Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ori
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот ori » Нед 22 мар 2009 15:12


Здравейте колеги, предстои ми да изхвърлям десетина стари или спукани гуми та се чудех дали някой не ги изкупува (като старата хартия примерно) или да дава отстъпка при закупуване на нови гуми като върна старите? :roll:




Потребителски аватар
Малко_Направен
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 21:51
Автомобил: Mercedes W203
Двигател: 270 CDI
Местоположение: Търговище

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот Малко_Направен » Нед 22 мар 2009 21:35


Колега,аз лично знам за две фирми в БГ,на които не помня имената,но ако държиш,ще питам и ще ти кажа,на които ТИ трябва да платиш,за да ти вземат стрите гуми.По закон не можеш да ги изхвърляш,гориш и т.н.Ако имаш въпроси по повод това,задай ги в РИОСВ.И понеже,не отговарям директно на въпроса ти,сега ти казвам-не,няма такава фирма,която да ти изкупи старите гуми или да замениш 10 стари за 4 нови.Ако все пак мислиш,че старите гуми стават за нещо,просто ги пусни в раздел "продава",като естествено гледаш да не натикаш някой колега с тях и после да пише "измамник" и под твоят ник.Успех колега!


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот Harrry » Пет 01 май 2009 11:15


Колега, много хубав въпрос. В България има планини от такива гуми. И не случайно Христо Ковачки прави край с. Габер завод за преработка на стари гуми, казва се “Гуми Пласт ЕКО” , който е открит мисля 2003 г.и произвежда много интересни неща, и съответно, навярно ги изкупува. Не знам на какви цени, но ако не са за жълти стотинки, веднага ще се появят посредници, които ще ги изкупуват от нас за жълти стотинки, за да му ги продадат на него за... левче, примерно. Така че за нас е важно да имаме информацията и да ги продаваме на него директно. Конкретно - в Люлин има пункт за изкупуване на стари гуми, но засега не знам къде е. Ако разбера, ще пиша. Пък може и ти да поровиш в Гугъла, ако не те мързи. :wink:
Относно горното мнение, че фирми ти отнасят старите гуми за което трябва да им платиш, пък после си ги продават където трябва- егати тарикатите!!! Таквизи просто паразитират върху нашата неосведоменост. Това е все едно да плащаш на "Вторични суровини", че си им предал старо желязо!! И ясно защо никой не знае за такива пунктове- защото некои ора им е изгодно да цоцат от две вимета наведнъж.


Потребителски аватар
Slayera
Мнения: 436
Регистриран на: Съб 10 дек 2005 0:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот Slayera » Пет 01 май 2009 12:12


според мен никой не ги изкупува старите гуми, при положение, че по всички гумаджийници е залято с негодни гуми и като ги питаш "мога ли да взема 2-3, да ги сложа пред гаража си да не ми спират" и те ти казват "вземай колкото искаш", ако ги изкупуваха някъде нямаше да дават така без пари :D


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот Harrry » Пет 01 май 2009 13:40


Slayera написа:според мен никой не ги изкупува старите гуми, при положение, че по всички гумаджийници е залято с негодни гуми и като ги питаш "мога ли да взема 2-3, да ги сложа пред гаража си да не ми спират" и те ти казват "вземай колкото искаш", ако ги изкупуваха някъде нямаше да дават така без пари :D

Ами според теб е така... Още навремето у нас са се изкупували, имало е разработки за преработка и вграждането им в нови асфалтови покрития.Лошото, е че което захванем, не го докарваме до край. А това, че този ресурс не се цени, още веднъж потвърждава инертността в мисленето ни. Ето първият пример,на който се натъкнах в Гугъл, без без да си правя никакъв труд:
изкупуване на стари гуми

Търси: VERGOM (Trino - Vercelli)
Специализирана в регенериране на стари автомобилни гуми. Изкупува използвани гуми и търгува с регенерерати
Търси: Вносители, дистрибутори и магазини за продажба на продуктите.
Контакт: Тел. 0039 0161802234 Факс 0039 0161802078
Сайт: http://www.vergom.it E-mail: info@vergom.it


Значи, италианците си ги изкупуват старите гуми, правят нещо от тях, пари изкарват,...ама ний си мислим че няма такова нещо... щото ...така! Щото Бае Ганьо си знае, че такова животно като жирафа нема и не може да има.


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот Harrry » Пет 01 май 2009 13:48


А ето една новина с днешна дата:
Фабрика в Добрич преработва дневно 12 тона стари гуми
Който се интересува, ето и линка:
http://news.expert.bg/n134806/p4/

Използваната технология в добричката фабрика е безотпадна екологична преработка, при която се извличат и ценни суровини. Това създава предпоставки за решаване на екологичния проблем, свързан със старите автомобилни гуми, на първо време на територията на България, а след това и в световен мащаб. Капацитетът на фабриката е преработка на 12 тона негодни автомобилни гуми дневно. Така годишно ще бъдат обработвани 3 600 тона.
От тях ще бъдат извлечени по над 1000 тона пиролизно масло, въглерод на прах и метан, както и 360 тона стоманена тел. Вече е сключен договор за прилагането на българската новаторска технология в Германия. Водят се преговори с Кувейт и Хърватия, съобщи Тодор Великов


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот Harrry » Пет 01 май 2009 14:04


В завод Девня цимент вече е изградена специална инсталация, която ще използва гумите като допълнително гориво при производството на цимент, а пепелта и металът, останал от изгарянето, влиза в състава на цимента. В Италия тон от суровината се изкупува за 6 - 7 евро. Още не е ясна цената, която ще се изплаща на бъдещите пунктове за изкупуване на стари гуми в града.
Източник: Черно море
(http://daily.bia-bg.com/index.php?issuedate=20031015)


Потребителски аватар
kjm
Мнения: 105
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 12:42
Автомобил: audi a3
Двигател: ALH
Местоположение: Добрич

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот kjm » Пет 01 май 2009 19:17


този завод в добрич почти не работи,защото за да си оставиш при тях старите гуми трябва да им платиш.


kkiosev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот kkiosev » Пет 01 май 2009 19:57


В края на кв.КРЕМИКОВЦИ има една фирма на сред двора й има планина от гуми явно имат идея да ги използват.Но може финаннсовата криза да възпре начинанието да се разшири.Приятел гумаджия ми каза че минавали спекуланти и му искали пари зада му вземат гумите,аргументирали са се със закон по който всеки вносител трябва да има и договор за изкупуване.Но той не внася а купува от вносител и отказал категорично да им плаща и след 2-3 дни гумите изчезнали когато сервиза бил затворен.Но преди време са ми изкали по 3лв.на гума ако не си взема старите при смяна.


Потребителски аватар
spasov
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград
Контакти:

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот spasov » Нед 03 май 2009 11:46


Брей... на мен пък ми дадоха по лев на гума, когато сменях зимата старите гуми със зимни... :roll:


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот iwanst » Нед 10 май 2009 21:38


kkiosev написа:В края на кв.КРЕМИКОВЦИ има една фирма на сред двора й има планина от гуми явно имат идея да ги използват.Но може финаннсовата криза да възпре начинанието да се разшири.Приятел гумаджия ми каза че минавали спекуланти и му искали пари зада му вземат гумите,аргументирали са се със закон по който всеки вносител трябва да има и договор за изкупуване.Но той не внася а купува от вносител и отказал категорично да им плаща и след 2-3 дни гумите изчезнали когато сервиза бил затворен.Но преди време са ми изкали по 3лв.на гума ако не си взема старите при смяна.


Тая планина е от изкупените трошки от екометал, преди 1-2 години планината с вагони ходеше някъде сега предполагам вече не може да си платят превоза тия гуми и затова ги трупат там.


Потребителски аватар
ilkomuhata
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 18 май 2007 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот ilkomuhata » Нед 10 май 2009 22:20


iwanst написа:Тая планина е от изкупените трошки от екометал, преди 1-2 години планината с вагони ходеше някъде сега предполагам вече не може да си платят превоза тия гуми и затова ги трупат там.

ще ги преработват


Потребителски аватар
Luper
Мнения: 903
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот Luper » Вто 12 май 2009 12:04


свържи се с ФИА виж сега на пистата в Испания бяха наредили още 10тина хиляди гуми за обезопасяване mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот kris11 » Сря 13 май 2009 12:04


pitagor написа:този завод в добрич почти не работи,защото за да си оставиш при тях старите гуми трябва да им платиш.


Да не става въпроса за "Екопроцес" ??? до околовръстното. Ако са те сума ти пари смъкнаха от ЕС


stoko77
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 20:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Изкупуване на стари гуми - има ли такъм филм?

Мнениеот stoko77 » Вто 22 фев 2011 10:07


Колеги днес питах фирма "Екометал инженеринг"ЕООД дали изкупуват стари гуми.В сайта им пише че имат инсталация за преработка, а от там ми казаха, че само ги събирали а не ги изкупували!!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bread1978, cecko gt, tdi fen и 112 госта