Колеги-мотористи

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Нед 07 юни 2020 21:20


Втора скорост си е проблем на тоя варел, но пък в крайна сметка ремонта с оригинални части не надвишава 200 лв. Няма нещо което да не съм сменял по моята (втора не съм, но знам колко струва). Леко неудобен мотор е за завиване, като това се коригира със "спортни" клипони, защо някак рамото не е измислено и по-трудно се сваля мотора в завоя. Отвратително бърз е, няма какво повече да се иска от този мотор за годината си.




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот vucata » Вто 09 юни 2020 17:05


https://www.bulnews.bg/article/376654
Да знаете, че пистата ни умря....


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Сря 10 юни 2020 1:51


vucata написа:https://www.bulnews.bg/article/376654
Да знаете, че пистата ни умря....


Не само, скоро и сепарева ще умре. Остана писта Велиндград Юндола, писта Девин е с нов асфалт и с нов асфалт е и писта Асеновград - Смолян, така че смело и отговорно!


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Netasq » Чет 03 сеп 2020 18:13


Колеги, да препоръчате някакъв кратък маршрут до 100км от София ?


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пон 07 сеп 2020 12:10


Подбалкана е единствения, за който се сещам в момента. Своге/Лакатник/Мездра беше супер, но целия трафик е през него а и напоследък асфалта не е това, което беше. И най-вероятно няма да става за нищо, когато възтановят движението.


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Vw_polo_16v » Сря 09 сеп 2020 21:11


Пътя през Голямо и Мало Бучино е доста приятен от както го направиха.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот vucata » Чет 10 сеп 2020 14:30


Да. Само като свърши правата направо обръщаш на входа на мината. В Перник е зле....


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Adnan » Сря 24 мар 2021 11:25


Здравейте, от доста отдавна време съм в дилема и се чудя но не мога сам да реша.
Ще се радвам ако може да някой да изрази мнение по следният въпрос:
Дали бихте си купили мотор и защо?
Така зададен въпрос няма много смисъл но, ще се опитам да поясня.
Защо искам да си купя мотор:
- Преди съм карал мотори предимно спортни и винаги са ми били слабост.
- Детето иска да се вози с мен и ме подкрепя напълно на 100%
Друго дори и не се е сещам.

Всичко, което ме спира:
- Най важното - вече не съм така казано първа младост и имам здравословни проблеми с кръста, които понякога дори не ми позволяват да карам кола да не пиша за мотор.
- Мястото на ми живеене е много ограничено от страна на метеорологични условия. Времето за каране на мотори се ограничава в максимум 3 месеца от които дори може би и половината не стават за каране.
- Няма да го ползвам нищо освен да излизам вечерта или през weekendа на разходка за не повече от 1 час.
- Жената не дава да е мотор на 2 гуми, можело само на 3 колела или електрически скутер. Все едно съм на 12 години!
- Няма да споделям материалната страна на нещата: скъпа застраховка, отделен паркинг, зимно съхранение, скъпо оборудване (каска, жилетка или яке с airbag, ... ) ...

Какъв мотор искам да си купя е много важно също. Защото не ми е никакъв проблем да купя нещо сигурно
Спрял съм се на точно определени 2-4 модела supernaked с ниска кубатура между 400 и 600 СС. Където позицията на седене не изисква много навеждане. Кой точно модел, ще се изясни, когато изобщо се реша.

Имайки предвид изброените негативи бихте ли все пак се престрашили да си купите, нещо, което, ще ви доставя максимално удоволствие. И поне за малко, ще ви отърве от житейските грижи.
Понеже кажи речи, че живота почти отмина и всяка година здравословното ми състояние се влошава.
Въпроса е малко филофски и много зависи лично от всеки индивид, но, ще се радвам да прочета различни мнения всеки какво мисли. Особенно от хора които притежават мотори.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот samo_pechka » Сря 24 мар 2021 12:46


Аз също имам проблеми ( скъсани връзки по рамена и дясно коляно , счупен прешлен с последствия и имам кризи на моменти, зверски болки ... ) . В момента имам две моторетки, И двете са сравнително тежки , празни над 250кила парчето, единият е дърт турист XJ900 на над 35г , вторият е Драгстар 1100 . Рядко ги карам напоследък , но голям кеф като седна, забравям всичко и си припомням младите и луди години. После може и малко да тегля , но душата е разтоварена тотално :)
Специално в твоя случай има много променливи ( не знаем точно какви здравословни проблеми имаш, то не е и етично човек да пита, извинявам се за което... ) .
Може би нещо класическо или ретро-стил мотор с неголяма кубатура . Ако разполагаш с място за прибиране, вероятно и едно АТВ ще ти донесе приятни емоции . Или софт ендуро .
Най-важното е да не се предаваме и да не губим дух! Успех в търсенето! И да се похвалиш какво си си купил :)


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот gadnyara » Сря 24 мар 2021 12:49


Хм, слагате на везната всички негативи, отсреща желанието Ви и гледате накъде клони.

Аз карам малко - нямам време; но пък не бих останал без мотор и екипировка, готови за тръгване всеки момент.
Но при мен финансово разходите по мотор не са проблем, със здравето съм наред и госпожата не мърмори срещу него. Та, моята везна сочи към "що пък не, само се ограничавай с бройката им".


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Adnan » Чет 25 мар 2021 9:30


samo_pechka написа:В момента имам две моторетки, И двете са сравнително тежки , празни над 250кила парчето, единият е дърт турист XJ900 на над 35г , вторият е Драгстар 1100 . Рядко ги карам напоследък , но голям кеф като седна, забравям всичко и си припомням младите и луди години. После може и малко да тегля , но душата е разтоварена тотално :)

Точно за това пиша!
Преди няколко дена, отидох да видя един и ми разрешиха да го тествам. Забравих за всичко, душата ми се напълни. Аз бях готов да го купя още там на момента.
Обаче, като ме дръпна жената и почна: Когато си на легло и не можеш да ставаш дори да пиеш вода, си спомни кой те гледа. Ще паднеш, ще се сецнеш, ще те ударят .... Направо се почувствах прокленат.
Помолих ги да запазят мотора за 1 седмица, и пуснах темата тук.

gadnyara написа:Хм, слагате на везната всички негативи, отсреща желанието Ви и гледате накъде клони.

Желанието винаги надделява, тук няма как да е друго.


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот gadnyara » Чет 25 мар 2021 17:00


Тук май нещата опират до семейни отношения, там не ми е бизнес да давам съвети.

Какво/кое моторче харесахте?


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот niks76 » Чет 25 мар 2021 19:17


нося си две гвоздейчета за спомен от 97г,22 дни в болница и с патеричките пак бях на мотор веднага след изписването.вече след години пак имам,само че миналата година даже не ми остана време и да се повозя-имам две хонди и малката навярно няма и да я продам,ще науча щерката да кара като му дойде времето,но по важното за мен е че един път да ти е мерак ,да имаш моторетката под ръка
кеф цена няма,здравето и годините си вървят ,а жена да не мърмори -няма/прецени си можеш ли да издържиш на мърморенето


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот santo_trafficante » Пет 26 мар 2021 8:36


Аднан, яж пий и си носи новите дрехи :) За миналата година имам 17000 км с мотор. Моята жена не мърмори не се вози :) Купи си, изкефи се...:)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот group® » Пет 26 мар 2021 11:22


Моторът ми е голяма мъка.
Продадох го преди около 6-7г.
Жената не ми е мрънкала, ама бях почнал да правя много глупости с него :redface
А деца, ала бала ...
Абе отговорен го раздавам.

Но!
Си ми е мъка.
Оттогава само си гледам...
Решил съм, че ще си взема, когато съвестта ми позволи да отделя една солидна сума от семейния бюджет за VRSC (v rod).
Само на такова бих се качил пак.
Леко возене и стил :a045 :redface



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 238 госта