Смяна на адресна регистрация на автомобила

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
z_stef
Мнения: 49
Регистриран на: Пон 23 окт 2006 11:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот z_stef » Пет 26 фев 2010 11:23


Налага ми се да си променя адреса на домуване на колата и двата адреса са в София. Трябва ли колата да минава през КАТ или само смяна на талона? Трябва ли да я отпиша от едната община преди да я обява в другата община или те това ще го направят служебно? Питам първо тук ако някой има информация, за да отида подготвен, а не да се мотая цял ден. Благодаря предварително :да:




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 26 фев 2010 11:27


Аз не мога да разбера какво точно питаш! Собственика на колата ли си сменя адреса!? Талона ли ще се сменя и ще се регистрира в новото данъчно или!?


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Пет 26 фев 2010 11:33


z_stef написа:Налага ми се да си променя адреса на домуване на колата и двата адреса са в София. Трябва ли колата да минава през КАТ или само смяна на талона? Трябва ли да я отпиша от едната община преди да я обява в другата община или те това ще го направят служебно? Питам първо тук ако някой има информация, за да отида подготвен, а не да се мотая цял ден. Благодаря предварително :да:


всичко. лични карти, талони, номера, данъчни. нищо не става автоматично.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот group® » Пет 26 фев 2010 15:17


В кат няма нужда да ходиш.
За данъчното е най-сигурно да идеш в настоящото и да попиташ!

п.с. сменяш или коригираш документите, на които има адрес


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот bobidi » Пон 01 мар 2010 16:47


Ако променяш адреса на личната си карта, ще трябва да подмениш и документите на колата(в КАТ само с документите за промяна на данните). След което отписваш колата от старата община и регистрираш в новата, за по удобно си плати данъците в старата.
Преди две седмица правих процедурата заради смяна на адреса на фирмата, за физически лица е същото.


katri71
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот katri71 » Вто 02 мар 2010 11:41


Ако променяш адреса на личната си карта, ще трябва да подмениш и документите на колата(в КАТ само с документите за промяна на данните)
- това наистина ли е така, ако става дума за смяна на адресната регистрация в един и същи град, мисля че ако не се сменя областа по местоживеене не е задължително да се променя адресната регистрация ня колата(т.е да се вади нов талон за колата)


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот bobidi » Вто 02 мар 2010 12:39


katri71 написа:
Ако променяш адреса на личната си карта, ще трябва да подмениш и документите на колата(в КАТ само с документите за промяна на данните)
- това наистина ли е така, ако става дума за смяна на адресната регистрация в един и същи град, мисля че ако не се сменя областа по местоживеене не е задължително да се променя адресната регистрация ня колата(т.е да се вади нов талон за колата)


Ако жилищата и на двата адреса са твои незнам дали е така, но ако си продал едното си жилище и отиваш в друго заради което сменяш л.к. например да така е. Кой биха търсили на старият адрес иначе.


katri71
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот katri71 » Вто 02 мар 2010 13:03


Ако жилищата и на двата адреса са твои незнам дали е така, но ако си продал едното си жилище и отиваш в друго заради което сменяш л.к. например да така е. Кой биха търсили на старият адрес иначе

Стария адрес е на родителите ми и те още си живеят на него, а преди и аз живеех с тях.Сега имам друго жилище придобито с покупкопродажба в същия град - какво правим в случая, като си сменя адреса в ЛК, трябва ли да сменям талона на колата, която е моя собственост, придобита по времето когато съм живял на стария адрес?


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот bobidi » Вто 02 мар 2010 14:18


katri71 написа:
Ако жилищата и на двата адреса са твои незнам дали е така, но ако си продал едното си жилище и отиваш в друго заради което сменяш л.к. например да така е. Кой биха търсили на старият адрес иначе

Стария адрес е на родителите ми и те още си живеят на него, а преди и аз живеех с тях.Сега имам друго жилище придобито с покупкопродажба в същия град - какво правим в случая, като си сменя адреса в ЛК, трябва ли да сменям талона на колата, която е моя собственост, придобита по времето когато съм живял на стария адрес?


Няма значение кога е придобита, адреса в талона трябва да са съответсва с адреса по лична карта. Без промяна на адреса в талона, не може да се регистрира колата в другата община. Друг е въпросът дали се спазват тези неща, принципно при промяна на постояният адрес си длъжен да уведомиш МВР(КАТ) за това се сменя л.к., разни банки с които имаш взаимоотношения и т.н.


katri71
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот katri71 » Вто 02 мар 2010 14:33


Ясно, колега мерси за отговора.Явно няма да си сменям адресната регистрация изобщо - да имат много здраве от мен и да ме търсят като искат на стария адрес :).Дреме ми на ...... какво ще ми пише в ЛК, да не съм луд да си сменям талона на колата само за това, че съм сменил улицата на която живея(това са пълни простотии според мен, напълно характерни за нашата родна действителност)


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот dlug » Пет 22 мар 2013 13:06


Един въпрос свързан с подобен случай. Има промяна в адресната регистрация на собственика на автомобил и по този повод смяна на талона на автомобила с новата адресна регистрация (и двете са в София). Да, ама съвсем изключих въпроса с данъчното. Новата адресна регистрация е в друг район. Явно е нужно да се отпише от старата община и да се регистрира автомобила в новата. Въпросът е че вече са минали около 7 месеца от смяната на талона. Дали има глоба за изпуснат срок в този случай (както е за новопридобито МПС) или има други срокове? Ако някой е запознат моля нека сподели


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот brabus » Пет 22 мар 2013 23:16


Няма проблем, когато общините са в един и същи град. Просто, за да си платиш данъка трябва да ходиш в общината по старата регистрация. Това бе получено като отговор от община Оборище, гр. София през 2011 г.
Липсата на "заяждане" е че в двете общини дължиш един и същи размер данък МПС.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот vasstop » Съб 23 мар 2013 9:43


Законово все още няма изискване, ако си с пререгистрирано местожителство да пререгистрираш и МПС след това.
Моят случай е такъв - преди две години след като ми изтече ЛК си смених местожителството, но регистрацията на автомобила остана. Тогава питах в КАТ директно дали трябва да сменям регисрацията и ми бе отговорено, че не е задължително.


sesi85
Мнения: 81
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 15:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. София

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот sesi85 » Пет 02 авг 2013 8:08


И аз да се впиша със същия проблем. Смених си постоянния адрес в София, смених ЛК и ШК и днес отивам да питам в КАТ мога ли да карам колата със старите табели (които не са С или СА) и те ми казват, че трябвало в 40 дневен срок след пристигането на досието в КАТ - София да си сменя номерата и двата талона на колата. Някой може ли да посочи закон, в който пише какво точно се прави, че не изгарям от желание да сменям номер и да ги храня с още пари за различни такси. Лек ден :)


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на адресна регистрация на автомобила

Мнениеот Asko VW » Пет 02 авг 2013 12:19


В ЗДП, не откривам текст относно регистрацията по адрес, прегледай наредбата по Чл. 140, ал. 2 от ЗДП :
(2) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 79 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) Условията и редът за регистриране, отчет, пускане в движение и спиране от движение на моторните превозни средства и ремаркета, теглени от тях, се определя с наредба на министъра на вътрешните работи, съгласувано с министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията и министъра на отбраната.
По конкретно чл. 4 и после Глава втора, Раздел II - Промени в регистрацията на моторните превозни средства и ремаркетата, теглени от тях.
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/-549437437

Последна промяна от Asko VW на Пет 02 авг 2013 12:44, променено общо 1 път.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта