива, които дори не са правоспособни водачи.


Да допълня, че огледът на твоят кола в този случай е длъжна да направи застрахователната компания, в която е твоята "Гражданска отговорност"! Нямат право да ти отказват. Чрез тях също така ще се придвижва и преписката към Гаранционния фонд по Кодекса за застраховането. И това са длъжни да направят. А ако се правят на заспали, едно обаждане във фонда направо магически ги събужда. :D


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот Marto_Polo » Вто 24 фев 2009 15:03


Всъщност застрахователната компания на другия са направили огледа. Първоначално са казали, че нещо има проблем с застраховката на онзи, но после са регистрирали щетата и са казали, че за сега всичко е Ок, но ако нещо възникне проблем ще звъннат.


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Re: Невалидна гражданска ?

Мнениеот evgenyh » Вто 24 фев 2009 17:31


Може би е тъп въпроса, но все пак :oops:
Ако имам каско и ме удари някой без ГО, като той е виновен, не следва ли каското да ми покрие щетата, пък застрахователя да си търси парите от тоя дето ме е ударил, независимо дали има ГО или не :?:
Или с други думи ако имаш каско не трябва да ти дреме дали другия участник в ПТП-ти има ГО, нали така :?:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта